Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Apometru defect?

Nelamurire legalitate TVA casa noua

Huawei P20 Lite, ecran negru la a...

Bibelorui, macrameuri si altele
 Inventia secolului din Afganistan?

G84 - pro și contra

Masina de familie,buget 11000-120...

In ce situatii cereti o a doua op...
 DigiMobil - IP public?

Glet de finisaj peste chit acrili...

La multi ani @Passenger001!

La multi ani @barbosa1bis!
 La multi ani @MikeSpike!

Cum curat gletul de pe perete

Soluție incalzire apartament...

Culori fire la boxele de jogger
 

Sistem 5.1

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,866
  • Înscris: 01.11.2005
As dori sa imi construiesc un sistem 5.1 ...de la zero...oki...materie prima am...componente  nu se pune problema...in schimb as vrea si eu o schema unui sisatem 5.1...daca are careva...puterea..poate sa fie de oricat...ca eu ii voi face modificarile de rigoare
Multumesc. :worthy:

Edited by tehnics, 11 February 2006 - 11:45.


#2
Dj Shock

Dj Shock

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,098
  • Înscris: 21.10.2005
Pai daca vrei sistem 5.1 e usor sa te directionez frumos catre 5 circuite integrate amplificatoare de 20 W fiecare si unu de 100 - 200W (pentru subwoofer).
Problema e: ce accesorii vrei la el?
Ca de ex.:
-decodor de surround
-control de ton SAU egalizator
-telecomanda
-eventual un crossover :) ...etc.

#3
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,866
  • Înscris: 01.11.2005
So ...problema nu ar fi greu din punctul de vedere al finalilor...EQ ...sau a filtrului activ de woofer...etc etc..
Pe mine m-ar interesa schema...toata schema..ca sa vad eu arhitectura sistemului in sine...ca dupa aia ...sa concep eu ... propriul sistem...dupa aceiasi arhitectura...Bineinteles voi renunta la telecomanda. ;)

#4
Dj Shock

Dj Shock

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,098
  • Înscris: 21.10.2005
Pai arhitectura e o sursa babana (un traf, un redresor, un stabilizator pentru preamplificatoare...) si 6 uriasi :P Cam la ce putere vrei sa se ridica satelitii si
subwoofer-ul ?

#5
srv_pub

srv_pub

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 393
  • Înscris: 01.08.2005

View Posttehnics, on Feb 11 2006, 11:44, said:

As dori sa imi construiesc un sistem 5.1 ...de la zero...oki...materie prima am...componente  nu se pune problema...in schimb as vrea si eu o schema unui sisatem 5.1...daca are careva...puterea..poate sa fie de oricat...ca eu ii voi face modificarile de rigoare
Multumesc. :worthy:

Attached Files

  • Attached File  5.1.rar   262.04K   85 downloads


#6
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,866
  • Înscris: 01.11.2005
Multumesc mult

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate