Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Iphone 6s sau samsung s7

- - - - -
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#37
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008
Sincer, si eu am observat ca bateriile de pe iphone se degradeaza mai greu. Nu e hatereala, e experienta personala.
Imi plac toate telefoanele, mi-ar fi greu sa spun daca imi place mai mult S7 sau iphone 6s (sau 7) si viceversa. Nu sunt fanboy-ul niciunei firme.
Dar per total, am incredere mai mare in Apple, chiar daca nu mai am telefon facut de ei si nici nu imi doresc prea curand.


#38
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007
Cum zice si @alin, bateriile se deterioreaza in functie de cum le folosesti. Cum modul de utilizare e acelasi si pe iOS si pe Android (cel putin in cazul meu), tind sa cred ca are legatura cu power-managementul fiecarui OS.

#39
dani2013

dani2013

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 862
  • Înscris: 09.03.2013
dintre samsung s7 si iphone 6s , clar e mai ok S7 .
avantajele ar fi  ecran mai mare si cu o rezolutie mai buna, slot de card , suport OTG ,rezistenta la apa , incarcare rapida + wirelles charger, android Nougat, baterie mai puternica ,camera mai buna , pretul mai mic si nu in ultimul rand posibilitati de customizare f multe si o mai mare libertate a sistemului android.

la iphone 6s nu ai nimic din astea , doar ecosistemul apple. in rest este sub s7 la cam toate capitolele.
si vorbesc din experienta de utilizare a ambelor telefoane nu din auzite... din pacate ios nu mai este ce-a fost , parca a ramas undeva blocat in timp, iar androidul s-a schimbat mult in bine.
eu de multicel folosesc un android ca telefon principal si iphone asa cand si cand.

Edited by dani2013, 31 March 2017 - 08:15.


#40
proxxxy

proxxxy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,078
  • Înscris: 15.07.2003
Cel mai bun raspuns e aici: http://www.gsmarena....review-1415.php
GSM Arena zic eu ca e unul dintre cele mai obiective site-uri de profil.. Articolul de mai sus m-a facut acum un an sa dau 6s pe s7 si nu regret nici o clipa.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate