Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 

declaratia ministrului Tudorel Toader despre ,,reevaluarea,, procurorului general si al sefei DNA

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
600 replies to this topic

#37
doxan

doxan

    Disident politic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,502
  • Înscris: 22.12.2015

 rosix, on 13 martie 2017 - 07:18, said:

Nimeni nu poate Nimeni nu guverna contrar a ceea ce doreste strada.

Serios ? Unde scrie asta in Constitutie ?

#38
silviannetw

silviannetw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 810
  • Înscris: 31.05.2015

 pasilla, on 12 martie 2017 - 22:56, said:

Orice #rezistenta este inutila. Trebuie sa acceptam invingerea si sa ne comportam ca un popor ingenuncheat.
Nu este inutila...da posibilitatea sa se analizeze o situatie politica interna, condusa din extern...sa se formeze un curent ca actiune intr-un razboi hibrid avand ca finalitate atingerea unor obiective geopolitice! Cu respect, Silvian

 ddaannii, on 12 martie 2017 - 22:59, said:

Bine dom-le, sa zicem ca vor fi demiși și trasi în țeapă, dar aia din guvern cu ordonanța lor, când vor plăti?
Ah, ei e legea.....nu se mai poate face nimic.
Daca au incalcat legea vor plati.

 fansat, on 12 martie 2017 - 23:01, said:

Nu trebuie sa acceptam infrangerea, ci trebuie sa constientizeze fiecare naiv, posibil alegator ,ca politicienii romani sunt toti o apa si-un pamant. De ce voteaza lumea asemenea oameni care n-au nicio legatura cu acest popor, n-am sa inteleg niciodata, dar, ma rog, e treaba fiecaruia sa faca asa cum considera.
Vorbiti de infrangere...dar nu ati creat nimic! Totodata nimeni nu v-a infruntat! Lupta politica se da in parlament si nu aici pe net sau pe strada....votam si respectam votul! Altfel intram in anarhie! Sau riscam sa fim manipulati de forte externe..in interesul lor. Trebuie sa fim uniti, indiferent de varsta, convingeri politice si sa ne respectam democratia.

#39
mihaigerard

mihaigerard

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,279
  • Înscris: 28.08.2006
El a mai spus că în decizia sa va conta şi efectul pe care astfel de măsuri l-ar putea avea, invocând şi MCV.

Suna a laba tristă.:)))

Suntem uniți pentru democrație și contra corupției. Nu suntem deloc uniți cu indivizii care tolerează corupția.

Edited by mihaigerard, 13 March 2017 - 08:58.


#40
silviannetw

silviannetw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 810
  • Înscris: 31.05.2015

 pasilla, on 12 martie 2017 - 23:07, said:

Sa vedem daca are cojones si o demite, acel "profesionist". Eu sper ca Kovesi nu se "impiedica de-un  ciot".
Respectarea legii nu este o actiune  efect al activitatii hormonale, ci al al celei cerebrale intarite de educatie si experienta in domeniu. Cu respect, Silvian

 mihaigerard, on 12 martie 2017 - 23:15, said:

Eu cred ca tudorel este prost, din 2 motive:
1. nu-i poate demite singur, fara aprobarea presedintelui;
2. inflameaza din nou spiritele in randul societatii civile, o chestie de care dragnea si psd sperau sa scape.
Isi face datoria indiferent de strada sau presedinte....este ministrul justitiei! Cu respect, Silvian

 fansat, on 12 martie 2017 - 23:20, said:

DNA-ul, bun-rau, cum o fi el, a ramas ultima reduta in fata acapararii a tot ce misca in tara asta, de catre banditii de politicieni corupti, si gastile lor de infractori mafioti.
Iar daca DNA-ul e asa de nenorocit in opinia acestui neica-nimeni, talharii care au ticluit ordonanta 13 prin care se dorea scoaterea din puscarii a politicienilor mafioti, cum mama naibii or fi in opinia acestui individ ? Dumnezeule, ce vremuri am ajuns sa traim... Nu credeam ca vor mai fi vremuri in care sa avem parte de politicieni mai nenorociti decat politrucii lui Ceasca. Iata ca traim aceste vremuri.
Sa nu confundam DNA cu sefa DNA! Nu DNA greseste...ci cei care il conduc! Nimeni nu este mai presus de lege! In concluzie avem nevoie de DNA...DNA ramane nu pleaca nicaieri...raspunde in fata legii cine a gresit...in rest cimitirele sunt pline de oameni de neinlocuit! Cu respect, Silvian

 pasilla, on 12 martie 2017 - 23:25, said:

Pentru ca psd cucereste noi redute, in fiecare zi, iar romanii sunt ocupati cu munca de zi cu zi..
Lupta politica se bazeaza pe actiuni politice in cadrul legal democratic....PARLAMENTUL ROMANIEI! Nu avem redute, strazi blocate....etc in democratie intr-un stat de drept!

 rosix, on 12 martie 2017 - 23:38, said:

Va iesi poporul masiv in strada, o sa vedeti... Slugile de al CCR au zilele numarate... Toader Tudorel se face ca nu intelege:  nu a contestat nimeni faptul ca guvernul a actionat legal, constitutional, lumea s-a revoltat impotriva abuzului cu legea in mana... Codrutza are sustinerea Americii. Toader Tudorel va fi demis, la fel ca si Iordache, la presiunea strazii...

Ancheta penala va trebui sa stabileasca daca OUG 13 nu a avut ca obiect "obtinerea pentru sine sau pentru altul de foloase materiale nepatrimoniale necuvenite", iar atunci DA, se poate pune problema de oportunitate, daca cineva avea de cules ceva de pe urma adoptarii actului normativ.

Alde PSD neglijeaza un lucru foarte important: tinerilor care ies in strada nu le-a crescut cu nimic nivelul de trai, din contra, li s-a adancit starea de sclavie si de umilinta, motiv pentru care protestele au un fundament solid.
Poporul a votat democratic...posibil sa iasa cei frustrati ca nu au votat! Dna Kovesi trebuie sa respecte atributiile functiei institutiei romane si nu trebuie sa raspunda la indemnul intereselor unui stat strain! Nu avem tineri sclavi sau umiliti...avem manipulatori platiti pentru atingerea unor obiective politice prin actiuni antidemocratice si ilegale.

 cris_ncs, on 12 martie 2017 - 23:41, said:

Eu nu imi fac probleme, nu vor reusi sa o demita pe Codruta. Otrepele comuniste vor primi bonus   - -> Posted Image
De ce jigniti...daca structurile democratic alese sunt otrepe...comuniste.....dumneavoastra cine sunteti,!

 bladhaund, on 13 martie 2017 - 00:40, said:

Si Adrian Severin a fost membru in PE. Va leganati cu iluzii. Oamenii civilizati sustin principii si nu institutii sau persoane. Acum cand CCR s-a pozitionat de partea eronata a statului de drept, veti vedea ca tot principiile vor fi sustinute.

Sau mai pe scurt: puteti sa va zbateti in chinuri pana la pastele cailor, tot nu se da drumul la furat.
Sunteti incoerenta...si redundanta!

#41
mihaigerard

mihaigerard

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,279
  • Înscris: 28.08.2006
Silvian cu respect, la fel facem și noi. Ne facem datoria sa protestam. :)))
Dar ce faci tu aici e doar un joc politic. Doar președintele ii poate demite, nu ministrul. El poate doar sa propună. De altfel, asta o fi fost și ideea, să-l pună în dificultate pe mos crăciun.
De câștigat, nu câștigă nimeni : votanții psd rămân aceiași iar cei care nu vor corupție, la fel.:)))

LE: probabil pierde bugetul, pentru ca multinaționalele și Soros.:))

Edited by mihaigerard, 13 March 2017 - 09:33.


#42
cris_ncs

cris_ncs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,807
  • Înscris: 12.01.2007
Doare, roshimane ?

#43
Chayah

Chayah

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,038
  • Înscris: 21.08.2016

 doxan, on 13 martie 2017 - 08:41, said:

Foarte bune vesti, sunt sanse mari ca sa o vedem pe Kovesi pe faras, sunt tare curios daca o sa iasa tinerii frumosi si liberi pentru multi plagaiatoare !?


Vom ieși, vom ieși. Ne-am săturat de voi! Vă vrem pe făraș și acolo veți ajunge :rolleyes:.

#44
silviannetw

silviannetw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 810
  • Înscris: 31.05.2015

 mihaigerard, on 13 martie 2017 - 09:26, said:

Silvian cu respect, la fel facem și noi. Ne facem datoria sa protestam. Posted Image))
Dar ce faci tu aici e doar un joc politic. Doar președintele ii poate demite, nu ministrul. El poate doar sa propună. De altfel, asta o fi fost și ideea, să-l pună în dificultate pe mos crăciun.
De câștigat, nu câștigă nimeni : votanții psd rămân aceiași iar cei care nu vor corupție, la fel.Posted Image))
Eu nu joc politic si nu protestez...eu doresc sa fie respectata legea in Romania. Imi iubesc tara, am luptat pentru ea si nimeni nu este deasupra interesului national. Avem nevoie de unitate, de liniste pentru a ne dezvolta ! Cei care nu respecta legea indiferent de culoarea politica, agent strain..etc. vor raspunde conform prevederilor legale. Anarhia nu este o solutie este cel mai mare pericol al statului democratic.Romania este in pericol prin actiunile dumneavoastra! Nu incurajati disolutia institutiilor statului. Analizati in profunzime! Cu acelasi respect, Silvian

#45
costyn_man

costyn_man

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,583
  • Înscris: 01.08.2005

 G.I.C.U., on 12 martie 2017 - 23:04, said:

Omul are cojones si lucreaza metodic, ca un profesionist. Cea mai eleganta iesire din scena pentru Kovesi ar fi sa-si dea demisia, ca sa ramana o amintire frumoasa pentru fani.. Ce a facut ea nu este compatibil cu poztitia pe care o ocupa.
Nu mor caii cand vor cainii.....
Nea minstresul nu executa decat niste ordine ale lui dracnea. In posturi nu avem oameni capabbili, avem marionete.

Edited by costyn_man, 13 March 2017 - 09:47.


#46
silviannetw

silviannetw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 810
  • Înscris: 31.05.2015

 Chayah, on 13 martie 2017 - 09:35, said:

Vom ieși, vom ieși. Ne-am săturat de voi! Vă vrem pe făraș și acolo veți ajunge Posted Image.
Priviti oglinda! Sunteti un om tanar...va doriti schimbarea! Dar ceea ce ni se intampla de secole nu depinde de noi in totalitate. De secole marile puteri ne-au vanturat unii impotriva altora! Semanati cu tatal dumneavoatra acum treizeci de ani. La fel gandea si el...si tatal sau si bunicul sau..E randul dumneavoastra acum sa aveti responasabilitatea viitorului! Suntem un popor frumos activ tanar si impetuos. Putina rabdare si aceste actiuni hibride ale marilor puteri vor fi din ce in ce mai transparente! Cu respect, Silvian

#47
mihaigerard

mihaigerard

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,279
  • Înscris: 28.08.2006

 silviannetw, on 13 martie 2017 - 09:38, said:


Eu nu joc politic si nu protestez...eu doresc sa fie respectata legea in Romania. Imi iubesc tara, am luptat pentru ea si nimeni nu este deasupra interesului national. Avem nevoie de unitate, de liniste pentru a ne dezvolta ! Cei care nu respecta legea indiferent de culoarea politica, agent strain..etc. vor raspunde conform prevederilor legale. Anarhia nu este o solutie este cel mai mare pericol al statului democratic.Romania este in pericol prin actiunile dumneavoastra! Nu incurajati disolutia institutiilor statului. Analizati in profunzime! Cu acelasi respect, Silvian

Elementele unui discurs comunist: interes național, iubirea falsă de țară, pericol de anarhie, liniște, dezvoltare și, cireasa de pe tort, statul democratic.=)))
Ah, și mai baga și formulări din astea respectuoase ca sa crezi ca individul e serios. Bine, nu știm a cata clona e.:)))

Edited by mihaigerard, 13 March 2017 - 09:52.


#48
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,023
  • Înscris: 31.07.2007
Io am impresia ca pe PSD-istii astia nu-i duce deloc capu'. Bah, da' stii cum? Scoala ajutatoare ii plina de genii pe langa ei! Sa ma explic: o trecut faza cu ordonanta ciordeala 13 si acum au ocazia sa ne uimeasca cu super guvernarea lor. Si ei ce fac? Invart fix cacatu' care irita lumea si o scoate in strada: "justitia, DNA, Kovesi". Pe bune acum, cat de prost sa fii? Inteleg ca l-i clar obiectivu' asta de acaparare a justitiei, da' n-au unu' acolo ce sa-i lumineze? De genu' "da-i cu guvernarea, masuri faine sa pice romanu' in cur. Ne axam pe aia ce au iesit la proteste, sa le aratam ca suntem giorno. In paralel sustinem pe de-o parte DNA, pe de alta parte lovim finut in imaginea ei si a lui Kovesi. Erodam incet, scadem popularitatea lor, o crestem pe a noastra si ... Pac! Lovitura de gratie! Fara proteste, fara dureri de cap!!". Da' nu frate, PSD-u' stie numa' asa, santieristic, cu barosu' ca taranu'! Numa' smiorcaieli cretine cu binomu' si Kovesi si justitia si dracu', fix cand popularitatea lor scade si a lor creste. Imi scapa mie ceva sau astia is retardati?

#49
silviannetw

silviannetw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 810
  • Înscris: 31.05.2015

 rosix, on 13 martie 2017 - 07:18, said:

DNA si Parchet nu or fi avand caderea sa se pronunte asupra oportunitatii, strada insa DA. Nimeni nu poate guverna contrar a ceea ce doreste strada. Acest guvern are zilele numarate. Cu Tudorel Toader cu tot... Toti sunt pe farash.  Revolta populara nu va cunoaste margini. Toate retelele sociale se vor mobiliza impotriva acestor escroci.

Strada stie deja ca CCR e in slujba escrocilor (ciuma rosie). La fel Avocatul poporului, o sluga, o rusine nationala.
Istoria se repeta! Ceea ce faceti dumneavoastra faceau si comunistii in 1945 impotriva statului regalist,la fel marea conspiratie in 1866. La fel sustinatorii lui Musolini  in 1926 sau cei ai lui Hitler in 1933 sau sustinatorii lui Zelea Codreanu aveau acelasi discurs...aceeasi ura! Nu aveau internet sau telefoane mobile dar manifestele aveau aceleasi mesaje. Si totusi nu actiunile acestor tradatori de neam au schimbat regimul ci forte straine cu obiective geopolitice de atins. Vae victis!

 mihaigerard, on 13 martie 2017 - 09:51, said:

Elementele unui discurs comunist: interes național, iubirea falsă de țară, pericol de anarhie, liniște, dezvoltare și, cireasa de pe tort, statul democratic.=)))
Ah, și mai baga și formulări din astea respectuoase ca sa crezi ca individul e serios. Bine, nu știm a cata clona e.Posted Image))

 mihaigerard, on 13 martie 2017 - 09:51, said:

Elementele unui discurs comunist: interes național, iubirea falsă de țară, pericol de anarhie, liniște, dezvoltare și, cireasa de pe tort, statul democratic.=)))
Ah, și mai baga și formulări din astea respectuoase ca sa crezi ca individul e serios. Bine, nu știm a cata clona e.Posted Image))
Trebuie sa mai traiti aceasta viata pentru a o respecta! Sa va jute Dumnezeu! Eu nu voi intra in polemica cu dumneavoastra finca imi respect principiile...dar va doresc sanatate si mult noroc in viata! Cu acelasi respect, Silvian

#50
Chayah

Chayah

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,038
  • Înscris: 21.08.2016

 silviannetw, on 13 martie 2017 - 09:47, said:

Priviti oglinda! Sunteti un om tanar...va doriti schimbarea! Dar ceea ce ni se intampla de secole nu depinde de noi in totalitate. De secole marile puteri ne-au vanturat unii impotriva altora! Semanati cu tatal dumneavoatra acum treizeci de ani. La fel gandea si el...si tatal sau si bunicul sau..E randul dumneavoastra acum sa aveti responasabilitatea viitorului! Suntem un popor frumos activ tanar si impetuos. Putina rabdare si aceste actiuni hibride ale marilor puteri vor fi din ce in ce mai transparente! Cu respect, Silvian


:yawn:

Fara respect,
Chayah.

#51
eireman

eireman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,741
  • Înscris: 11.10.2016

 pasilla, on 12 martie 2017 - 23:25, said:

Pentru ca psd cucereste noi redute, in fiecare zi, iar romanii sunt ocupati cu munca de zi cu zi..

Ok,asta am intels...ce va faceti daca moare Codruta asta de moarte naturala? O sa va faceti icoane cu ea si puneti de un pelerinaj anual?

#52
doxan

doxan

    Disident politic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,502
  • Înscris: 22.12.2015
Codruta deja a devenit o religie in propriul sens, gen aia cu global warming.

#53
mihaigerard

mihaigerard

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,279
  • Înscris: 28.08.2006

 doxan, on 13 martie 2017 - 10:20, said:

Codruta deja a devenit o religie in propriul sens, gen aia cu global warming.

Problema-i de fapt ca nu exista incredere in actualii indivizi care ar fi indrituiti sa faca o alta numire. Posted Image

"Update Tudorel Toader: Nu am sugerat ca Lazăr şi Kovesi să îşi dea demisia, am evocat o instituţie din Codul Muncii"

Ministrul Justiţiei, Tudorel Toader, a declarat, luni dimineaţă, că nu le-a sugerat procurorului general al României, Augustin Lazăr, şi procurorului-şef DNA, Laura Codruţa Kovesi, să demisioneze, ci doar "a evocat o instituţie din Codul Muncii".

Nu am sugerat să îşi dea (demisia -n.r.), am spus şi am rugat să nu se speculeze pe tema aceasta şi am evocat o instituţie care există în Codul Muncii. Oricine poate să îşi dea demisia, nimeni nu e obligat să muncească ceva împotriva voinţei lui.

http://www.mediafax....ratiei-16192335

laba, laba trista tudorel...Posted Image

Edited by mihaigerard, 13 March 2017 - 10:37.


#54
sandy76

sandy76

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,058
  • Înscris: 20.10.2008

 eireman, on 13 martie 2017 - 10:13, said:


Ok,asta am intels...ce va faceti daca moare Codruta asta de moarte naturala? O sa va faceti icoane cu ea si puneti de un pelerinaj anual?
Din ceruri va avea mai multa putere decat aici pe pamant, aveti grija ce va doritiPosted Image

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate