Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Huawei P9 Lite 2017

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
1076 replies to this topic

#1045
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,845
  • Înscris: 26.02.2010
Vezi ca nu or sa mai fie update la acest model de telefon.

#1046
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015

 Nordstorm, on 15 mai 2019 - 10:21, said:

Cei 16GB nu sunt suficienti.
Telefonul este foarte putin folosit, nu cred ca are mai mult de 1-1.5gb de poze/continut media Whatsapp, fara aplicatii suplimentare instalate,
dar anunta mereu ca nu mai are spatiu disponibil.
Nu stiu ce sa-i fac.

Daca ii pun card, i-l pun degeaba, pentru ca nu am ce muta pe el. O aplicatie mutata pe card, se muta inapoi in memoria telefonului, la primul update.

Cardul vad ca ajuta doar pentru multimedia. Vezi unde se salvează fișierele (ce memorie ai implicita). Eventual da-io resetare din fabrica și setează ca memorie pentru salvare cardul.

#1047
altair_xms

altair_xms

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,282
  • Înscris: 29.10.2007
back-up -> apoi reset + wipe cache
instaleaza minim de aplicatii & dezactiveaza ce nu folosesti (gen google/etc)
foloseste CM Lite pt curatenie periodica

#1048
gymy

gymy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,003
  • Înscris: 29.11.2005
Buna.Am o problema cu aplicatia BT Pay pe acest telefon.De ceva vreme in urma unui update al aplicatiei nu mai pot face print screen .Apare eroarea : UI sistem  Captura de ecran nu a putut fi realizata.Capturile de ecran nu sunt permise de catre aceasta aplicatie sau de catre organizatia dumneavoastra.
Am fost la banca si duduia de la ghiseu a spus ca nu e de la ei facind o proba cu telefonul ei .Problema e ca telefonul era IOS nu android deci nu prea ma convins.
Mai are cineva problema asta ?De cine depinde ?De banca sau de androidul de pe telefon ?Nu as reseta degeaba telefonul pentru o problema care nu depinde de ei.

#1049
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
In mod normal aplicatia depinde de producator (banca) nu de sistem. La fiecare actualizare ar trebui sa anunte modificarile. Teoretic, daca sistemul nu corespunde cerintelor din actualizare, aplicatia n-ar trebui sa se mai actualizeze.

Suna la suportul tehnic (numarul cu 0800) si vezi ce zic.

LE: mie, pe ING, nu-mi face probleme aplicatia (are inclusa in aplicatie modalitatea de plata).

#1050
gymy

gymy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,003
  • Înscris: 29.11.2005
Am sunat la ei  rezultatul e ca ăștia a-mi vor binele și eu nu-mi dau seama .Captura de ecran e blocata pentru siguranța mea.Mai mult când am întrebat de ce pe ios se poate face răspunsul a fost ca nu e adevărat.Deci mai nou am și probleme de vedere.
P.S.
As avea nevoie de un sfat: ce banca permite captura de ecran in aplicatia de pe mobil ?As avea nevoie de o informație sigura deoarece urmează sa schimb banca.Refuz sa fiu clientul unei bănci care ma crede fraierul lor.BCR cu George parca se numeste aplicatia  ,functioneaza ?

#1051
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Din câte știu, aplicațiile bancare nu ofera (ele singure) posibilitatea de captura de ecran. Poți folosi combinația de taste volum- și stand-by.

Pentru BCR, verifica aria lor de pe forum (deși intuiesc ca o sa ai ceva de lectură).

#1052
gymy

gymy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,003
  • Înscris: 29.11.2005

 Pololica, on 04 iulie 2019 - 08:26, said:

Din câte știu, aplicațiile bancare nu ofera (ele singure) posibilitatea de captura de ecran. Poți folosi combinația de taste volum- și stand-by.

Pentru BCR, verifica aria lor de pe forum (deși intuiesc ca o sa ai ceva de lectură).
Nu  vreau sa -mi ofere ei captura de ecran ci vreau sa nu o interzică în aplicație.Oricum fac poza cu un alt telefon deci ei ca banca nu câștiga nimic.Prin decizia asta sunt convins ca vor sa mai ciupească ceva din cont fără sa-mi dau seama.Deja sa am pățit-o o data deci nu mai am încredere în ei.Culmea e ca suma dispăruta nu apărea la cheltuieli se evaporase pur și simplu.Nu era o suma mare dar ma deranjează cum au făcut-o.
Pina la urma cred ca o sa golesc contul în momentul când mi se virează salariul.Nu am chef sa mai port grija și contului la banca am destule pe cap.

#1053
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015

 Nordstorm, on 15 mai 2019 - 10:21, said:

Cei 16GB nu sunt suficienti.
Telefonul este foarte putin folosit, nu cred ca are mai mult de 1-1.5gb de poze/continut media Whatsapp, fara aplicatii suplimentare instalate,
dar anunta mereu ca nu mai are spatiu disponibil.
Nu stiu ce sa-i fac.

Daca ii pun card, i-l pun degeaba, pentru ca nu am ce muta pe el. O aplicatie mutata pe card, se muta inapoi in memoria telefonului, la primul update.
Pai in 2019, telefon cu 16gb ? Macar 64 GB e standardul .

Edited by Vlad_22, 10 July 2019 - 02:44.


#1054
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Mie îmi ajung cei 16 GB, mai am 2,5 GB liberi. Sa nu uitam ca vorbim de un telefon lansat acum 2 ani.

#1055
adbuser

adbuser

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,270
  • Înscris: 21.01.2015
Am un p9 lite care a ramas blocat la logo hwauei si nu se aprinde. Nu il pot stinge nu i pot face nimic. Am incercat sa i dau wipe data si cache din recovery dar nimic. Cum poate fi resoftat ? Ma ajuta cineva? Multumesc!

#1056
azazica

azazica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 08.01.2008
Salutare,
O intrebare: sau făcut niște schimb de telefoane prin casa și p9 lite care a fost al soției revine fetei. Mai avea spațiu disponibil cam 4gb și update la v .210 da tot îmi zicea ca nu se poate relua update-ul. I-am dat un factor reset sa fie curat pt următorul utilizator dar vad ca ultima versiune îmi arata .174 sau 172 nu mai știu..
De ce nu îmi mai arata 210? Sau mai trebuie sa aștept?
Mulțam.

#1057
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,845
  • Înscris: 26.02.2010
Încearcă sa faci update prin hisuite?

#1058
dennis_2005

dennis_2005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,335
  • Înscris: 17.09.2008
Intrucat acumulatorul telefonului este uzat as dori sa il schimb pentru a avea o autonomie mai mare.Recomandati unul original sau unul de marca, compatibil cu P9 Lite?

#1059
azazica

azazica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 08.01.2008
Ma gândeam și eu să schimb bateria, mai are garanție pana în noiembrie dar nu știu dacă îl primește, carcasa fiind îndoită puțin și nu mai găsesc factura/chitanta. Cred ca o sa ajung la un service de prin Constanța

#1060
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,845
  • Înscris: 26.02.2010
Dacă ai factura, trimite la ESD, îți gratuit bateria, rama, display și casca.

#1061
azazica

azazica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 08.01.2008
Salut
Cei care mai aveți telefoanele aveți făcut și update la 0.363 de vreo 2,5 GB?
Aduce ceva nou, spațiul disponibil e ok?

Edited by azazica, 27 July 2019 - 06:00.


#1062
azazica

azazica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 08.01.2008
Nu mai pot edita.
Ce mi se pare curios, când am văzut prima oara update-ul îmi arata 0.401. Am amânat și după ce am scris aici, vad ca acum îmi da sa fac update la 0.363

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate