Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

Roaming dupa 15.06.2017

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
2653 replies to this topic

#1873
MotanS_ReD

MotanS_ReD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 353
  • Înscris: 09.08.2018

View Postpolizei, on 16 septembrie 2018 - 14:57, said:



Poate vorbeste prostii cu cea de 6 .....dar e buna cea de 4 (sau cea de 15)

Cartela Vodafone 4 Roaming cu valabilitate 35 zile = 100 minute/sms nationale /roaming SEE + 30.000 MB (din care 1.400 MB in SEE )  .Avem un cost de 4E+ TVA (cartela cu numar 0 E)
La abonament Digi cu valabilitate 30-31 zile 1.400 MB costa 4.7E + TVA iar 100 minute costa 2.15 + TVA . Avem un cost de 6.85 + TVA

Deci pentru aceleasi beneficii in roaming Vodafone ne taxeaza cu 4.7 E iar Digi cu 8.1 E . Fara sa ma iau in considerare ca apelul primit la Vodafone costa 0 E iar la Digi 0.013 E

Oferta 4 Roaming  VS  Tarife Digi
ai uitat si de pretul abonamentului digi. Deci depaseste lejer 10 euro daca punem abonamentul cel mai mic, de 2 euro.

#1874
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007
Colegule, nu am numai ungb de date. Am exact atât cât vrei sa plătesc
Am 4G, am vowifi si nu pot fi vreodată deconectat pe motiv de folosire abuzivă. Pentru 50 de centi in plus avantajele sunt mult mai mari. Asta că sa nu mai vorbim că în tară plătesc mai puțin decât plătești tu la lyca.

Edited by Extinct, 20 September 2018 - 10:27.


#1875
MotanS_ReD

MotanS_ReD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 353
  • Înscris: 09.08.2018
Nu e chiar 50 de centi in plus. Cat despre 4g, mai rarut la digi in roaming.

#1876
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

View PostMotanS_ReD, on 20 septembrie 2018 - 11:27, said:

Nu e chiar 50 de centi in plus. Cat despre 4g, mai rarut la digi in roaming.

Tocmai am venit din Spania. A mers brici pe movistar 4g. Ia-ți informațiile din altă parte. 4g exista in roaming in din ce in ce mai multe țări.

Edited by Extinct, 20 September 2018 - 12:40.


#1877
MotanS_ReD

MotanS_ReD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 353
  • Înscris: 09.08.2018
Exista dar inca e răruț.dar totuși neinteresant atâta timp cât e pe bani mai multi că la ceilalți.Daca nu ai ce face cu banii,folosești Digi in roaming..

#1878
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007
Mai bine platesc la ceilalti luna de luna, chiar daca nu folosesc, pai nu?

Edited by Extinct, 20 September 2018 - 19:33.


#1879
danutz21

danutz21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 470
  • Înscris: 18.07.2018
Nu are sens discutia. Renuntati si va renunta si el.
Alta solutie nu exista.

Edited by danutz21, 20 September 2018 - 20:23.


#1880
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007
La cate clone a avut, ma  indoiesc ca ar renunta.

#1881
alexandrua42

alexandrua42

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 07.03.2008
din pacate eu nu renunt. asa cum nici tu nu ai renuntat cand ai facut reclamatie la anpc ptr 2.73lei :)) ai mintea prea odinita.
cu digi in muuulte situatii iesi mai scump in comparatie cu ceilalti. dar voi nu batman, batmat. atunci batman sa fie :))

#1882
doh

doh

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 07.06.2018

View Postalexandrua42, on 20 septembrie 2018 - 21:45, said:

cu digi in muuulte situatii iesi mai scump in comparatie cu ceilalti. dar voi nu batman, batmat. atunci batman sa fie Posted Image)
Oamenii care sunt multumiti de Compania X raman clienti ai Companiei X. Soc si groaza!

Pe de alta parte, cei nemultumiti parca au o obsesie sa se planga in loc sa schimbe operatorul.

#1883
alexandrua42

alexandrua42

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 07.03.2008
exact asta incercam sa explic. dar pentru anumite persoane digi e cel mai bun indiferent de situatie.

#1884
doh

doh

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 07.06.2018

View PostMotanS_ReD, on 20 septembrie 2018 - 09:54, said:

ai uitat si de pretul abonamentului digi. Deci depaseste lejer 10 euro daca punem abonamentul cel mai mic, de 2 euro.

"Roam like at home" este pentru utilizare ocazionala. E o conditie impusa de UE. In consecinta, desi la alti operatori platesti abonament mult mai scump, cu roaming inclus, nu poti folosi "roam like at home" decat ocazional. Buna afacere! Sa platesti 12 luni pentru ceva ce poti folosi doar ocazional. Posted Image

Apoi, mergand spre extreme, daca ai nevoie de foarte putin roaming, atunci iesi mai ieftin cu Digi deoarece platesti fix cat consumi: 2 euro abonamentul si ceva maruntis pentru roaming.

Iar daca ai nevoie de foarte mult roaming, atunci iesi mai ieftin tot cu Digi, fiindca ceilalti iti anuleaza "roam like at home" pentru "abuz". Deci, desi ai platit 12 luni de abonament "premium", tot la taxare la minut sau MB ajungi.


Mie sincer toata faza cu "roaming gratuit" mi se pare cam teapa daca iti faci abonament la granzi in principal pentru acest lucru. Daca in schimb iti faci abonamentul ala scump pentru alte motive (acoperire mai buna, viteze mai mari la net, reclame mai pe placul tau s.a.m.d.) doar atunci putem considera roamingul ca fiiind cu adevarat gratuit.



Cred ca am fi iesit mai castigati daca UE ar fi impus "roam like at home" doar pentru abonamentele de 5+ euro lunar. Alea ieftine sa ramana la toti pe sistemul vechi (roaming activ, taxat la minut/sms/mb, dar cu tarife limitate de UE). Astfel nu cred ca operatorii ar mai fi taiat roamingul de la abonamentele ieftine si ar fi fost mai bine pentru toata lumea.

Edited by doh, 20 September 2018 - 22:51.


#1885
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

View Postalexandrua42, on 20 septembrie 2018 - 21:45, said:

din pacate eu nu renunt. asa cum nici tu nu ai renuntat cand ai facut reclamatie la anpc ptr 2.73lei Posted Image) ai mintea prea odinita.
cu digi in muuulte situatii iesi mai scump in comparatie cu ceilalti. dar voi nu batman, batmat. atunci batman sa fie Posted Image)


De curiozitate, cat ai platit in ultimele 12 luni pentru telefonie mobila?

#1886
costynsimion

costynsimion

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 29.06.2012
Pentru cei cunoscători 4g+ in roaming Germania prin 02
Bravo digi

Attached Files


Edited by costynsimion, 04 October 2018 - 14:20.


#1887
MELODY

MELODY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,672
  • Înscris: 21.03.2005
Asa e. Acum 2 luni a confirmar Digi_Helper:

Salut,

4G in roaming avem in urmatoarele tari:

Tari UE:
o   Austria: A1 si Hutchison Drei
o   Belgia: Proximus si Telenet Group
o   Bulgaria: Mobiltel (A1)
o   Croatia:  Vipnet (A1)
o   Franta: SFR
o   Germania: Telefonica O2
o   Grecia: Wind
o   Islanda: Nova
o   Italia: TIM
o   Luxembourg: Tango
o   Slovenia: A1 Slovenija
o   Spain: Telefonica
o   Ungaria: Telenor


Tari non-UE:
o   Canada: Bell si Telus
o   Coreea de Sud: SK Telecom
o   Elvetia: Sunrise
o   Republica Moldova: Orange Moldova
o   Serbia: Vip Mobile
o   SUA (USA): AT&T
o   Turcia: Turkcell


Pot sa confirm si eu in 6 dintre tarile de mai sus...

#1888
bogdanmicle99

bogdanmicle99

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 20.06.2017
Roaming in Franta de pe digi. Mi s-a inregistrat telefonul pe €śF - Contact€ť. Pe site apare Free Mobile si SFR.
De pe vodafone nu pot sa ma conectez.

https://prnt.sc/l2qh5b

Edited by bogdanmicle99, 06 October 2018 - 00:47.


#1889
Lieutenant

Lieutenant

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 555
  • Înscris: 13.07.2014
În Franța, în anumite zone (rurale), "les zones blanches" (zonele albe), care nu sunt viabile din punct de vedere economic, operatorii nu și-au extins rețeaua. Totuși, fiind zone mai mult sau mai puțin populate, ARCEP (echivalentul francez al ANCOM de la noi) a impus operatorilor să instaleze câte o antenă pe care s-o folosească la comun. Numele generic al rețelei care se afișează este chiar F-Contact. În acest fel, utilizatorii știu că se află într-o zonă limitată (de obicei accesul la internet este limitat pentru a prioritiza vocea).

Totuși, fiind în roaming, trebuia să ai acces atât din Digi.Mobil, cât și din Vodafone. Se mergea pe accesul F-SFR la zonele respective.

Pentru mai multe detalii, de citit articolul de mai jos (este în franceză, dar poate fi trecut prin Google Translate):

https://fr.wikipedia...ki/Zone_blanche

#1890
baducu

baducu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,196
  • Înscris: 21.08.2008
4G in UK in seara asta, pe reteaua 3.
Well done Digi!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate