Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 

Grozavesti Residence [agentie: CityLand; constructor: Royal Holding]

- - - - -
  • Please log in to reply
70 replies to this topic

#19
HaariSeldon

HaariSeldon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 21.12.2013

 optimoose, on 13 martie 2017 - 13:34, said:

Plan-etaj-1-1.jpg
Din pacate, da. Compartimentarea si suprafetele nu sunt fericite, insa eu am ales zona in detrimentul confortului.
Zona este intr-adevar super. Daca ai prins balconul acela care inconjoara apartametul e ok. Oricum, felicitari pt achizitie! Ai putut negocia ceva?

#20
optimoose

optimoose

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 06.03.2017

 HaariSeldon, on 13 martie 2017 - 13:47, said:


Zona este intr-adevar super. Daca ai prins balconul acela care inconjoara apartametul e ok. Oricum, felicitari pt achizitie! Ai putut negocia ceva?

Chiar acela de pe colt. La pret nu am negociat. Asta e unul din minusurile afacerilor in care cererea e mai mare decat oferta.

#21
Genesis

Genesis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,043
  • Înscris: 02.07.2007
Am cerut si eu detalii la 3 camere si am ramas surprins sa vad niste suprafete meschine la 3 camere (living de 14.8 mp, dormitor de 8 mp). Pretul pe mp util iesea mai mare ca la Tineretului/Timpuri Noi si totusi nu e nici macar semi-central. La 2 camere parca erau ceva mai decente suprafetele.

#22
optimoose

optimoose

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 06.03.2017

 Genesis, on 14 martie 2017 - 14:06, said:

Am cerut si eu detalii la 3 camere si am ramas surprins sa vad niste suprafete meschine la 3 camere (living de 14.8 mp, dormitor de 8 mp). Pretul pe mp util iesea mai mare ca la Tineretului/Timpuri Noi si totusi nu e nici macar semi-central. La 2 camere parca erau ceva mai decente suprafetele.

3 camere nici nu exista in blocul asta.

#23
Joakin

Joakin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 27.07.2015
http://www.imobilero...esti-residence/
O gluma de cladire...cam ce normative respecta cotineata asta, ca normele antiseismice, legea locuintei si orice alta reglementare din domeniu sigur nu...

#24
optimoose

optimoose

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 06.03.2017

 Joakin, on 14 martie 2017 - 14:25, said:

http://www.imobilero...esti-residence/
O gluma de cladire...cam ce normative respecta cotineata asta, ca normele antiseismice, legea locuintei si orice alta reglementare din domeniu sigur nu...
Din pacate asa e, insa imi da o oarecare speranta regimul relativ redus de inaltime (5-6 etaje).
Blocurile nou construite care sa respecte normele cred ca poti sa le numeri pe degetele de la o mana. Si alea care sunt, sunt scumpe.
Asta e piata in momentul de fata la noi si daca nu ai suficiente fonduri sa iti permiti sa cumperi ce e mai bun te conformezi.

#25
Havoc

Havoc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,813
  • Înscris: 21.03.2004
Sunt si eu in cautarea unui apartament, am vazut acest proiect dar m-a apucat instant rasul..living 14 mp?dormitor 8mp?balcon 18 mp? :)).Dormitorul ar fi trebuit sa fie la un 12-15 mp sa fie decent...de living nici nu mai vorbesc.Preturi f mari pentru suprafete foarte mici, adica randament mare pentru dezvoltator si teapa pentru cumparator.

#26
daxpop

daxpop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 27.05.2016
asa aveau si pe lunca barzesti. Dormitoare de 7.5m respectiv 9m. Atat pot ei !

#27
HaariSeldon

HaariSeldon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 21.12.2013

 Havoc, on 14 martie 2017 - 17:01, said:

Sunt si eu in cautarea unui apartament, am vazut acest proiect dar m-a apucat instant rasul..living 14 mp?dormitor 8mp?balcon 18 mp? Posted Image).Dormitorul ar fi trebuit sa fie la un 12-15 mp sa fie decent...de living nici nu mai vorbesc.Preturi f mari pentru suprafete foarte mici, adica randament mare pentru dezvoltator si teapa pentru cumparator.
Nu vreau sa creada cineva ca iau la misto, dar uitati-va la schita dormitorului acesta. Vedeti cat de putin spatiu ramane ramane intre coltul patului si perete? Practic trebuie sa sari peste pat

#28
optimoose

optimoose

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 06.03.2017

 HaariSeldon, on 14 martie 2017 - 17:16, said:


Nu vreau sa creada cineva ca iau la misto, dar uitati-va la schita dormitorului acesta. Vedeti cat de putin spatiu ramane ramane intre coltul patului si perete? Practic trebuie sa sari peste pat
:) in cazul ala eu as face switch intre living si dormitor.

Astea sunt facute mai mult pentru chirii.
Niste studenti din Poli care nu au prins camin cred ca prefera sa fie mai de graba langa gardul facultatii decat sa aiba cine stie ce confort.
Probabil la asta s-au gandit cand au construit pe peticelul ala de pamant.

#29
Joakin

Joakin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 27.07.2015
Va imaginati ca daca da coltu' vreun locatar nu il mai scoate nici naiba din bloc:))...
Holurile au 1 m latime/90 in apartamente, pereti de 10 cm:))...incredibila bataia de joc!
Din schite in 14 mp incape si canapeaua si locul de luat masa:))...Prosteala pe fata.
Felicitari cumparatorilor, buna achizitie, pur romaneasca! Halal respect pt munca voastra - o sa platiti 30 ani pt un ghetou!

#30
sovu

sovu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 414
  • Înscris: 29.05.2015
Confort 2 din 70' e spatios prin comparatie... Se dau pe gratis cotetzele astea?

#31
danielapop

danielapop

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 14.03.2017

 optimoose, on 06 martie 2017 - 20:39, said:

Salut,

Creez acest topic in calitate de viitor proprietar in Grozavesti Residence (str. Economu Cezarescu nr 61A) cu scopul de a aduna parerile tuturor celor interesati sa cumpere aici si celor care au facut-o deja.
Nu am gasit un loc mai bun de a aduna oamenii in cauza.

Apartamentele sunt vandute prin intermediu City Land, iar constructorul este Royal Holding.

Am creat si un grup de Facebook pentru o comunicare mai usoara (id grup 1284283264998509)

Multumesc!

Buna seara, te rog poti sa imi dai contul de facebook. Am cump si eu o garsoniera in locatia respectiva. Daca ar trebui sa utilizez acel nr intr-un fel spune-mi cum, caci nu stiu si doar dupa cautare nu va pot gasi. Multumesc si o seara excelenta.

#32
fl0ry18

fl0ry18

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 18.06.2009
Trebuie doar sa folositi link-ul: https://www.facebook.com/groups/ID_GRUP. Deci link-ul catre grupul care va intereseaza este: https://www.facebook...84283264998509/

#33
catal1n2000

catal1n2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 282
  • Înscris: 22.06.2009
Este foarte ciudat blocul asta. Mie nu imi inspira incredere nici pozele puse pe site-ul oficial. Uitati-va putin la muncitorii care lucreaza acolo. Cred ca nici nu au primit casti de protectie sau alte echipamente de bun simpt in solicitate de protectia muncii. Pe de alta parte usa de la intrare este de 80 cm. Risti sa nu poti baga un frigider in casa. NU mai vorbesc ca daca ai un blat de bucatarie de 3-3,5 m n-ai nicio sansa la-l bagi pe holurile alea.
In multe apartamente nu au locatie unde poti pune masina de spalat.
Un tip de garsoniera are bucatarie de 3mp!!!!??

#34
Groh

Groh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,595
  • Înscris: 03.09.2008
Atata timp cat zona este excelenta..dupa cum spun unii...ce conteaza ca apartamentul este un cotet nereusit si cu suprafata mai mica decat un apartament din vremurile apuse.Ok,daca ai bani cash si nu vrei sa ii tii in banca,e rentabil sa cumperi si apoi sa iti vina bani in fiecare luna din chirie.Dar sa te bagi la banca pe 30 ani pentru chestiile astea numite apartamente,cu sufragerie de 15 mp...asta este prostie.
Oricare ar fi varianta,ele se vor vinde iar dezvoltatorul va face profit.Pana la urma de aceea le construieste,ca sa ii iasa banul.

#35
daxpop

daxpop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 27.05.2016
Asta se chinuie la blocul asta de 2 ani. stiu de cand am facut vizionare la "delta view" in 2015 se laudau ca au inceput si acolo.
Pe langa faptul ca in general in zonele scumpe/cautate se fac cotete pe bani multi , mai au si litigii si probleme cu actele, sunt dati in judecata si lasati de capu lor pt ca cine trebuie sa si faca treaba in anumite etape NU SI-O FACE !! Si tot fraierii de cumparatori au de suferit.

#36
rockemon

rockemon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 22.07.2016

 Joakin, on 14 martie 2017 - 14:25, said:

http://www.imobilero...esti-residence/
O gluma de cladire...cam ce normative respecta cotineata asta, ca normele antiseismice, legea locuintei si orice alta reglementare din domeniu sigur nu...
In ce priveste respectarea legii locuintei sunt de acord cu tine, dar presupun ca dormitoarele sub 12 mp sunt numite birouri in cadastru,iar livingurile, dormitoare.E o gaselnita pe care am vazut-o intr-un cadastru.Pe de alta parte,atat timp cat exista clienti pentru miniapartamente ca astea,or sa apara tot mai multe proiecte de genul asta.Oricum, vad ca suprafetele apartamentelor noi parca intra la apa de la an la an.Pe de alta parte cred ca nu prea ai cum sa-ti dai seama daca o constructie respecta sau nu normele antiseismice atat timp cat nu vezi planul de structura.Daca spui ca da,fie nu esti structurist,fie esti genul care considera ca orice nu e facut de el e prost:)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate