Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

De la cati ani am voie sa conduc in poligon?

- - - - -
  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#19
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,887
  • Înscris: 20.10.2015
Iiiiiii....... mi-ai pangarit tara???
Nuuuu........!

Neah, nici daca va prindea pe-acolo, n-avea-ti treaba...
Am crezut ca in Finlanda. Chiar ma miram, Chiar F-150 n-am vazut in Scandinavia

#20
baliosss

baliosss

    Unstoppable

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,374
  • Înscris: 30.01.2016

View Poststone_crash_wolf, on 29 martie 2017 - 16:29, said:

Stapaneste bine bicicleta mai intai!  Apoi gandeste-te sa-ti iei masina cand devii major. Nu de alta, dar n-as vrea sa fii si tu grabit ca ai intarziat la scoala ca pustiul ala de la stiri, sa depasesti coloana de masini oprite la semafor, si sa-i agati roata unuia rasturnandu-te cu masina in mijlocul bulevardului.  Evident ca vorbesc atat pentu binele tau, cat si pentru alor tai dar si a alora nevinovati care trebuie sa indure lipsa voastra de exeperienta si/sau falsa voastra impresie ca sunteti schumacher si ca aveti control deplin asupra masinii.

http://observator.tv..._content=204065
Ala a facut explozie la roata de pe dreapta, fata. Posted Image A tras de volan pentru ca nu mai putea opri in siguranta in spatele coloanei.
Jurnalisti de cacat.

Inregistrarea accidentului:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/lPujGOoGt9w?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by baliosss, 29 March 2017 - 19:49.


#21
stone_crash_wolf

stone_crash_wolf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 708
  • Înscris: 10.04.2007
A facut pe dracu' explozie, a mers ca un tzanc ce este tot inainte, si-a dat seama prea tarziu ca-l loveste pe ala din fata lui, astfel ca a incercat sa-l evite.  Nu zic ca jurnalistii sunt sfinti, da' asta a facut explozie cum sunt eu miliardar.

Edit : Si, uitandu-ma la ce masina are, ceva imi spune ca tati i-a facut rost de permis la fel de usor cum i-a facut si de masina.  Aia nu-i masina ieftina, daca judec dupa evacuare, ala-i un R32, adica un VR6 de 3.2 litri si 250 de cai.

Edited by stone_crash_wolf, 29 March 2017 - 19:53.


#22
baliosss

baliosss

    Unstoppable

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,374
  • Înscris: 30.01.2016
Eu asa am inteles de la persoane din Ramnicu Valcea, care il cunosc pe cel implicat.
E posibil sa ai dreptate si tu.

Edited by baliosss, 29 March 2017 - 20:06.


#23
tiomarami

tiomarami

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 769
  • Înscris: 24.11.2015
Ce voiai sa zica cel implicat ? ca-i tembel ?
Nu -i mai usr sa zici ca a fost cauciucul di vina ?

#24
OutOfMind

OutOfMind

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,548
  • Înscris: 04.06.2012
Explozie a facut cauciucul lu' tac-su, altfel nu se explica asemenea specimene.

#25
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,243
  • Înscris: 05.06.2002
la secunda 00.10 din filmare intr-adevar se vede ceva pe filmare pe dreapta fata a masinii lui.

#26
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006

View Poststone_crash_wolf, on 29 martie 2017 - 16:29, said:

Stapaneste bine bicicleta mai intai!  Apoi gandeste-te sa-ti iei masina cand devii major. Nu de alta, dar n-as vrea sa fii si tu grabit ca ai intarziat la scoala ca pustiul ala de la stiri, sa depasesti coloana de masini oprite la semafor, si sa-i agati roata unuia rasturnandu-te cu masina in mijlocul bulevardului.  Evident ca vorbesc atat pentu binele tau, cat si pentru alor tai dar si a alora nevinovati care trebuie sa indure lipsa voastra de exeperienta si/sau falsa voastra impresie ca sunteti schumacher si ca aveti control deplin asupra masinii.

http://observator.tv..._content=204065

Care-i problema daca are 16 ani ? Eu cunosteam legislatia + am invatat comenzile masinii de la 10-12 ani .La 14 ani deja conduceam binisor pe drumuri care nu erau publice....si parcam masina mai bine decat multe femei.

Anul asta implinesc 16 ani de permis si peste 550.000 km fara incidente din vina mea.

Daca ii place , cred ca trebuia sa inceapa sa conduca mai demult timp.

DoubleBJ poti conduce de la orice varsta in poligon . Pune-te la punct cu legislatia si incearca sa urmaresti si sfaturile de pe softpedia auto ca sa fii la zi cu toate problemele/ambiguitatile din trafic si din lege.

Edited by polizei, 29 March 2017 - 20:46.


#27
ccf_cristi

ccf_cristi

    Asa si?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,497
  • Înscris: 13.10.2010

View PostFane, on 29 martie 2017 - 20:28, said:

la secunda 00.10 din filmare intr-adevar se vede ceva pe filmare pe dreapta fata a masinii lui.
Viteza 0.25 si se vede cum bate soarele in masina! ;)

#28
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008

View Postpotae, on 29 martie 2017 - 17:05, said:

Un cocalar de seama trebuie sa aiba masina pe mana cat mai repede, deci trebuie sa faci scoala dinainte astfel in prima zi de 18 sa te duci sa iei permisul. Pana atunci poti exersa de ex: cum sa scuipi seminte din portbagaj sau iti poti imagina diferite nazaduri pe care le vei face pe sosea cu cazanul tau de 500 euro golf 5 vechi de 15 ani / limuzina de 80 mii euro luata de mami si tati. Lucreaza mult la impresie. Obisnuieste-te inca de acum sa tii scaunul cat mai jos si cat mai pe spate. Mana cat mai la ora 12 si sapca cat mai pe ochi. Eventual si gluga in cap.

Unde gasesti tu Golf 5 cu 500 de euro ce poate sta pe drum (cu acte valabile)?

#29
stone_crash_wolf

stone_crash_wolf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 708
  • Înscris: 10.04.2007
In italia Posted Image)))

Edit - citisem 5000, my bad :D La 500 nici macar un set nou de jante in aliaj si anvelope nu iti cumperi.

Edited by stone_crash_wolf, 29 March 2017 - 21:05.


#30
potae

potae

    Sorosist frumos si liber

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,429
  • Înscris: 20.08.2013

View Postxeleron, on 29 martie 2017 - 21:01, said:



Unde gasesti tu Golf 5 cu 500 de euro ce poate sta pe drum (cu acte valabile)?

e o masina veche de 10-14 ani totusi. Intre timp aparand alte 3 modele chiar... ca-s ciocalari care inca dau 5-7000 pe asa ceva e alta treaba... nu inseamna ca atat si face masina :)

#31
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,931
  • Înscris: 25.06.2007

View PostTsunnnami, on 29 martie 2017 - 18:44, said:

Am crezut ca in Finlanda. Chiar ma miram, Chiar F-150 n-am vazut in Scandinavia
Vezi aici, chiar ieri am postat: https://forum.softpe.../page__st__4050
Un F-150 si un F-350, pozate saptamana asta la mine in orasel.
Mai am un vecin care are si el un F-350, mai nou, uneori tracteaza salupa cu el, cand merge la balta.
Si mai sunt cateva de calibrul ala prin zona. Bine, nu se compara cu North America...

#32
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,887
  • Înscris: 20.10.2015

View PostKarhu, on 30 martie 2017 - 10:17, said:

Vezi aici, chiar ieri am postat: https://forum.softpe.../page__st__4050
Un F-150 si un F-350, pozate saptamana asta la mine in orasel.
Mai am un vecin care are si el un F-350, mai nou, uneori tracteaza salupa cu el, cand merge la balta.
Si mai sunt cateva de calibrul ala prin zona. Bine, nu se compara cu North America...

Banuiesc ca-s diesel acolo..

#33
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,529
  • Înscris: 20.10.2006
Initiator poti conduce in poligon, platesti taxa si respecti regulamentul. In nici un caz nu ai voie fara permis pe drumurile publice. Daca vrei pe drumurile publice trebuie sa faci scoala de soferi si sa obtii permisul de conducere. La 16 ani poti avea face scoala de soferi si lua permis doar pentru categoriile AM si B1.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate