Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 

C43 AMG Sedan

* * * * - 7 votes
  • Please log in to reply
2280 replies to this topic

#1657
emil_sv

emil_sv

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 5,663
  • Înscris: 19.12.2012

View Postfigo1988, on 09 noiembrie 2018 - 11:38, said:

Ok, o sa intreb si de asta, un sistem integrat de climatizare e intr-adevar mult mai ok. As fi vrut sa pun si aici AC-uri cu aport de aer "proaspat de afara", dar erau 3-4x la pret fata de modelele normale (ambele Daikin) si am lasat-o balta. Zona aia din Baneasa, din spate de la Antene mi se pare undervalued pentru cat de misto e. Ii lipseste doar metroul si e 100% completa.


Eu sper. Dar as da inapoi niste mpu pe o pozitionare un pic mai buna. Din ce m-am uitat fugitiv, 240k imi dau apartament in Pipera, daca mai adaug doua locuri de parcare, ma astept sa ajung la 260-270.
E ok nu mi se pare subevaluata, pana la metrou mai sunt niste ani. Problema e ca e ciudat urbanizata (deh se putea la noi altfel?), foarte inguste terenurile si e greu de gasit ceva cat de cat ok. Sunt multe case/bloculete inghesuite pe deschidere de 12-14m la strada adica deschizi geamul si il vezi pe vecinul de langa in chiloti. Plus ca mai sunt cocioabe pe ici pe colo etc.
Ma da-i incolo cu pipera lor 270k pt 4 camere? Poate un penthouse ceva nu 120 m utili. Aia de care ti-am zis eu cat ti-au cerut pt 4 cam?

Edited by emil_sv, 09 November 2018 - 11:58.


#1658
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003

View Postemil_sv, on 09 noiembrie 2018 - 11:55, said:

Ma da-i incolo cu pipera lor 270k pt 4 camere? Poate un penthouse ceva nu 120 m utili. Aia de care ti-am zis eu cat ti-au cerut pt 4 cam?

Stii cum reactioneaza un prieten daca e in masina concentrat si te duci sa-i bati in geam? Cam asa au reactionat si ei cand le-am dat mesaj pe FB. :D A ramas ca ma anunta cand au detalii.

Uite asta de exemplu.

https://www.imobilia...-11-09 11:55:19

#1659
emil_sv

emil_sv

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 5,663
  • Înscris: 19.12.2012

View Postfigo1988, on 09 noiembrie 2018 - 12:14, said:

Stii cum reactioneaza un prieten daca e in masina concentrat si te duci sa-i bati in geam? Cam asa au reactionat si ei cand le-am dat mesaj pe FB. Posted Image A ramas ca ma anunta cand au detalii.

Uite asta de exemplu.

https://www.imobilia...-11-09 11:55:19
Stiu blocul e pe Iancu Nicolae, Arata mai bine in randari ca in realitate, am fost la astia cand imi cautam pt mine. E ok si e misto zona. Residence 5 partca se chema.

I-ai luat prin surprindere? Posted Image Am auzit ca ar vrea sa vanda proiectul autorizat catre alt dezvoltator.

Am vazut o constructie noua pe strada Rabat in Dorobanti, e structura gata, o sa fie super mai ales pt zona, nu stiu cum ii zice proiectului. Daca ai drum pe acolo arunca un ochi. Chiar inainte de rest Uptown. Acolo e de stat.

Edited by emil_sv, 09 November 2018 - 12:28.


#1660
bobalex18

bobalex18

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,487
  • Înscris: 18.06.2007
în pipera ți-am trimis cele mai bune 2 posibilități (penthouse/duplex sau vile).

#1661
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postemil_sv, on 09 noiembrie 2018 - 12:27, said:

Am vazut o constructie noua pe strada Rabat in Dorobanti, e structura gata, o sa fie super mai ales pt zona, nu stiu cum ii zice proiectului. Daca ai drum pe acolo arunca un ochi. Chiar inainte de rest Uptown. Acolo e de stat.

am "stat" la un camin 3 ani pe Muzeul Zambaccian. Zona mai misto nu exista in Bucale... vizavi statea Sergiu Nicolaescu :)

#1662
bobalex18

bobalex18

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,487
  • Înscris: 18.06.2007

View PostMembruAnonim, on 09 noiembrie 2018 - 13:19, said:


am "stat" la un camin 3 ani pe Muzeul Zambaccian. Zona mai misto nu exista in Bucale... vizavi statea Sergiu Nicolaescu Posted Image
am stat 2 ani la orhideea gardens. în fiecare seară când mă întorceam acasă, intrarea era plină de fetițe :)))))

#1663
emil_sv

emil_sv

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 5,663
  • Înscris: 19.12.2012
E ziceti de combo? 740d xdrive.

Edited by emil_sv, 09 November 2018 - 22:35.


#1664
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Ti ai luat seria 7?

Am cam gânduri in zona asta, dar banii nu-mi ajung de un model actual. I-am tot zis sotiei de seria 7 si n-a zis nu, dar sa nu ma ating de cremutele ei. Pai da de unde femeie? Ca la loto nu jucăm

#1665
emil_sv

emil_sv

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 5,663
  • Înscris: 19.12.2012

View PostMembruAnonim, on 10 noiembrie 2018 - 07:49, said:

Ti ai luat seria 7?

Am cam gânduri in zona asta, dar banii nu-mi ajung de un model actual. I-am tot zis sotiei de seria 7 si n-a zis nu, dar sa nu ma ating de cremutele ei. Pai da de unde femeie? Ca la loto nu jucăm

Problema cu 7/S/A8 nu e sa le cumperi ci sa le intretii. Costa simtitor mai mult ca la modele inferioare, au si tot felul de componente unice care daca se strica costa mult, de asta se si devalorizeaza asa.


#1666
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
La bratu si giurgea au aratat noul c43 amg facelift.
E la fel... I-au pus ecran pe bord. La 3 ani dupa audi. Atat.... Aaaa si cica vreo cativa cai in plus.

Aveai nevoie figo? :)

#1667
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,561
  • Înscris: 15.06.2007

View Postemil_sv, on 07 noiembrie 2018 - 20:40, said:



Nasol, imi pare rau. Astia merita batuti mar. Poate ar trebui sa cauti un garaj ceva sa inchiriezi.

Alternativ o solutie mai este sa ii scoti complet siglele. Sunt convins ca atrag d-astia de se gandesc ca le pot lipi pe masina lor tunata sau ceva.
am vazut o gramada de S classe X5 etc, pe care din starea de nou nu scrie ninic. Dar nimic, nici model nici motorizare , doar sigla.   La o adica , nici nu-i vad rostul. Un briz briz in plus, inutil, care atrage doar belele.

#1668
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003

View PostMembruAnonim, on 10 noiembrie 2018 - 10:49, said:

La bratu si giurgea au aratat noul c43 amg facelift.
E la fel... I-au pus ecran pe bord. La 3 ani dupa audi. Atat.... Aaaa si cica vreo cativa cai in plus.

Aveai nevoie figo? Posted Image

La orice motor turbo e ieftin sa pui cai in plus. Dar nu cred ca am avut vreun moment cand fix asta sa ma nemultumeasca. Mai degraba ar fi misto un 4matic+, adica sistemul care se poate transforma in tractiune spate doar prin apasarea unui buton, cum e la e63 amg.

Si-au inchiriat niste prieteni in Occidentului 40, mi-a placut mult. Sigur, ca spatiu are niste compromisuri (3 camere in vreo 6x mpu), dar liftul care da direct in apartament din parcare, terasa uriasa, finisajele facute ca lumea si fara limitarile unui bloc cu arhitectura de acum 10-20 de ani. E altceva. Am fost deja in recunoastere prin Pipera si Baneasa, imi place mult zona aia de la Baneasa, urmeaza sa facem niste calcule si sa ne decidem. Desi mai degraba am lua un 2 camere de inchiriat pentru moment.

@emil: Nu dadusei Mustangul?

#1669
emil_sv

emil_sv

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 5,663
  • Înscris: 19.12.2012

View Postfigo1988, on 11 noiembrie 2018 - 14:35, said:




@emil: Nu dadusei Mustangul?

Am vrut dar n-a iesit.

Am trecut sambata seara pe langa rahmaninov residence. Senzational dar si 3600 metrul


#1670
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003

View Postemil_sv, on 11 noiembrie 2018 - 17:29, said:

Am vrut dar n-a iesit.

Am trecut sambata seara pe langa rahmaninov residence. Senzational dar si 3600 metrul

Da, si suprafete de 100mpu pentru 2 camere. E altceva. Pana una alta i-am gasit pe astia http://premiumliving.ro/, desi nu cred ca mai gasesc ceva intr-un an. Nu-i problema, am dat o tura cu masina prin zona si e spatiu berechet sa faca bloculete.

Am dat niste ture si prin Pipera sambata, am vazut Residence 5, Ima Residence, Vita Bella etc. Partea mai amuzanta a fost cand am incercat sa ajungem la Le Gloire si ne-am tot lovit de "infrastructura" din zona. :lol: Adica GPS-ul de la C ne-a bagat pe rand fie pe un drum vai de el (Campul Pipera), fie pe strazile care, desi apareau ca bulevarde largi pe navigatie, erau de fapt complet blocate, de langa complexul rezidential al lui Puiu Popoviciu de langa mall Baneasa.

#1671
emil_sv

emil_sv

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 5,663
  • Înscris: 19.12.2012

View Postfigo1988, on 12 noiembrie 2018 - 20:23, said:



Da, si suprafete de 100mpu pentru 2 camere. E altceva. Pana una alta i-am gasit pe astia http://premiumliving.ro/, desi nu cred ca mai gasesc ceva intr-un an. Nu-i problema, am dat o tura cu masina prin zona si e spatiu berechet sa faca bloculete.

Am dat niste ture si prin Pipera sambata, am vazut Residence 5, Ima Residence, Vita Bella etc. Partea mai amuzanta a fost cand am incercat sa ajungem la Le Gloire si ne-am tot lovit de "infrastructura" din zona. :lol: Adica GPS-ul de la C ne-a bagat pe rand fie pe un drum vai de el (Campul Pipera), fie pe strazile care, desi apareau ca bulevarde largi pe navigatie, erau de fapt complet blocate, de langa complexul rezidential al lui Puiu Popoviciu de langa mall Baneasa.
Arata bine premium living ala din baneasa, sunt curios cum e incadrat totusi.
La gloire mi s-a parut destul de ok dar n-as fi stat acolo. E cam standard asa. Am inteles ca mai construiesc un bloc undeva pe malul lacului. Le-a mers bine cu primul proiect.

Nu stii tu care e treaba cu campul pipera. Acest mega bulevard va avea un tunel pe sub pista aeroportului... momentan capatul de nord al acestui turbo bulevard nu este unit cu partea de sud. Nu mai fii hater cu domnu’ primar pandele! In 2-3 sute de ani o sa fie gata. Pe fonduri. Parol!

Edited by emil_sv, 13 November 2018 - 09:22.


#1672
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003
Si pentru ca toata saptamana trecuta am stat intr-o raceala crunta, iar traficul a fost foarte scarbos, am mers foarte cuminte, cu evacuarea dezactivata si aproape deloc pe Sport+. Rezultatul a fost un "onest" 20l/100km in traficul urban, in loc de +25l/100km pe care-i obtineam in mod normal. Fara sa influentez viteza medie, doar mergand un pic mai linistit. Nu ca ar avea vreo relevanta, ca doar nu iti iei masina asta sa mergi linistit, dar mi s-a parut interesant ca nu e chiar atat de sugativa pe cat credeam. Posted Image

Am inceput deja sa fac shortlistul pentru 2021. O sa fie ceva cumparat pentru 2, maxim 3 ani, ca mi-am dat seama ca oricat de misto ar fi masina, tot apare plictiseala si e pacat sa fii legat pentru o perioada lunga. Adica as vrea sa incerc si un PHEV, si un SUV si o electrica si o masina sport, sunt multe lucruri si viata pana incep sa apara copiii e scurta. Viitorul Macan PHEV pare o optiune interesanta.

View Postemil_sv, on 13 noiembrie 2018 - 09:14, said:

Nu stii tu care e treaba cu campul pipera. Acest mega bulevard va avea un tunel pe sub pista aeroportului... momentan capatul de nord al acestui turbo bulevard nu este unit cu partea de sud. Nu mai fii hater cu domnu’ primar pandele! In 2-3 sute de ani o sa fie gata. Pe fonduri. Parol!

Apropo de asta (parca nu era cand am citit prima oara mesajul) :D. Pe langa faptul ca Iancu Nicolae are clar nevoie de niste sensuri giratorii si niste stalpisorii intre sensuri, ca se conduce acolo ca in New Delhi, de trebuie sa ai radar fata-spate si un al 6-lea simt ca sa detectezi intentiile sinucigasilor satali sa astepte cateva vieti sa iasa de pe strazile laterale, am vazut probabil cel mai mizer autobuz din viata mea. Ei bine, a accelerat autobuzul Pandele o data si efectiv m-a inecat intr-un nor de fum negru. Nu are legatura ca era diesel sau nu, dar mi se pare bataie de joc la adresa tuturor oamenilor din Voluntari sa iti bati joc de ceea ce cumperi in halul asta. Efectiv nu mi-a venit sa cred ca sunt in Pipera si nu in vreun satuc sarac care din economii si-au luat si ei un microbuz.

Edited by figo1988, 26 November 2018 - 12:38.


#1673
bobalex18

bobalex18

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,487
  • Înscris: 18.06.2007
sunt n reportaje cu acele microbuze al căror singur scop în viață este de a produce „bani la geantă”

unul a luat foc în mers la liziera, noroc că au ieșit toți oamenii.

#1674
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003
Eu zic de alea pe care scrie Primaria Voluntari. Gen asta:

[ https://i.ytimg.com/vi/tyV07SyiQmw/hqdefault.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Sunt si microbuze private?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate