Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Hristos a înviat!

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
29 replies to this topic

#1
pui

pui

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,060
  • Înscris: 01.09.2004
Hristos a înviat!
Paște liniștit, alături de cei dragi, tuturor softpediștilor!

#2
ASCENDED

ASCENDED

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,749
  • Înscris: 02.07.2010
Adevărat A Înviat!

#3
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
Adevarat a Inviat, din pacate n-am putut sa ma bucur de Inviere, sa iau Lumina si sa ii aprind o candela lui tata. :(
Nu e vreo poveste inventata ceea ce va spun acum, chiar am nevoie de ajutorul vostru sa ma lamuriti :(
La 23:30 am iesit pe poarta sa merg la Biserica din sat la Invirere, langa Biserica e si Cimitirul unde voiam sa ii aprind o candela lui tata. Dupa ce am iesit de pe ulita in soseaua asfaltata si am parcurs cateva sute de metri indreptandu-ma spre Inviere a trecut pe langa mine(noapte bezna, becurile de pe stalpiii din sosea lumineaza vag) am vazut (mai mult am auzit) o caruta plina de ''nomazi'' beti si galagiosi, m-au zarit ai naibii si unul dintre ei a strigat la mine: ''Bai ala inaltu, da o tigara rapid, acu". Ailalti deja sarisera din caruta impreuna cu el si au inceput sa se indrepte cam rapid spre mine dar se cam clatinau, spre norocul meu. Am intins-o la fuga cu compasul meu de topograf si pana a reusit unul dintre ei sa intoarca atelajul in soseaua comunala dupa mine si ceilalti fugind cam impleticiti dar hotarati spre mine, eu deja i-am lasat mult in urma pana i-am pierdut de tot. Bineinteles ca n-am mai mers la Biserica, am luat-o pe langa primarie si pe niste ulite de pamant intortocheata, mai exact ''pe lunca''' dupa cum i se spune la scurtatura aia si am fugit acasa. N-am reusit sa-i aprind o lumanare in noaptea asta la mormant lui tata, nici sa primesc Lumina si sa cant cu lumea in biserica Hristos a Inviat din Morti cu Moartea pre Moarte calcand si celor din morminte Viiata daruindu-Le.
:( Nu inteleg ce au vrut aia de la mine dar simt ca tocmai am scapat dintr-o cumpana, probabil voiau sa ma bata toti sa ma calce in picioare. :(
Ce pareri aveti, ce intentionau sa imi faca? :(

#4
DaculScoril0

DaculScoril0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,670
  • Înscris: 03.12.2014

View Postpui, on 16 aprilie 2017 - 00:11, said:

Hristos a înviat!
Am fost informat. E sigur? Pe bune?

#5
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,128
  • Înscris: 10.07.2013
Adevarat a Inviat!

Sarbatori Linistite Tuturor Softpedistilor!

Edited by xmanyacs77, 16 April 2017 - 00:24.


#6
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017

View Postandroholic, on 16 aprilie 2017 - 00:18, said:

Adevarat a Inviat, din pacate n-am putut sa ma bucur de Inviere, sa iau Lumina si sa ii aprind o candela lui tata. Posted Image
Nu e vreo poveste inventata ceea ce va spun acum, chiar am nevoie de ajutorul vostru sa ma lamuriti Posted Image
La 23:30 am iesit pe poarta sa merg la Biserica din sat la Invirere, langa Biserica e si Cimitirul unde voiam sa ii aprind o candela lui tata. Dupa ce am iesit de pe ulita in soseaua asfaltata si am parcurs cateva sute de metri indreptandu-ma spre Inviere a trecut pe langa mine(noapte bezna, becurile de pe stalpiii din sosea lumineaza vag) am vazut (mai mult am auzit) o caruta plina de ''nomazi'' beti si galagiosi, m-au zarit ai naibii si unul dintre ei a strigat la mine: ''Bai ala inaltu, da o tigara rapid, acu". Ailalti deja sarisera din caruta impreuna cu el si au inceput sa se indrepte cam rapid spre mine dar se cam clatinau, spre norocul meu. Am intins-o la fuga cu compasul meu de topograf si pana a reusit unul dintre ei sa intoarca atelajul in soseaua comunala dupa mine si ceilalti fugind cam impleticiti dar hotarati spre mine, eu deja i-am lasat mult in urma pana i-am pierdut de tot. Bineinteles ca n-am mai mers la Biserica, am luat-o pe langa primarie si pe niste ulite de pamant intortocheata, mai exact ''pe lunca''' dupa cum i se spune la scurtatura aia si am fugit acasa. N-am reusit sa-i aprind o lumanare in noaptea asta la mormant lui tata, nici sa primesc Lumina si sa cant cu lumea in biserica Hristos a Inviat din Morti cu Moartea pre Moarte calcand si celor din morminte Viiata daruindu-Le.
Posted Image Nu inteleg ce au vrut aia de la mine dar simt ca tocmai am scapat dintr-o cumpana, probabil voiau sa ma bata toti sa ma calce in picioare. Posted Image
Ce pareri aveti, ce intentionau sa imi faca? Posted Image
Cred ca bataie, cand este beat, omu' nu mai judeca....

#7
nicu131

nicu131

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,622
  • Înscris: 12.02.2008
Adevarat a Inviat!

#8
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,288
  • Înscris: 08.11.2016
Adevarat a Inviat!

#9
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012

View PostYourFan, on 16 aprilie 2017 - 00:21, said:

Cred ca bataie, cand este beat, omu' nu mai judeca....
:( erau cel putin vreo 5. cred ca ma faceau praf pe asfalt. cu 1 sau 2 ma descurcam singur dar cu o caruta aproape plina de idioti pusi pe scandal nu cred ca faceam fata, in mod sigur :(

#10
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,128
  • Înscris: 10.07.2013

View Postandroholic, on 16 aprilie 2017 - 00:26, said:

Posted Image erau cel putin vreo 5. cred ca ma faceau praf pe asfalt. cu 1 sau 2 ma descurcam singur dar cu o caruta aproape plina de idioti pusi pe scandal nu cred ca faceam fata, in mod sigur Posted Image
Bine ca ai scapat teafar.....cred ca ar trebui sa anunti politia din zona despre incident.Posted Image

Edited by xmanyacs77, 16 April 2017 - 00:33.


#11
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

View Postandroholic, on 16 aprilie 2017 - 00:18, said:

Adevarat a Inviat, din pacate n-am putut sa ma bucur de Inviere, sa iau Lumina si sa ii aprind o candela lui tata. Posted Image
Nu e vreo poveste inventata ceea ce va spun acum, chiar am nevoie de ajutorul vostru sa ma lamuriti Posted Image
La 23:30 am iesit pe poarta sa merg la Biserica din sat la Invirere, langa Biserica e si Cimitirul unde voiam sa ii aprind o candela lui tata. Dupa ce am iesit de pe ulita in soseaua asfaltata si am parcurs cateva sute de metri indreptandu-ma spre Inviere a trecut pe langa mine(noapte bezna, becurile de pe stalpiii din sosea lumineaza vag) am vazut (mai mult am auzit) o caruta plina de ''nomazi'' beti si galagiosi, m-au zarit ai naibii si unul dintre ei a strigat la mine: ''Bai ala inaltu, da o tigara rapid, acu". Ailalti deja sarisera din caruta impreuna cu el si au inceput sa se indrepte cam rapid spre mine dar se cam clatinau, spre norocul meu. Am intins-o la fuga cu compasul meu de topograf si pana a reusit unul dintre ei sa intoarca atelajul in soseaua comunala dupa mine si ceilalti fugind cam impleticiti dar hotarati spre mine, eu deja i-am lasat mult in urma pana i-am pierdut de tot. Bineinteles ca n-am mai mers la Biserica, am luat-o pe langa primarie si pe niste ulite de pamant intortocheata, mai exact ''pe lunca''' dupa cum i se spune la scurtatura aia si am fugit acasa. N-am reusit sa-i aprind o lumanare in noaptea asta la mormant lui tata, nici sa primesc Lumina si sa cant cu lumea in biserica Hristos a Inviat din Morti cu Moartea pre Moarte calcand si celor din morminte Viiata daruindu-Le.
Posted Image Nu inteleg ce au vrut aia de la mine dar simt ca tocmai am scapat dintr-o cumpana, probabil voiau sa ma bata toti sa ma calce in picioare. Posted Image
Ce pareri aveti, ce intentionau sa imi faca? Posted Image
Adevarat a inviat !
Betivi aia mai mult ca sigur dorm la ora asta, asa ca mergi la biserica (ca nu e tarziu,presupun ca se termina pe la 3:30 sau 4:00) si ia LUMINA de la ceilalti oameni (multi pleaca cu lumanarile de tip candela acasa iar ele au fost aprinse de la preot, de fapt toate lumananarile din biserica in noaptea asta  au LUMINA indirect de la preot )

View Postxmanyacs77, on 16 aprilie 2017 - 00:31, said:

Bine ca ai scapat teafar.....cred ca ar trebui sa anunti politia din zona despre incident.Posted Image
...daca merge la biserica in mod normal ar trebui sa gaseasca si politisti (la o astfel de sarbatoare ar trebui sa fie prezent macar cate un politist la  o biserica)

Edited by stlk, 16 April 2017 - 00:37.


#12
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012

View Poststlk, on 16 aprilie 2017 - 00:31, said:

Adevarat a inviat !
Betivi aia mai mult ca sigur dorm la ora asta, asa ca mergi la biserica (ca nu e tarziu,presupun ca se termina pe la 3:30 sau 4:00) si ia LUMINA de la ceilalti oameni (multi pleaca cu lumanarile de tip candela acasa iar ele au fost aprinse de la preot, de fapt toate luminanarile din biserica in noaptea asta  au LUMINA indirect de la preot )
Sunt vreo 2 kilometri pana acolo si deja sunt speriat prin ce-am trecut Posted Image Crede-ma. Ce garantie pot avea ca nu s-au intors spre Biserica? Mai ales ca i-am vazut cum au intors atelajul in directia aia. Daca ma intalnesc cu ei iar? Nu e nici o umbra de politist sau jandarm la ora asta pe coclaurile astea. Crezi ca ma pot apara singur in fata a 5 colorati pusi pe scandal, chiar daca au baut? Omul care nu are creier, mai ales la bautura, poate deveni foarte periculos pentru ca nu mai are ratiune si nici vreo frana la ce face. Posted Image Imi e dor de tata, de muntele meu de bunatate care se odihneste sub un stejar in Cimitirul din Pirscov, imi doream sa vorbesc cu el la mormant in noaptea asta dupa ce ii aprindeam candela si stateam  la Inviere. Posted Image  Ma doare inima Posted Image

Edited by androholic, 16 April 2017 - 00:41.


#13
Tront

Tront

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 708
  • Înscris: 10.07.2012
As apela la un prieten cu o masina/scuter ceva, sa ma duca pana la biserica. Il cinstesti si pe el si ii explici care e situatia. Trebuie sa fie cineva din zona, care te-ar putea ajuta. Eu asa as proceda, daca nu as avea cum sa ma deplasez. Timpul nu este pierdut.

#14
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,055
  • Înscris: 10.09.2005
Adevărat a Înviat!

Vedeți că aveți o problemă cu diacriticele pe forum de cateva zile și văd că nu o remediază nimeni.

Attached Files



#15
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,452
  • Înscris: 26.02.2012
Adevarat a Inviat!

View PostYourFan, on 16 aprilie 2017 - 00:21, said:

Cred ca bataie, cand este beat, omu' nu mai judeca....
Care om? Aia nu sunt oameni...unde e Antonescu...

View Postandroholic, on 16 aprilie 2017 - 00:18, said:

Posted Image Nu inteleg ce au vrut aia de la mine
Nu au vrut nimic de la tine personal, e in natura lor in gena sa aiba comportamentul ala defect.

#16
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012

View Postalin62, on 16 aprilie 2017 - 01:52, said:

Adevarat a Inviat!


Care om? Aia nu sunt oameni...unde e Antonescu...


Nu au vrut nimic de la tine personal, e in natura lor in gena sa aiba comportamentul ala defect.
multumesc pentru raspuns. cred si eu ca aia nu sunt oameni, sunt niste cimpanzei. daca erau oameni se bucurau si ei de Inviere si mergeau linistiti acasa fara sa mai fugareasca vreo prada in grup precum maimutele din copaci.

View Postgerbil, on 16 aprilie 2017 - 01:19, said:

Adevărat a Înviat!

Vedeți că aveți o problemă cu diacriticele pe forum de cateva zile și văd că nu o remediază nimeni.
mi-a sarit si mie in ochi, apar niste caractere ciudate in locul sedilelor.

#17
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,452
  • Înscris: 26.02.2012
In satra sunt cei mai tari zmei, daca ii prinzi singuri sunt mielusei cu capu in jos...in fine sa nu stricam seara pentru niste "chestii".

#18
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,478
  • Înscris: 04.05.2006
Adevarat A inviat!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate