Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Crestere masa musculara cu brutal anadrol

- - - - -
  • Please log in to reply
49 replies to this topic

#19
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,804
  • Înscris: 03.02.2007
Nu ai cum pune 5 kg de mușchi într-o lună. Poate 500-600 gr, și așa e mult. Diferența e grăsime+ apă + glicogen. Eu pun 1,5 kg pe zi, dacă mănânc copios.

#20
PantherOne

PantherOne

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 631
  • Înscris: 07.02.2017

View Postjeffy86able, on 17 martie 2017 - 21:36, said:


Iar mitul asta ca ramane mic?
Mit ??? In loc sa vorbesti aiurea mai bine taci.
Mai stii tatal care si-a nenorocit copii? Ai auzit de micul hercule?

#21
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,663
  • Înscris: 24.10.2015

View Postsatanmicin, on 17 martie 2017 - 22:10, said:


Aici ieste dulapiorul meu ... șßßßßß aicia am o serie da suplimiente [...] vitamina C ... o varianta uauauaorganica
Aoleu, cat pot sa ma amuze exprimarea si accentul astuia.
Cam multe droguri la tine in dulapior, moldovene.

Deacord ca nu-i prea bun orator dar daca acelea-s droguri... eu is preot.

#22
miromulus

miromulus

    c'mon inner peace...!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,613
  • Înscris: 25.01.2006

View Postandrei_ionut, on 17 martie 2017 - 21:37, said:

1g pe saptamana de testo? Dumnezeule! Nu stiu daca chiar ai folosit 1g pe saptamana sau vorbesti doar ca sa te afli in treaba. Dar 1000mg pe sapt este extrem de mult. Intri dracu in spital. Normal este 250mg testo de ex. Si completezi apoi cu altceva.

Eu nu bag prietene. Gasesti valori din astea in ciclurile pe care si le posteaza genul lui Rich Piana online. 250g oricum e de 5 ori mai mare decat produce corpul, deci oricum sari calul. Iar daca trecem la Trenbolon, HGH si insulina discutia se schimba complet. Daca vrei sa continuam se poate, dar nu e subiectul topicului.

Spoiler

Edited by miromulus, 17 March 2017 - 22:43.


#23
andrei_ionut

andrei_ionut

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,085
  • Înscris: 29.10.2016

View Postmiromulus, on 17 martie 2017 - 22:39, said:

Eu nu bag prietene. Gasesti valori din astea in ciclurile pe care si le posteaza genul lui Rich Piana online. 250g oricum e de 5 ori mai mare decat produce corpul, deci oricum sari calul. Iar daca trecem la Trenbolon, HGH si insulina discutia se schimba complet. Daca vrei sa continuam se poate, dar nu e subiectul topicului.

Spoiler

Aia care baga 1g sau peste sunt oameni care au peste 120kg si au zeci de ani in spate de antrenament si suita de medici care stau si supravegheaza, nu un terchea care a inceput sala de cateva luni si vrea si el injectii ca nah este la moda!

Edited by andreiMembruAnonimut, 17 March 2017 - 22:52.


#24
Mariusvlad2

Mariusvlad2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,676
  • Înscris: 11.12.2007

View PostPantherOne, on 17 martie 2017 - 21:10, said:

La inaltimea ta ar trebui sa te lasi de sala, sa cresti macar pana la 1.80 m
Cati ani ai?
Buna de tot gluma. Eu am 46 de ani. Sa astept pana ajung la 1.80 m sau ii dau bataie?

#25
satanmicin

satanmicin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 17.03.2017

View Postvinciun, on 17 martie 2017 - 22:37, said:

Deacord ca nu-i prea bun orator dar daca acelea-s droguri... eu is preot.
Sunt impotriva dopingului indiferent de sport. De ce cacat ai alege sa bagi in tine atatea n prafuri sub denumirea de suplimente proteice, sa tragi ca un animal la sala ca sa sfarsesti prin a capata un fizic grotesc de taur comunal, de malac "pompat" si oligofren. Dpdv estetic, un fizic LUCRAT va arata infinit mai bine decat unul POMPAT. Personal, sunt pro si din urma practicant al fitnessului de intretinere.  Reteta perfecta : antrenament corect + odihna/refacere + alimentatie corecta. In ceea ce priveste suplimentele, foarte eficiente sunt creatina si zerul. Acum ce-i drept, am marele noroc ca pun muschi foarte usor si nu trebuie sa ma chinui prea mult sa ii mentin.
@initiator Stai pe curu' tau cu suplimentele. Esti abia la inceput. Fa-ti un regim sanatos si mergi pe vitamine/minerale. Daca chiar insisti sa impresionezi, abia dupa 1 an jumate - 2 poti apela la ele.

#26
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,663
  • Înscris: 24.10.2015
Altul pro. Cine a pomenit aici de doping? Suplimentele te pompeaza? Cred ca m-am lamurit.

#27
jeffy86able

jeffy86able

    True Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,514
  • Înscris: 06.01.2012

View PostPantherOne, on 17 martie 2017 - 22:15, said:

Mit ??? In loc sa vorbesti aiurea mai bine taci.
Mai stii tatal care si-a nenorocit copii? Ai auzit de micul hercule?
N-ai nici o treaba cu subiectul.
Ia explica tu cum te face sala sa ramai mic in inaltime.
Ce legatura are copilul ala cu discutia asta?

Edited by jeffy86able, 18 March 2017 - 09:01.


#28
satanmicin

satanmicin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 17.03.2017

View Postvinciun, on 18 martie 2017 - 07:12, said:

Suplimentele te pompeaza?
Da, ajuta la "pompare".

#29
wikkiz2

wikkiz2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 377
  • Înscris: 08.10.2009
Am 22 de ani, sunt student, sunt din Bucuresti.
Colegul meu de camera de la camin, a mai facut sala undeva prin liceu putin acolo..
Acum ne-am apucat amandoi de asa ceva, el s-a hotarat sa ia si burtal anadrol inca de luna trecuta. S-a informat, a cautat despre produs, stie. Tine mereu legatura cu un personal trainer din cate am vazut...

As vrea sa fac si eu acelasi lucru insa mai bine ma interesez si eu, cu ochii mei si manutele mele.

*Programul meu ar fi urmatorul:

Masa de dimineata: 7:15
Munca 8:00-18:00
Masa de pranz: 13:00
Masa seara: 18:15
Sala: 20:00 - 22:00
Si mai mananc uneori pe la 00:00 inainte sa adorm, stiu ca nu e ok
Si ma culc pe la 00:15 / 00:30 uneori chiar si mai tarziu..
Stiu ca nu prea ma odihnesc cum trebuie, stiu :)

View Postmiromulus, on 17 martie 2017 - 20:44, said:

In primul rand, ce mananci zilnic? Cate grame de grasime, cate de carbohidrati si cate de proteina? Nu stii? Si atunci ce pisici incerci sa completezi cu proteina? Poate mananci deja 200g de proteina pe zi. Iar punctual, legat de suplimente, vezi ca ISO-100 e de 3 ori mai scump decat asta https://www.myprotei...n/10530943.html Si tot 80% proteina e.
Apoi, schimba programul ala cu unul push, pull, legs. O sa-ti fie mult mai util.
p.s. instaleaza MyFitnessPal, ca sa realizezi ce mananci zilnic.

Dimineata (ora 7:15)
  • o zi mananc: Iaurt grecesc cu fulgi de ovaz, fulgi de porumb, seminte de in, musli si tot ce tine de..
  • o zi mananc oua fierte ( 3-4 la numar )
Pranz (ora 13:00)
  • cartofi fierti, uneori piure
  • orez
  • piept pui
Seara (ora 6:15)
  • seara mananc cam acelasi lucru ce mananc la pranz
* asta pentru ca nu prea imi permit sa mananc mereu ceva diferit pentru ca lucrez si nu am timp

**impac whey protein la valori nutritionale din cate am vazut eu o cupa 25 g (portie) are 21 g proteina in comparatie cu, sa zicem, GFX-8 ca asta am luat eu pana acum. 2x portia de 85 g =  2x 38,8 g proteina. ( asa luam eu ). La impact se pune doar o portie.. Asta nu prea inteleg, ma poti lamuri care este diferenta?

***eu voiam sa optez pentru iso 100 si sa iau cate o cupa, dupa masa de dimineata, dupa masa de pranz si dupa sala. Asta din cate m-am informat eu si se pot consuma cam de 2/3 pe zi.

**** Incerc sa schimb ordinea grupelor numai ca eu le-am scris pur si simplu ce grupe de muschi fac, nu neaparat ordinea lor. Eu le fac cum apuc intr-o saptamana in functie de timpul pe care-l am. Ideea este sa fac toate grupele de muschi intr-o saptamana. Normal programul a fost gandit astfel:
  • Luni: Picioare + Abdomen
  • Marti: Piept + Biceps
  • Joi: Pauza
  • Vineri: Umeri + Trapez
  • Sambata: Spate + Triceps
***** MULTUMESC DE APLCIATIE! Posted Image

View Postunbrutus, on 17 martie 2017 - 20:45, said:

probabil deja ai vergeturi, daca nu, sigur vei avea.
5kg intr-o luna e enorm, mai ales la o inaltime si greutate asa mica (si daca ziceai ca ai 85kg tot era mult 5kg intr-o luna, darmite la 65)
Propune-ti sa cresti lunar dar nu asa repede, lasa-ti un an sa ajungi la 75kg sau cat doresti tu. Nu poate nimeni spune daca e prea mult sau putin pt inaltimea ta, totul depinde de cat de musculor vei fi, nu?
O sa cresti in grasime si faci vergeturi in ritmul asta, si probabil si alte probleme, in nici un caz nu avea beneficii
Nu lua Brutal Anadrol, nu ai nevoie si nici nu e clar daca e un produs ok, safe, sau doar un fake cu efecte necunoscute.

Am auzit si eu ca poti sa faci vergeturi... Posted Image

View Postandreiutzu000, on 17 martie 2017 - 21:09, said:

Suplimentele astea de crescut in testoren nu fac nimic, sunt mai mult de placebo...
Ai grija cu alimentatia si antrenamentul. Proteinele/suplimentele nu sunt obligatorii, le iei degeaba daca alimentatia este proasta.
Rezultatele nu apar asa repede, abia daca vei vedea dupa 4-5 luni, dupa o luna e cam nimic...abia se obisnuieste corpul cu exercitiile.
Apropo, vezi ca GFX-8 e de la ProNutrition, nu de la Myprotein.
Bafta! Posted Image

Corect, Mersi frumos! Posted Image

View PostPantherOne, on 17 martie 2017 - 21:10, said:

La inaltimea ta ar trebui sa te lasi de sala, sa cresti macar pana la 1.80 m
Cati ani ai?

Am 22.

View PostBogdan199O, on 17 martie 2017 - 21:40, said:

Hai sa iti spun ceva care nu o sa iti convina. Daca ai luat GFX 8, nu ai pus 5 kg de muschi! Produsul ala are din ce tin minte vreo 16 sau 18 grame de proteine/100 de grame. Iar ca incepator nu ai cum sa pui 5 kg de muschi intr-o luna. Doar un om care face sport de mult timp poate sa puna 5 kg de muschi intr-o luna cand revine dupa o pauza sau accidentare, si aia e doar o revenire la forma anterioara, nu e ca si cum ar avea 5 kg de muschi mai mult decat a avut vreodata.

Nu am spus ca am pus 5 kg de muschi. Ci am pus doar 5 kg..
Gfx-8 contine 45.6 g proteine / 100 g

Edited by wikkiz2, 18 March 2017 - 11:07.


#30
PantherOne

PantherOne

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 631
  • Înscris: 07.02.2017

View Postjeffy86able, on 18 martie 2017 - 09:01, said:


N-ai nici o treaba cu subiectul.
Ia explica tu cum te face sala sa ramai mic in inaltime.
Ce legatura are copilul ala cu discutia asta?
Nu am ce discuta cu tine, ai net, documenteazate.

#31
jeffy86able

jeffy86able

    True Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,514
  • Înscris: 06.01.2012
Nu ai nici dovezi, lasa gargara.

#32
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,663
  • Înscris: 24.10.2015

View Postsatanmicin, on 18 martie 2017 - 10:31, said:


Da, ajuta la "pompare".

Incorect. Raspunsul corect e « unele suplimente ajuta la pompare...»

La subiect. Daca esti interesat de brutal anadrol poti sa-l iei fara nicio problema, oricum nu face aproape nimic. Daca va functiona intr-adevar atunci norocul tau. E ca un ceai de buruiene. Unii se gandesc ca-i  cine stie ce produs interzis sau periculos, miraculos etc.

Ti-au spus deja colegii ca baza e mancarea solida.

View PostPantherOne, on 18 martie 2017 - 13:08, said:


Nu am ce discuta cu tine, ai net, documenteazate.

Cum apare vreo unul care nu-i deacord cu mine nu am ce discuta cu el. Pai unde ajungem? Ne grupam pe ici colo cei cu idei asemanatoare si le pastram pentru tot restul vietii.

#33
miromulus

miromulus

    c'mon inner peace...!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,613
  • Înscris: 25.01.2006

View Postwikkiz2, on 18 martie 2017 - 11:01, said:

Dimineata (ora 7:15)
  • o zi mananc: Iaurt grecesc cu fulgi de ovaz, fulgi de porumb, seminte de in, musli si tot ce tine de..
  • o zi mananc oua fierte ( 3-4 la numar )
Pranz (ora 13:00)
  • cartofi fierti, uneori piure
  • orez
  • piept pui
Seara (ora 6:15)
  • seara mananc cam acelasi lucru ce mananc la pranz
* asta pentru ca nu prea imi permit sa mananc mereu ceva diferit pentru ca lucrez si nu am timp

**impac whey protein la valori nutritionale din cate am vazut eu o cupa 25 g (portie) are 21 g proteina in comparatie cu, sa zicem, GFX-8 ca asta am luat eu pana acum. 2x portia de 85 g =  2x 38,8 g proteina. ( asa luam eu ). La impact se pune doar o portie.. Asta nu prea inteleg, ma poti lamuri care este diferenta?

***eu voiam sa optez pentru iso 100 si sa iau cate o cupa, dupa masa de dimineata, dupa masa de pranz si dupa sala. Asta din cate m-am informat eu si se pot consuma cam de 2/3 pe zi.

**** Incerc sa schimb ordinea grupelor numai ca eu le-am scris pur si simplu ce grupe de muschi fac, nu neaparat ordinea lor. Eu le fac cum apuc intr-o saptamana in functie de timpul pe care-l am. Ideea este sa fac toate grupele de muschi intr-o saptamana. Normal programul a fost gandit astfel:
  • Luni: Picioare + Abdomen
  • Marti: Piept + Biceps
  • Joi: Pauza
  • Vineri: Umeri + Trapez
  • Sambata: Spate + Triceps
Intai, prea putina mancare, desi fara gramaj nu pot sa spun sigur. Mai adauga si Covalact de tara cu 0.5% grasime: http://calorii.onede...ct-de-Tara.html (17g de proteina pe suta de grame) si niste samburi de migdale. Poti sa combini branza de vaci cu fructe de padure (gasesti congelate la Auchan si Carrefour), ca sa ii schimbi gustul. Si experimenteaza un pic cu macronutrientii, dar sa incerci sa iei 2 grame de proteina pe kilogram pe zi.

Impact whey are 82% proteina. Dimensiunea cupei nu conteaza, proteina din suplimente o iei ca sa iti completezi macronutrientii. Proteina nu se ia dupa dimensiunea cupei sau dupa cat iti zic ei pe ambalaj. Regula uzuala e sa mananci (sau sa ajuti din suplimente) 2g de proteina pe kilogram. Nu are sens nici sa cazi in pacatul celor ce imediat dupa sala sar pe shake-ul proteic. Sinteza proteinei in organism, dupa ce ai lucrat un muschi, dureaza intre 24 si 36 de ore.

Daca ai rabdare si vrei sa-ti iei informatii de la niste unii care chiar stiu despre ce vorbesc, uite cateva canale de youtube strict bazate pe stiinta (nu bro science, oameni cu phd-uri in spate):
- https://www.youtube.com/user/Team3DMJ (orice gasesti de Eric Helms merita vazut dar e posibil sa fie mai greu de urmarit la inceput)
- https://www.youtube.com/user/JDCav24
- https://www.youtube....truvianPhysique

View Postwikkiz2, on 18 martie 2017 - 11:01, said:

Gfx-8 contine 45.6 g proteine / 100 g

Orice proteina decenta e 80% sau peste. La 45% e o mizerie plina de zahar.

Edited by miromulus, 18 March 2017 - 20:57.


#34
andrei_ionut

andrei_ionut

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,085
  • Înscris: 29.10.2016

View Postmiromulus, on 18 martie 2017 - 20:59, said:

Orice proteina decenta e 80% sau peste. La 45% e o mizerie plina de zahar.

GFX8 nu este o proteina. Este un gainer.

Edited by andreiMembruAnonimut, 18 March 2017 - 22:50.


#35
miromulus

miromulus

    c'mon inner peace...!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,613
  • Înscris: 25.01.2006

View Postandrei_ionut, on 18 martie 2017 - 22:50, said:

GFX8 nu este o proteina. Este un gainer.

Masa musculara creste de la proteina. Daca amesteci proteina cu carbohidrati o faci doar ca sa pacalesti cumparatorii. S-a dus mitul ca trebuie sa mananci carbohidrati cu proteina, ca sa te ajuti de spike-ul de insulina pentru cresterea musculara. Whey-ul simplu da unul similar carbohidratilor.

Edited by miromulus, 19 March 2017 - 12:47.


#36
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,663
  • Înscris: 24.10.2015
Se stie ca si proteinele stimuleaza pancreasul sa produca insulina dar oricum e mai bine de consumat proteinele impreuna cu carbohidrati, cand vrei sa cresti in masa musculara, altfel risti sa arzi proteinele pe post de energie. Cand te antrenezi cu greutati si rezervele de glicogen is scazute, muschii nu pot utiliza grasimea la efort anaerob, astfel o parte din aminoacizi se folosesc in calitate de combustibil.

Nu pacaleste nimeni cumparatorul. Pe ambalaj scrie clar ce contine si la ce serveste. Tu alegi daca cumperi concentrat de proteine sau gainer cu procentaj mai mare sau mai mic de proteine.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate