Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intoleranța lactoza- vegan v...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024
 Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?
 Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF
 Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 

Ajutați-mă să înțeleg cum funcționează agențiile imobiliare

- - - - -
  • Please log in to reply
225 replies to this topic

#217
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,149
  • Înscris: 19.09.2005

View Postun_dac, on 27 iunie 2017 - 12:52, said:

Bravo, si banca de unde ia banii?
de la fraieri...

#218
un_dac

un_dac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,651
  • Înscris: 13.06.2011

View Postarg, on 27 iunie 2017 - 12:55, said:

de la fraieri...

eu prefer sa le zic nefericiti care s-au nascut fara parinti bogati.

#219
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,149
  • Înscris: 19.09.2005
banc:
ca tatal tau e sarac nu ai nici o vina, dar ca si socrul e sarac nu ai nici o scuza

#220
FronT

FronT

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,171
  • Înscris: 01.02.2017
Banca ORICUM ia banii aia....cu sau fara broker de credite...

#221
un_dac

un_dac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,651
  • Înscris: 13.06.2011

View Postarg, on 27 iunie 2017 - 12:59, said:

banc:
ca tatal tau e sarac nu ai nici o vina, dar ca si socrul e sarac nu ai nici o scuza

ori socru ori banca, in ambele cazuri implica semnat ceva :)

View PostFronT, on 27 iunie 2017 - 13:01, said:

Banca ORICUM ia banii aia....cu sau fara broker de credite...

am inteles ce zici, insa tot nu justifica sa apelez la un intermediar doar ca sa scutesc 30 de minute intr-o sucursala.

#222
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,149
  • Înscris: 19.09.2005
in cazul socrului mai bip bip ceva, cu banca esti doar bip bip......

#223
FronT

FronT

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,171
  • Înscris: 01.02.2017

View Postun_dac, on 27 iunie 2017 - 13:15, said:


ori socru ori banca, in ambele cazuri implica semnat ceva Posted Image

am inteles ce zici, insa tot nu justifica sa apelez la un intermediar doar ca sa scutesc 30 de minute intr-o sucursala.

Nu e vorba de 30 de minute. La creditele imobiliare ipotecare diferentele sunt uneori considerabile de la o banca la alta. Probabil si tu ai fi folosit serviciile aluia, daca nu iti cerea bani, serios vorbind.

#224
un_dac

un_dac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,651
  • Înscris: 13.06.2011
ce servicii poate sa ofere acel broker de credite? In afara de faptul ca-l freaca la cap pe ofiterul de credite cu telefoane in locul meu, nu are ce sa faca.
Actele imobilului le furnizeaza dezvoltatorul direct bancii. Sunt verificate de juridicul de la banca, de notar si evaluator. Evaluatorul face inspectia imobilului independent.

Toate astea se fac independent de mine. Nu am ce acte sa duc eu la banca. La sfarit daca este totul ok, semnez contractual de credit, ipoteca si vanzare-cumparare.

Intelegeam sa se justifice comisionul sau sa apelez la agentul de broker daca imi gasea sau imi negocia niste conditii mai bune referitoare la dobanda si comisioane. Insa e vorba de PC, toate conditiile sunt la fel indiferent de banca.

#225
FronT

FronT

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,171
  • Înscris: 01.02.2017

View Postun_dac, on 27 iunie 2017 - 13:28, said:

ce servicii poate sa ofere acel broker de credite? In afara de faptul ca-l freaca la cap pe ofiterul de credite cu telefoane in locul meu, nu are ce sa faca.
Actele imobilului le furnizeaza dezvoltatorul direct bancii. Sunt verificate de juridicul de la banca, de notar si evaluator. Evaluatorul face inspectia imobilului independent.

Toate astea se fac independent de mine. Nu am ce acte sa duc eu la banca. La sfarit daca este totul ok, semnez contractual de credit, ipoteca si vanzare-cumparare.

Intelegeam sa se justifice comisionul sau sa apelez la agentul de broker daca imi gasea sau imi negocia niste conditii mai bune referitoare la dobanda si comisioane. Insa e vorba de PC, toate conditiile sunt la fel indiferent de banca.

E vorba ca intr-un singur loc ai 5-6 oferte de la diferite banci...fara sa mai trebuaisca sa alergi intre ele. Si nu exista comision, in mod normal.

#226
un_dac

un_dac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,651
  • Înscris: 13.06.2011
În afară de costul raportului de evaluare, nu diferă ofertele indiferent de banca pentru prima casa.
Comision plătești doar la fondul de garantare și ăla e același indiferent de banca.

LE: Cu ce te ajuta daca ai 5-6 oferte si e de fapt aceeasi?

Edited by un_dac, 27 June 2017 - 14:09.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate