Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

Buton "dislike" cu ascunderea postarii la o anume balanta negativa.

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
80 replies to this topic

#1
g_force

g_force

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,307
  • Înscris: 03.08.2004
As vedea-o ca pe o necesitate, macar pentru numite threaduri care predispun la flame si care sunt terenul "activistilor" diverselor cauze,  existenta unui buton "dislike" si a unei functii de ascunderea postarii daca relizeaza o balanta negativa intre like\dislike.
Consider ca cele doua  ar ajuta la tinerea departe a "scandalagiilor" de profesie si evitarea disputelor fara sens.

#2
5w30

5w30

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 714
  • Înscris: 14.04.2017
Sa vezi pe urma bisericutze.

#3
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,273
  • Înscris: 08.11.2016
S-a mai discutat. N-ai sa vezi acel buton niciodata.

#4
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,117
  • Înscris: 22.05.2003
Nu exista acesta functie in softul forumului.
Tu de ce crezi ca Facebook nu implementeaza "dislike button"?

#5
5w30

5w30

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 714
  • Înscris: 14.04.2017
Era odata pe gmclub,  ajunsesem la vreo -500 deoarece "desteptul" forumului arogantul ghiuj avea ceva conturi si minioni....
Pe urma s-a scos butonul, si ghiujul n-a mai aparut la confruntari.

#6
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,791
  • Înscris: 03.02.2007
Dacă se elimină postarea cu pricina, cei care intră mai târziu în thread vor fi derutați de scopul aparent fără sens al discuției.

Edited by Digix, 21 April 2017 - 20:11.


#7
gladiatore

gladiatore

    Moldovean !! Ceva probleme ???

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,449
  • Înscris: 01.10.2016
In loc de acel buton , propun sa se deschida o arie libera , unde cei mai '' focosi '' sa mearga si sa se injure intre ei cat vor , fara sa fie penalizati . Cred ca multi am sta pe acolo sa vedem cum decurg ostilitatile . :))))))

#8
g_force

g_force

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,307
  • Înscris: 03.08.2004

View PostAdm, on 21 aprilie 2017 - 20:04, said:

Nu exista acesta functie in softul forumului.
Tu de ce crezi ca Facebook nu implementeaza "dislike button"?

Adica SP si FB au platforma comuna?  Posted Image

La prima afirmatie o sa-ti raspund in stilul "Customer": daca nu exista, de ce nu il adaugati? Posted Image
Am vazut chestia asta folosita la comentariile de  pe site-uri de stiri.

View PostDigix, on 21 aprilie 2017 - 20:10, said:

Dacă se elimină postarea cu pricina, cei care intră mai târziu în thread vor fi derutați de scopul aparent fără sens al discuției.
Am spus ascunderea nu eliminarea. Ascunderea de obicei, se face sub un link care afiseaza ceva de genul " aceasta postare are mai mult de taspe voturi negative, daca vrei sa o vezi click aici!"
Si desigur, vorbesc de postari care se califica din punct de vedere al regulamentului.

Edited by g_force, 21 April 2017 - 20:23.


#9
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,420
  • Înscris: 10.08.2005

View Postg_force, on 21 aprilie 2017 - 19:50, said:

As vedea-o ca pe o necesitate, macar pentru numite threaduri care predispun la flame si care sunt terenul "activistilor" diverselor cauze,  existenta unui buton "dislike" si a unei functii de ascunderea postarii daca relizeaza o balanta negativa intre like\dislike.
Consider ca cele doua  ar ajuta la tinerea departe a "scandalagiilor" de profesie si evitarea disputelor fara sens.
Exista, se numeste Report, il apesi, iti spui oful, si daca ai dreptate dispare

View Postgladiatore, on 21 aprilie 2017 - 20:17, said:

In loc de acel buton , propun sa se deschida o arie libera , unde cei mai '' focosi '' sa mearga si sa se injure intre ei cat vor , fara sa fie penalizati . Cred ca multi am sta pe acolo sa vedem cum decurg ostilitatile . Posted Image)))))
Head 2 Head

Edited by MarianG, 21 April 2017 - 21:03.


#10
gladiatore

gladiatore

    Moldovean !! Ceva probleme ???

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,449
  • Înscris: 01.10.2016
Moldovane , eu cu engleza .......spune si mie ce ai zis acolo .

#11
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,420
  • Înscris: 10.08.2005

View Postg_force, on 21 aprilie 2017 - 20:23, said:

La prima afirmatie o sa-ti raspund in stilul "Customer": daca nu exista, de ce nu il adaugati? Posted Image
pentru ca a existat si a a fost eliminat, sa nu iti amintesti de vechiul sistem de "up vote"

View Postgladiatore, on 21 aprilie 2017 - 20:56, said:

Moldovane , eu cu engleza .......spune si mie ce ai zis acolo .
https://forum.softpe...30-head-2-head/

#12
gladiatore

gladiatore

    Moldovean !! Ceva probleme ???

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,449
  • Înscris: 01.10.2016
Asa Mariane , am inteles despre ce era vorba .

#13
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,420
  • Înscris: 10.08.2005

View Postg_force, on 21 aprilie 2017 - 20:23, said:

Am spus ascunderea nu eliminarea. Ascunderea de obicei, se face sub un link care afiseaza ceva de genul " aceasta postare are mai mult de taspe voturi negative, daca vrei sa o vezi click aici!"
Si desigur, vorbesc de postari care se califica din punct de vedere al regulamentului.
Adica mai mult sau mai putin exact ce face YT cu fulgii de zapada

#14
ammazon

ammazon

    Active Member from Bucharest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,550
  • Înscris: 08.10.2007

View Postg_force, on 21 aprilie 2017 - 20:23, said:


Am spus ascunderea nu eliminarea. Ascunderea de obicei, se face sub un link care afiseaza ceva de genul " aceasta postare are mai mult de taspe voturi negative, daca vrei sa o vezi click aici!"
Si desigur, vorbesc de postari care se califica din punct de vedere al regulamentului.

Îți dai seama câte vizualizări va avea o astfel de postare ascunsă? Românul e curios din fire și cu o predispoziție către ceea ce este interzis. :D

În altă ordine de idei, chiar dacă inițial pare ceva util, introducerea unui astfel de buton va face mai mult rău decât bine. Spun asta pentru că sigur vor exista persoane care vor folosi acel buton doar așa, de distracție și din dorința de a discredita postările cuiva.
Eu cred că cel mai bine este așa, ca în prezent, doar cu butonul Like. Cine apreciază o postare dă un like și gata. Cine nu, își vede de drum.

Părerea mea.

#15
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,420
  • Înscris: 10.08.2005

View Postammazon, on 21 aprilie 2017 - 21:02, said:

Spun asta pentru că sigur vor exista persoane care vor folosi acel buton doar așa, de distracție și din dorința de a discredita postările cuiva.
Acum apare o alta intrebare ...
xmanyacs77 (parca tu erai), ce spui, vrem 100 de dislike-uri pe zi ?

#16
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005
Nu mă pricep la partea tehnică și nu pot da sugestii, dar dacă ar exista posibilitatea realizării vreunui script sau vreo drăcovenie din aceasta, ar fi o mare realizare.

Principalul avantaj pe care îl văd ar fi faptul că fiecare user ar putea recepționa și feedback negativ, nu doar pozitiv.
Și - cred - că acest lucru ar fi pozitiv, pentru că fiecare ar înțelege ce fel de posturi sunt deranjante pentru ceilalți.  

Nu cred că ascunderea postului ar fi utilă și cred că efortul de scriere al softului necesar ar fi mult prea mare raportat la rezultat.
Însă pentru fiecare user, cred eu, ar fi utilă această ”oglindă”.

#17
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,232
  • Înscris: 24.02.2007
Ar crea mai multa ura decat e deja.

Eventual, ar avea sens doar daca s-ar putea activa selectiv de catre initiatorul unui topic: cineva intreaba ceva obiectiv (deobicei ceva tehnic) si vrea sa observe mai usor daca unele raspunsuri bat campii (gen cum e pe stackoverflow).

Edited by dani.user, 21 April 2017 - 21:39.


#18
g_force

g_force

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,307
  • Înscris: 03.08.2004

View PostMarianG, on 21 aprilie 2017 - 20:55, said:

Exista, se numeste Report, il apesi, iti spui oful, si daca ai dreptate dispare

Tonul tau este provocator si intr-un mod voalat imi transmite mesajul "tu esti prost si eu sunt destept".
Daca  as fi crezut ca nu ai inteles ti-as fi explicat, dar tu de fapt cauti scandal.

View PostMarianG, on 21 aprilie 2017 - 20:59, said:

pentru ca a existat si a a fost eliminat, sa nu iti amintesti de vechiul sistem de "up vote"


https://forum.softpe...30-head-2-head/

Nu-mi aduc aminte sa fi existat buton "dislike",  "Up vote" este echivalentul lui "like".

View PostMarianG, on 21 aprilie 2017 - 21:01, said:

Adica mai mult sau mai putin exact ce face YT cu fulgii de zapada
Cui le zici tu  "fulgi de zapada"?
Si ce face YouTube cu ei?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate