Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Cum imi sterg contul de pe EMAG ?

- - - - -
  • Please log in to reply
113 replies to this topic

#1
_-AppleS-_

_-AppleS-_

    ✮✮✮✮✮✮✮✮

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 09.07.2014
Se pare ca emag este doar o teapa de magazin si nu merita sa iti pierzi timpul noaptea degeaba vanand dupa oferte imaginare pe care le anuleaza a doua zi.
Dupa faza de aseara toata lumea a aflat ca EMAG are preturi bomba si si-a pierdut degeaba timpul incercand sa anunte cat mai multa lume despre ce tare e EMAG si cum au comandat ei de pe EMAG niste produse la super oferta, azi de dimineata zeci de articole in media cu ce oferte tari are EMAG.

Acum toata lumea trebuie sa afle sau au aflat ca si-au pierdut timpul degeaba (ori asta pentru unii inseamna bani). Nu imi permit sa mai pierd vreodata timpul degeaba pe aceasta teapa de magazin online, asa ca as vrea ca nici macar din greseala sa mai intru pe EMAG care oricum nu mai are oferte de ani buni nici macar de BF.


[ https://s12.postimg.org/6wwz9fd4t/Untitled.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Nici macar sa dea si ei un mail, un telefon, o scuza. Data trecuta cand mi s-a intamplat ceva similar la PcGarage am primit telefon, si-au cerut scuze si mi-au oferit un voucher cadou (din ala fara limita de total comanda sau pe categorii de produse si alte nebunii).

Edited by _-AppleS-_, 29 March 2017 - 10:30.


#2
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Poate iti de-anuleaza comanda.

#3
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007
http://www.emag.ro/i...erenta-contului

Trebuie sa completezi un Formular de reclamatie sau sesizare.

Deasemenea te poti adresa in scris cf legii 667/2001 si poti cere stergerea datelor personale si dovada in acest sens.
Raspunsul il vei primi in forma scrisa.

#4
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,897
  • Înscris: 07.08.2008
Am vorbit cu ei si cica trebuie sa asteptam un raspuns oficial.

Ca sa stergi contul la ei, le trimiti un mail in care zici ce vrei si daca nu o fac atunci ia legatura cu dataprotection.ro, e posibil sa te ajute.

P.S. Le poti lasa un review - https://www.facebook...MAG.ro/reviews/ Posted Image

Edited by tigerheart, 29 March 2017 - 10:38.


#5
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007
Sau ia legatura cu userul @gumball3000. El e reseller profitshare la emag.ro si cunoaste procedurile interne.
Poate iti ofera consultanta gratuita? Asa ca intre colegi de forum...

Ma rog poti sa-i sugerezi inclusiv ca te vei adresa ”organelor in drept” cu plangere pentru reclama mincinoasa et. co.

Oricum nu vei avea nicio garantie solida ca datele au fost sterse complet din baza de date a emag-ului si a celorlalti agenti comerciali cu care a partajat-o.

Edited by spider_zero_sapte, 29 March 2017 - 10:42.


#6
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,494
  • Înscris: 19.04.2009
Mai cititi si voi termenii si conditiile :)

De parca ar fi primul magazin care o da de gard. Au dat-o altele si mai nasol.


In cazul unui produs cu pret derizoriu avem 2 optiuni:
1. Comanda se realizeaza si ne bucuram (mai rar)
2. COmanda se anuleaza si iar ne bucuram, de trollingul facut. Nu se schimba nimic in ecuatie. Decizia e a magazinului in functie de niste factori. Insa intelegeti, pentru numele (oricui) ca magazinul nu are nicio obligatie sa onoreze o comanda de genul.

#7
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007
In cazul litigiilor comerciale ”intelegerea” e functie de tariful orar al avocatului.

#8
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,897
  • Înscris: 07.08.2008
Eu am avut si factura emisa... acum au sters-o si pe aia. Nici macar nu s-au sinchisit sa emita un storno.

 Lex404, on 29 martie 2017 - 10:39, said:

Au dat-o altele si mai nasol.
De ex. F64...parca ei au fost ultimii. Macar au sunat pe fiecare client sa le explice situatia. Sunt curios cum anume vor explica situatia, prin clasica promovare la tv si articole pe net sau totusi ne anunta asa cum ar trebui, pe mail/telefonic.

Edited by tigerheart, 29 March 2017 - 10:43.


#9
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Ba mai mult, legea chiar interzice comercializarea produselor sub pretul de achizitie.

Daca s-au data amenzi pana acum pt. neonorarea comenzilor de acest tip, inca nu am aflat in baza carui articol de lege.

#10
prisonbreak

prisonbreak

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,209
  • Înscris: 15.05.2007
Si daca iti stergi contul, ce? Ai impresia ca te vor suna sa te roage sa-ti faci altul? Eventual iti vor face o oferta de ”retentie” si-ti vor promite livrarea comenzii?

#11
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Poti sa-ti schimbi datele din cont cu unele fictive, apoi modifici cu o adresa de gmail temporara, pui o parola random, stergi contul de gmail si gata.

#12
_-AppleS-_

_-AppleS-_

    ✮✮✮✮✮✮✮✮

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 09.07.2014

 Lex404, on 29 martie 2017 - 10:39, said:

Mai cititi si voi termenii si conditiile Posted Image

De parca ar fi primul magazin care o da de gard. Au dat-o altele si mai nasol.


In cazul unui produs cu pret derizoriu avem 2 optiuni:
1. Comanda se realizeaza si ne bucuram (mai rar)
2. COmanda se anuleaza si iar ne bucuram, de trollingul facut. Nu se schimba nimic in ecuatie. Decizia e a magazinului in functie de niste factori. Insa intelegeti, pentru numele (oricui) ca magazinul nu are nicio obligatie sa onoreze o comanda de genul.
Hai sa fim seriosi, Nu a fost doar un produs care a primit o oferta speciala, au fost mai multe, iar "eroarea cel mai probabil intentionata"  nici macar nu s-a remediat in timp util. Mie mi se pare totul premeditat, o strategie de marketing pentru care nu vor sa plateasca nimic. Cred ca au primit multe vizite in plus rezultate din premeditata eroare si cel mai probabil oamenii au si cumparat ceva.
Ceea ce inseamna ca s-au folosit de aceasta eroare pentru a atrage oameni pe site, folosindu-se de niste alti oameni care au pierdut timpul sa anunte si pe altii si care au pus botul la eroare.

Edited by _-AppleS-_, 29 March 2017 - 10:50.


#13
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,494
  • Înscris: 19.04.2009
Bre, daca n-am vazut nici eu inseamna ca n-o fo facuta bine. La ora aia, cine naiba sta pe net?

O faceau si ei pe la 11 seara, dar nu la 1-2 noaptea cand dorm si lebedele si minionii.

#14
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009
În Termeni și condiții scrie:
6.4. Vanzatorul poate anula Comanda efectuata de catre Cumparator, in urma unei notificari prealabile adresate Cumparatorului, fara nicio obligatie ulterioara a vreunei parti fata de cealalta sau fara ca vreo parte sa poata sa pretinda celeilalte daune-interese in urmatoarele cazuri:
6.4.3. datele furnizate de catre Client/Cumparator, pe Site sunt incomplete si/sau incorecte;

 _-AppleS-_, on 29 martie 2017 - 10:47, said:

Mie mi se pare totul premeditat, o strategie de marketing pentru care nu vor sa plateasca nimic. Cred ca au primit multe vizite in plus rezultate din premeditata eroare si cel mai probabil oamenii au si cumparat ceva.
Eu nu cred că au ceva de câștigat din asta.

#15
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007
Reclama din linkul lui @gumball300 tot la campania mincinoasa trimite?
Are chef cineva sa verifice daca ofertele sunt reale?

#16
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Gumball cred ca din asta traieste... trolleaza pe softpedia in speranta ca cineva ii acceseaza link-urile si cumpara ceva. Posted Image

#17
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007
Problema lui, să scrie cât dorește cât timp o face regulamentar. Ceea ce interesează e dacă nu cumva participă la o înșelăciune, dacă nu promovează o escrocherie...ceva.

Că tot a pus @LEX404 problema, poate Apples ne spune cum a ajuns sa stie de ofertele ”neonorate” ale emagului: de la TV, de pe site, din auzite, de la radio, din linkul lui @gumball3000?

Edited by spider_zero_sapte, 29 March 2017 - 10:57.


#18
AndyM

AndyM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,996
  • Înscris: 01.08.2005
Dar ce s-a intamplat aseara? Fiindca n-am fost pe faza

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate