Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Range Rover Velar (2017)

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,137
  • Înscris: 22.05.2003
Land Rover e in mare forma, acum au scos un model nou: Range Rover Velar


El se doreste a fi fratele mai mare al lui Evoque.

Specificatii si motorizari Velar

[ https://s1.cdn.autoevolution.com/images/gallery/LAND-ROVER-Range-Rover-Velar-5939_5.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://s1.cdn.autoevolution.com/images/gallery/LAND-ROVER-Range-Rover-Velar-5939_7.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://s1.cdn.autoevolution.com/images/gallery/LAND-ROVER-Range-Rover-Velar-5939_11.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Masina arata foarte bine. Ce ma enerveaza este faptul ca o incadreaza la SUV , care SUV inseamna partial si off-road . Cu masina asta nu se poate face off-road nici pe iarba . Locul ei este pe sosea ...si o sosea buna , nu cu gropi ca ajungi cu jantele alea instant la vulcanizare. In rest este o aratare extrem de placuta ochiului , eleganta , rafinata ...arata intr-un mare fel.

Edited by JurasikMan, 07 March 2017 - 19:33.


#3
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013
SUV inseamna Sport Utility Vehicle.
Sport este (are si roti potrivite), util este, vehicul este. Deci de ce nu e SUV?

#4
Engineer_xxl

Engineer_xxl

    Fara glie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,348
  • Înscris: 14.04.2010
Mereu vor fi carcotasi si cred ca este normal... vorbim de lucruri direct dependente de gusturile fiecaruia... in mod sigur se va trezi careva care va zice ca pt el un Duster e ideal si de vreo 3 ori mai ieftin...
Aici avem una din primele incercari mai indraznete de digitalizare/informatizare a interfetei masina si ocupanti... totul are un inceput... dar ma astept la ceva bug-uri...

#5
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/2pG3oAWOQXE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#6
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,640
  • Înscris: 07.10.2005
Masina arata foarte bine, era si timpul sa scoata ceva mai mare decat Evoque.

#7
mufasa

mufasa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,011
  • Înscris: 02.12.2014
Imi place, arata la fel de bine ca orice RR. Aveau loc intre Evoque si RR Sport, iar cu expansiunea SUVurilor, ar fi fost fraieri sa nu profite.

#8
gabrieln2016

gabrieln2016

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,224
  • Înscris: 04.11.2016
Superba masina, perfecta pentru moralul copiilor miliardarilor romani care iau bacul dupa 10 ani de invatatura la greu, dar si pentru amantele mai tinere cu 30 de ani ale acelorasi miliardari. De asemenea se asorteaza perfect si cu cetateanul care a platit intr-un club din Mamaia bautura de 31.000 euro.

Edited by gabrieln2016, 07 May 2017 - 16:57.


#9
mufasa

mufasa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,011
  • Înscris: 02.12.2014

 gabrieln2016, on 07 mai 2017 - 16:53, said:

Superba masina, perfecta pentru moralul copiilor miliardarilor romani care iau bacul dupa 10 ani de invatatura la greu, dar si pentru amantele mai tinere cu 30 de ani ale acelorasi miliardari. De asemenea se asorteaza perfect si cu cetateanul care a platit intr-un club din Mamaia bautura de 31.000 euro.
Alt frustrat pe forum ?!

#10
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Cat ti-a lasat bacsis? Cel recomandat?

[ https://pbs.twimg.com/media/C_DX1hRXUAIR8ig.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by don_dannielo, 07 May 2017 - 17:39.


#11
gabrieln2016

gabrieln2016

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,224
  • Înscris: 04.11.2016

 mufasa, on 07 mai 2017 - 17:35, said:

Alt frustrat pe forum ?!

De ce frustrat prietene? De unde vine concluzia asta? Doar pentru ca am enuntat un fapt de viata simplu? Este ceva gresit in ceea ce am spus, chiar daca am fost un pic ironic?
Dar nu este nicio problema, este OK. Daca te simti bine in pielea ta catalogand oameni pe care nu-i cunosti, eu nu am nici cea mai mica problema cu asta.
Sa fi sanatos si la punga gros!

#12
mufasa

mufasa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,011
  • Înscris: 02.12.2014

 gabrieln2016, on 07 mai 2017 - 18:08, said:


De ce frustrat prietene? De unde vine concluzia asta? Doar pentru ca am enuntat un fapt de viata simplu? Este ceva gresit in ceea ce am spus, chiar daca am fost un pic ironic?
Dar nu este nicio problema, este OK. Daca te simti bine in pielea ta catalogand oameni pe care nu-i cunosti, eu nu am nici cea mai mica problema cu asta.
Sa fi sanatos si la punga gros!
Asa-i in RO, hotul striga "hotul" ...
Pai tu vorbesti despre catalogarea oamenilor pe care nu-i cunosti ... cand ai bagat toti viitorii posesori de RR Velar in oala cu pricina ?! Aaaaaa, ai fost doar putin ironic ... pai de acolo frustrarea !
Important este ca-ti place masina.

#13
gabrieln2016

gabrieln2016

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,224
  • Înscris: 04.11.2016
Am spus undeva de hotie? Am spus undeva ca respectivii miliardari au furat? Am spus undeva ca toti viitorii posesori ai acestei masini absolut senzationale nu au scoala sau sunt pipite?
Nu, nu cred. Am spus doar ca este cadoul perfect pe care acesti oameni il pot face celor la care tin, adica copii si amante. Daca un om caruia ii place sa fie uneori ironic atat cu el insusi cat si cu cei din jur este frustrat, atunci recunosc, m-ai prins, sunt vinovat de crima capitala de a fi frustrat.
Nu are rost sa continui aceasta mica discutie pe care o consider absolut amicala, asa ca inca o data iti doresc sanatate maxima si toate cele bune!

Edited by gabrieln2016, 07 May 2017 - 18:41.


#14
emil_sv

emil_sv

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 5,663
  • Înscris: 19.12.2012
Velar e fantastic, probabil urmatoarea masina de familie, anul viitor.

Nota de plata in cauza o fi un record pt Romania, dar ca sa se mai domoleasca spiritele, va informez ca a facut-o un pakistanez nu un romanas. Posted Image Asa ca luati o gura de aer proaspat si bucurati-va ca a cheltuit atat la noi in tara! Sa tot vina d-astia, si la mai mare cu notele de plata Posted Image Imaginati-va cati bani incaseaza statul din taxe. Si inainte sa sariti ca nu e bon fiscal, nu fiti ridicoli, nimeni nu plateste cash asa o nota ca sa le dea bon fiscal (nici nu poti incasa mai mult de 10 mii de lei numerar), e normal sa dea proforma sa plateasca prin banca sau cu cardul, si dupa se emite factura.

Cauta alta capra de care sa te interesezi!

Sau poate esti suparat pe Loft ca nu ti-au dat masa ca sa pui si tu poza cu bratara pe instagram? Marlani...

Edited by emil_sv, 07 May 2017 - 21:32.


#15
gabrieln2016

gabrieln2016

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,224
  • Înscris: 04.11.2016
Bună dimineaţa tuturor,
Tocmai ce am citit postarea anterioară şi sunt neplăcut surprins de afirmaţiile făcute. Deoarece pe toate forumurile există regula (scrisă sau nescrisă) că dacă într-o postare nu se precizează cui i se adresează, se prezumă că este o replică la postarea precedentă, mă văd nevoit de a oferi o replică deoarece postarea anterioară a fost a mea. La un moment dat, într-o altă postare, am afirmat, citez, „De asemenea se asorteaza perfect si cu cetateanul care a platit intr-un club din Mamaia bautura de 31.000 euro “.
Scrie undeva de cetăţenia persoanei respective? – NU, pentru că nu are absolut nicio relevanţă că e român, pakistanez, malgaş sau camerunez.
Scrie undeva ca este rău, ilegal sau imoral că persoana a cheltuit suma respectivă pe băutură? – NU, pentru că nu mă priveşte pe mine cum aleg oamenii să-şi cheltuie banii.
Scrie undeva numele localului? – NU, pentru că eu nu am nici cea mai mică cunoştinţă de denumirile acestor locuri.
Scrie undeva de plata taxelor, de bon fiscal, de factură sau de alte bazaconii? – NU, pentru că nu au nici cea mai mică legătură cu subiectul postării.
Este ceva jignitor la adresa cetăţeanului respectiv sau a locului? – NU, normal că nu este, ba dimpotrivă, este măgulitor  pentru că am considerat că cineva care este dispus să cheltuie asemenea sume pentru băutură, are probabil şi capabilitatea financiară de a cumpăra o asemenea super-maşină şi este clar că poate să fie un posibil client de Range Rover.
In consecinţă, vă întreb (retoric, fireşte) cine este mârlanul aici? Cel care a pozat nota de plată şi a trimis-o la televiziune, reporterul care a publicat-o, subsemnatul care a făcut o referire la o ştire publică, userul care a postat-o aici sau cetăţeanul care, dovedind lipsă de discernământ, a găsit de cuviinţă să-i jignească pe alţii fără nici cea mai mică provocare?
Vă doresc o zi bună în continuare!

#16
Junyorul1

Junyorul1

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 03.03.2017
Masina arata senzational.De curiozitate,am configurat unul si mi-a iesit un pret de 105.000.Culmea,cautand pe site-urile de vanzari auto din strainatate,am gasit masina cu aproape aceleasi dotari,0 km,insa surpriza fiind ca era cu 20.000 euro mai putin si nu doar un anunt ci mai mult cu preturi foarte reduse.
Ce parere aveti?Cei de afara ofera asemenea discount la o masina lansata recent sau este o chestie de marketing?

#17
catalin11catalin

catalin11catalin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,746
  • Înscris: 14.06.2015
Pe sfaturi de cumparare auto lumea intreaba de masini de mii de euro dar aici comentam de masini de 100.000...

Astia de la Lamborghini nu au mai lansat nimic? Ca nu mai au unii ce sa cumpere in nfs...

#18
Junyorul1

Junyorul1

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 03.03.2017
Daca vrei Lambo pentru nfs,spor!

Edited by Junyorul1, 18 September 2017 - 20:45.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate