Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Boxe auto in casa

  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
aproape0m

aproape0m

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 842
  • Înscris: 24.06.2004
salut,

eu am incercat pe un amplificator 2 x 140, clasa D :

- 2 surse scumpe, una de 650w si una de 800, cu rail comun
- sursa 12V 4A


pe toate 3 se aude la fel de prost, adica se aude bine la volum mic; intr-adevar este o diferenta de volum intre sursa de 4A si restul, dar foarte mica.

fara o baterie tampon, nu cred ca poti folosi o sursa de PC, din cauza curentului consumat, care variaza foarte mult, si probabil ca sursele sunt prea lente.

daca pui baterie tampon iti trebuie sursa de 14.4, si deja nu mai are sens sursa PC :)

#20
ionutz_joe2009

ionutz_joe2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,034
  • Înscris: 26.01.2011
Sau un traf de vreo 10 kg si bobinat in secundar cu sarma de neam prost.Mananca extrem de multi amperi!

Baterie tampon fara traf gen aparat de sudura :).

Fluiera alternatorul pe un aplif de 300 pe bas, ii trebuie chiar si condensator pt a nu se mai simtii socurile in becuri /instalatie sau fluctuatie mai mica rotatii motor la relanti.

Edited by ionutz_joe2009, 12 April 2017 - 14:59.


#21
eusicumine2001

eusicumine2001

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 137
  • Înscris: 06.09.2015

aproape0m said:

daca pui baterie tampon iti trebuie sursa de 14.4, si deja nu mai are sens sursa PC :)
Pai si de unde crezi ca pot lua o sursa de 14v ca am vazut cativa pe yt care au facut sistem de aproape 1500w pe sursa de 14v si baterie de masina.

#22
ionutz_joe2009

ionutz_joe2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,034
  • Înscris: 26.01.2011
.

Edited by ionutz_joe2009, 11 February 2019 - 23:55.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate