Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Schimbator Land Rover Freelander

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Vendetta17

Vendetta17

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 360
  • Înscris: 14.11.2006
Buna seara,

De curand a trebuit sa schimb discul de ambreiaj cu placa si rulment la un Land Rover Freelander TD4 2.0 Diesel (motor BMW), insa dupa ce am scos masina din service si am inceput sa merg cu ea, imi intra foarte greu in viteza mai ales in treapta 1 si in marsarier. Mecanicul a spus ca asa e normal sa fie...dupa 100-150 KM parcursi isi va reveni. Am parcurs acesti KM si tot la fel face...parca o tenta mai usoara, dar tot greu intra.

El a spus ca a completat cu ulei peste tot unde era nevoie si a mai si curatat pompa de ambreiaj...aveti vreo idee care ar putea fi problema?

Edited by Vendetta17, 21 March 2017 - 00:20.


#2
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
ori mergi la acelasi mecanic si ii pui masina in brate si sa o faca asa cum trebuie, pt ca defectul a aparut dupa ce si-a bagat el nasul, ori mergi la un alt mecanic calumea, platesti pt serviciu, dar sa o faca cum trebuie.

a umblat ca gheorghe pe acolo si a busit ceva la selectorul pt treapta 1. masinile noi de ce nu au problema asta?

#3
soundventure

soundventure

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 352
  • Înscris: 20.01.2009
si eu am schimbat ambreiaje la mai multe masini si de fiecare data intra mai bine in viteze dacat inainte.
simptomele pe care le ai tu par a semana cu ultimii pasi din viata unui ambreiaj. asa facea la mine inainte sa cedeze

#4
Vendetta17

Vendetta17

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 360
  • Înscris: 14.11.2006
Tocmai ce am venit din service, si mi-a spus ca pompa de ambreiaj mai avea putin aer in ea. A curatat-o din nou, a facut ce trebuia facut acolo si merge brici. Chiar mai bine ca inainte, vorba lui @soundventure

Va multumesc pentru raspunsuri. Numai bine!

Edited by Vendetta17, 21 March 2017 - 14:41.


#5
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
pai vezi? nu te increde la orice afirmatie a mecanicului, ca de lene, iti zice ca merge si asa. el castiga bani cu cat mai multe masini intr-o zi, nu daca a primit bani la nivelul calitatii oferite.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate