Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
salariu plafonat

sistem actionare electrica pentru...

Sfaturi achizitie auto ~10k€

ICC/ICM soft monitorizare si cont...
 Recomandare ipad

Ce fel de disc pentru acest circu...

Windows 11 24H2 pe release?

Intrebare motor auto
 Opel Astra K

Romania - tara formelor fara fond?

Probleme sistem audio mașina

Radio care se incinge
 problema -amplificator cu tranzis...

Retragere bani din cont inainte d...

Plata cu cardul si bacsisul

Primire bani din Danemarca prin N...

Iphone 6s sau samsung s7

- - - - -
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

elvaligreco

elvaligreco

Junior Member

• Grup: Members
Ce ar fi mai bun?

alin62

alin62

Guru Member

• Grup: Senior Members
Nu e locul aici pentru astfel de intrebari.

YourFan

YourFan

Senior Member

S7, clar! iPhone 6s este fabricat din materiale destul de economice raportat la pretul pe care il are, dar din pacate exista ''efectul de turma''

Edited by YourFan, 25 March 2017 - 22:10.

Orange09

Orange09

Active Member

Care iti place.

k0r3k7

k0r3k7

Senior Member

View PostYourFan, on 25 martie 2017 - 22:10, said:

S7, clar! iPhone 6s este fabricat din materiale destul de economice raportat la pretul pe care il are, dar din pacate exista ''efectul de turma''
Nu te-ai plictisit sa dai aceeasi replica?

Groot

Groot

Senior Member

View PostYourFan, on 25 martie 2017 - 22:10, said:

Samsungul o fi din titaniu si fibra de carbon si safir...ca de costat costa tot cam pe acolo. Ii sufla in ceafa iphonului.

Edited by Groot, 25 March 2017 - 22:25.

k0r3k7

k0r3k7

Senior Member

View PostGroot, on 25 martie 2017 - 22:24, said:

Samsungul o fi din titaniu si fibra de carbon si safir...
E facut din asa materiale de calitate Samsungul incat nici o bucata de carton nu se zgarie mai repede decat butonul lor de home

YourFan

YourFan

Senior Member

Fanboys? Sa vedem daca iphone-ul supravietuieste la prima cazatura.

Edited by YourFan, 25 March 2017 - 22:39.

R10

R10

Senior Member

Ar fi cazul sa incepeti sa ii dati unele raspunsuri pertinente, nu sa demonstrati din prima secunda ca sunteti fan-boy al unui producator

stone_crash_wolf

stone_crash_wolf

Member

Pai tu ar trebui sa stii mai bine ce anume cauti intr-un telefon.  Eu de pilda nu pot sa sufar iphone-urile, ma plictisesc repede, mi se par "incuiate", incapabile sa faca multe chestii care se vor a fi standard, cunosc in acelasi timp persoane care nu se pot adapta la android si la multitudinea de functii utile si mai putin utile, astfel ca se simt mai practici pe un iphone.  
Deci, ce cauti? Calitate de constructie? Amandoua sunt telefoane premium, calitatea o gasesti si intr-o parte si in alta. Vrei flexibilitate in sistemul de operare, iti place sa-l modifici dupa nevoi, sau preferi siguranta dar si limitarea lui ios? Vrei sa trimiti fisiere prin bluetooth? Vrei ecran OLED sau IPS?  Intrebarile sunt multe, aici fiecare poate sa iti recomande ce vrea, dar in final tu o sa folosesti jucaria aia, nu noi.

alin62

alin62

Guru Member

View PostR10, on 25 martie 2017 - 22:41, said:

Ar fi cazul sa incepeti sa ii dati unele raspunsuri pertinente, nu sa demonstrati din prima secunda ca sunteti fan-boy al unui producator
Avand in vedere unde este pus topicul normal ca o sa primeasca raspunsuri mai mult de la fanboy.
Oricum miroase a troll...

YOUR_GOD

YOUR_GOD

Not assigned

View PostYourFan, on 25 martie 2017 - 22:32, said:

Fanboys? Sa vedem daca iphone-ul supravietuieste la prima cazatura.
Lol. Nici Ferrari nu iese bine daca da in stalp. Sa-si ia lumea carute.
iPhone este facut din aceleasi materiale de...marmelada, din care fac toti telefoane de top. Dpdv al calitatii lucrarii, iPhone sunt aproape fara cusur, nu strambaturi ca la Samsung sau cu cine mai stie ce defecte.
Ca sa ne intelegem am Samsung, dar nu pentru ca-i iubest pe ei, ci pentru ca eu nu platesc pentru telefoane sugrumate, cum sunt cele iPhone. Eu vreau totul free. Nu ma deranjeaza reclamele, atata timp cat nu mi se cer bani pe toate aplicatiile.

S-au creat nenumarate polemici legat de lumea vara iPhone. Concluzia: in afara de conturile grase pe care si le-au facut, Apple nu a adus nimic pe partea de telefonie, in afara unui marketing de succes in fata persoanelor care cred fara a cerceta.

Asa cum bine spunea colegul Alin mai sus, subiectul nu prea-si are locul aici. Dintre cele doua, as alege S7. Dintre toate telefoanele din lume, as exclude S7 si tot ce inseamna iPhone.

sonnydellmarco

sonnydellmarco

Active Member

Nokia E72

MembruAnonim

MembruAnonim

MembruAnonim

• Grup: Banned

View Postelvaligreco, on 25 martie 2017 - 22:06, said:

Ce ar fi mai bun?
Care-ti place sau/si pe care-l prinzi mai ieftin. Eu am "prins" saptamina trecuta S7 negru 32GB la 2160 lei (am avut un voucher emag clienti top 10%).

cris_ncs

cris_ncs

Senior Member

Am avut pana acum o luna 6s plus - foarte multumit de autonomia bateriei, sistemul de operare foarte fluid, fara lag, anumite restrictii ale sistemului de operare m-a facut sa renunt la el. Am pierdut toate mesajele text dupa un upgrade cu ITunes, lucru care m-a deranjat foarte mult.
Sunet excelent. Nici vorba sa fie produs din componente de calitate indoielnica.

De atunci am S7 Edge, multumit de customizarea sistemului de operare nu si de lagul acestuia. Foarte multumit de aplicatiile din Google Play, ma refer la utilitatea acestora, ai tot ce iti doresti, cu restrictii minime. Nu imi plac marginile rotunjite, prea mult, parere personala. Autonomia acumulatorului, de cacao fata de 6s Plus, in 6 luni cat am avut IPhone am folosit o singura data power bar-ul, la Samsung, ZILNIC !

Per total cu plusuri si minusuri la amandoua, raman cu S7 E pana la toamna, cand astept Note 8. Sper sa nu fie si asta grenada ....

TruculMagic

TruculMagic

Egalitatea nu există decât în matematică

S7 - camera, autonomie, ip67 sau 68, slot card, design
6s - sistem de operare cu update-uri mai multe in timp.

Hider141

Hider141

trolling here since 2008

View Postelvaligreco, on 25 martie 2017 - 22:06, said:

Ce ar fi mai bun?
Pentru corectitudine, trebuia sa deschizi subiectul:
aici -> https://forum.softpe...
sau macar aici -> https://forum.softpe...foaneaccesorii/

Asa iPhone fanboys se vor ***a pe Samsung, si Samsung fanboys nu prea au dreptul la replica.

Si ca sa fiu la obiect, daca iti permiti doar modelul iPhone 6s de 16GB si esti un consumator avid de muzica personala, plus umpli memoria telefonului de poze si clipuri 4k sau 1080p/60fps atunci alege Galaxy S7 (are slot pentru microSD), fiindca iPhone are spatiu de stocare foarte limitat (daca nu ma insel, din cei 16GB iti mai raman vreo 10 liberi pentru muzica, poze si fisiere personale).

Daca vrei suport avansat pentru file management (sa poti copia/muta in voie fisiere oriunde vrei in memoria telefonului, iarasi alege Galaxy S7.

Daca vrei un telefon strict pentru apeluri, poze Snapchat cu urechi de caine si vorbit pe facebook cu iubita atunci poti alege linistit iphone 6s. La fel si daca vrei sa primesti update la versiuni superioare de iOS, cu riscul sa-ti ruleze mult mai greu telefonul si sa nu poti face downgrade.

Stabilitatea si fluiditatea in utilizare nu mai e un criteriu la care sa fie diferente asa de uriase intre iPhone si Samsung (sau si mai bine, alte modele Android cu soft mai aerisit), si nici frecventa update-urilor cu probleme (in ultimul timp si Apple o da in bara cu cate-un update major, si uneori grav de tot).

P.S.: de ce te-ai gandit doar la astea 2 modele?

Edited by Hider141, 26 March 2017 - 00:25.

alin62

alin62

Guru Member

View Postcris_ncs, on 25 martie 2017 - 23:32, said:

Autonomia acumulatorului, de cacao fata de 6s Plus, in 6 luni cat am avut IPhone am folosit o singura data power bar-ul, la Samsung, ZILNIC !
Esti primul care il vad ca lauda autonomia la iphone fata de un samsung...mai ales S7 edge care sta destul de bine la autonomie.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate