Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Pe autostrada, politistii stiu cum sa te opreasca in siguranta?

- - - - -
  • Please log in to reply
68 replies to this topic

#55
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

 valog, on 09 martie 2017 - 21:30, said:


Or detine nevestele niste florarii sau firme de distributie flori si merge greu treaba... s-au gandit sa provoace niste cerere Posted Image
Ori detin nevestele niste ...si mergea greu treaba....niste cereri. Posted Image
Ce zici de asta?Posted Image

#56
valog

valog

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 221
  • Înscris: 19.02.2017
Ce sa spun, e fix ce am spus si eu :D

#57
DaculScoril0

DaculScoril0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,670
  • Înscris: 03.12.2014

 ericmario, on 09 martie 2017 - 17:57, said:

"Tampitii" aia in Germania nu pateau nimic.
În Germania nu, dar în Franța da, de fapt în oricare altă țară europeană. De fapt și în Germania numai pe anumite segmente de drum poți merge cu ce viteză vrei.
Nu mai vorbesc de America de Nord, acolo dacă te prinde cu mai mult de 50km/h e foarte posibil să nu mai conduci mulți ani.

Edited by DaculScoril0, 09 March 2017 - 22:46.


#58
Cnox

Cnox

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 31.01.2009
Corect, dar  erou nostru conducea in Romania, deci are dreptul sa mai conduca.

#59
test_driver

test_driver

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,693
  • Înscris: 30.01.2006
Am vazut de nenumarate ori masini oprite de politie pe banda de urgenta. Deci, nu, nu stiu sa opreasca regulamentar. Eu unu daca imi face semn politia sa opresc pe banda de urgenta nu am sa o fac, nu are decat sa imi puna si catusele dupa aia, mai ales daca sunt cu familia in masina. As oprii in prima parcare.
In mod normal ar trebui sa se puna in fata ta cu girofarul albastru si mesaj cu follow me, urmeaza-ma si in franceza sau germana, si sa te conduca la prima parcare. Dar in romanica... de aia nu ai voie fara limita de viteza, pentru ca suntem o tara de retarzi, si nu ma refer la populatie vi la vonducatorii si aparatorii nostri, si aia care voteaza aiurea, adica toti, ca si eu am votat aiurea probabil, nu?

#60
AndreiMarianCiprian

AndreiMarianCiprian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 643
  • Înscris: 11.02.2014
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/quLGQdeeMkE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by AndreiMarianCiprian, 11 March 2017 - 15:50.


#61
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
rolul acelui politist care sta in fata accidentului, dpdv al filmarii, exact pt asta sta, sa semnalizeze accidentul si sa dirijeze traficul.

asadar, care e problema de fapt? ca e o masina de politie dincolo de accident? irelevant, poate fi si coloana. nu schimba cu nimic situatia.

#62
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,876
  • Înscris: 27.04.2010
Irelevanta pozitionarea politistului ...
Daca ei (acei "unii") nu vad girofarele Salvarii, crezi ca-l vad pe politist ca da din maini  pe sosea ???
Ei sunt ocupati cu "talpa si flash-urile", si cu injuratul celor care ii incetinsec ...

#63
valog

valog

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 221
  • Înscris: 19.02.2017
Atat de prosti sunt politistii aia din clip...
Au uitat saracii ca ei ca sa ajunga la accident au circulat pe contrasens impreuna cu ambulanta.
Au parcat masina in spatele accidentului din punctul lor de vedere (vad accidentul prin parbriz, nu luneta), ca de obicei... doar ca pozitia aia era corecta daca nu circulau pe contrasens ca sa ajunga acolo...
Ce sa te astepti de la politisti, nu se face admitere pe baza de IQ si logica in MAI.

Nu m-ar fi mirat ca in drum spre accident sa fi aplicat si niste sanctiuni pentru "nebunii" care circulau pe contrasens din punctul lor vedere :D

Edited by valog, 11 March 2017 - 16:18.


#64
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Poate ca numai ce ajunsesera, plus ca pe finalul clipului, politistul ala chiar se duce la tigaia lui de Polo tocmai ca sa o mute mai in fata.

Mai au de invatat, e adevarat, de fapt suntem in urma la orice fel de semnalizari pe autostrada, e ceva nou pentru noi.
Alaltaieri am fost pana la Arad, ploua de rupea, dar pe panourile avertizoare electronice nu era redusa viteza de deplasare, ci aparea vesnicul "Conduceti Prudent". GTFOH!

#65
baliosss

baliosss

    Unstoppable

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,374
  • Înscris: 30.01.2016

 valog, on 11 martie 2017 - 16:20, said:

Atat de prosti sunt politistii aia din clip...
Au uitat saracii ca ei ca sa ajunga la accident au circulat pe contrasens impreuna cu ambulanta.

Spui tu ca ei sunt prostii? Posted Image
E perfect legala circulatia pe contrasens in cazuri de urgenta.

Edited by baliosss, 11 March 2017 - 20:12.


#66
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,876
  • Înscris: 27.04.2010
Nu mersul pe contrasens era dilema lui, ci faptul ca au oprit masina, practic, dupa locul accidentului.
Adica n-au mai facut slalom printre masinile busite ... ci au trecut direct la actiune, probabil.

#67
valog

valog

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 221
  • Înscris: 19.02.2017

 baliosss, on 11 martie 2017 - 20:12, said:

E perfect legala circulatia pe contrasens in cazuri de urgenta.
Citeste tot textul si apoi apasa reply.
Daca din tot textul ala ai inteles ca eu am spus ca circulatia pe contrasens nu e legala in cazuri de urgenta atunci ai o problema.

#68
flp014

flp014

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,830
  • Înscris: 22.01.2010

 florin71_skoda, on 09 martie 2017 - 19:49, said:

Dar oare si in alte tari o fi valabila treaba asta cu rosu si albastru ? Sau doar in Romania ?
Mi se pare ciudat ca un cod al culorilor, unul international, folosit de alti sute de ani, dintr-o data sa nu mai fie respectat.

Nu stiu la care cod international te referi dar cu siguranta gresesti...
Codul de care spui tu se refera la siguranta traficului( fie ca vorbim de maritim fie de aerian) si culorile folosite sunt ROSU si VERDE. Nici o legatura cu albastru...
Inclusiv farurile de intrare in porturi sunt la fel semnalizate :rosu-verde.

#69
florin71_skoda

florin71_skoda

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 18,070
  • Înscris: 02.01.2008
Intre timp am aflat si eu ca la maritim si aerian este rosu cu verde, de la colegul Hunor_66, cu o pagina in urma.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate