Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Paypal limitat fara drept de apel

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
Muppet

Muppet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 24.05.2014
Am specificat clar ce am facut cu contul si ce tranzactii! Baietii nu mi-au cerut niste acte anume, am contul de pp verificat, ma rog, o sa mai sun si o sa ii stresez sa rezolv si cu treaba asta, am cautat pe alte forumuri in legatura cu problema mea si au fost multe critici la paypal, baietii respectivi dupa ce au sunat de multe ori la numarul lor de support au reusit sa isi rezolve problema, asta o sa fac si eu! nu mai e nevoie de reply cand rezolv va anunt

Edited by Muppet, 06 March 2017 - 21:00.


#20
rumlegok

rumlegok

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,808
  • Înscris: 06.03.2017
Paypal nu are obiceiul sa isi justifice actiunile in fata userului.
Si tu practic intrebi ce poti face sa anulezi o hotarare ce ti-a fost comunicat ca e definitiva, fara drept de apel.

E ca si cum ai intreba instanta ce tocmai a pronuntat o hotarare definitiva si irevocabila ce poti face ca sa o revoce... Posted Image

Edited by rumlegok, 06 March 2017 - 20:57.


#21
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,415
  • Înscris: 15.12.2009
Bai omule, daca ai sub 18 ani, iti iei adio de la cont. Atat e de simplu.

Edited by Ann0nyym0us, 06 March 2017 - 20:56.


#22
rumlegok

rumlegok

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,808
  • Înscris: 06.03.2017

View PostAlexaLesby, on 06 martie 2017 - 18:43, said:

Unde scrie asta? Eu am primit donatii pt niste creatii si unele destul de mari (100$) si nu mi-au limitat contul.
Plus ca azi aproape lumea cu o pagina pe net are buton de donat prin Paypal. Toti is organizatie?Posted Image
Si eu sunt curios unde scrie ca nu ai cum sa primesti donatii pe cont Paypal de PF...
Atunci de ce iti ofera posibilitatea sa faci widget de donatii?

#23
mikaell

mikaell

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,903
  • Înscris: 24.12.2010
eu lucrez cu paypal.. sa tot fie vreo 9-10 ani. n-am avut niciodata probleme cu ei. cand mi-au cerut documente le-am trimis si mi-au dat drumu la cont.
faza cu donatiile tine pana la un anumita suma (mi se pare 2000 euro, sper sa nu ma insel) apoi ti se aplica taxa de transfer, fie tie, fie celui care iti trimite. ori daca esti organizatie si demonstrezi cu acte ca banii merg strict pe donatii nu pe altceva, dar inteleg ca nu e cazul.
@initiator
cei de la paypal nu iti inchid contul fara drept de apel fara sa fi facut ceva. oamenii nu sunt neintelegatori si nu e nici in beneficiul lor sa isi piarda clientii asa usor. ori ai facut ceva si nu vrei sa ne relatezi si noua.

PS. daca email si telefonic nu rezolvi nimic, incearca si prin facebook. stiu, suna prostesc dar asa am reusit eu odata sa iau legatura cu ei, celelalte metode fiind inutilizabile la momentul respectiv.

#24
rickysyv

rickysyv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,620
  • Înscris: 08.03.2008
https://www.paypal.c...d/donate-button

Note: This button is intended for fundraising. If you are not raising money for a cause, please choose another option. Nonprofits must verify their status to withdraw donations they receive. Users that are not verified nonprofits must demonstrate how their donations will be used, once they raise more than $10,000.

Atât timp cât nu strângi mai mult de zece mii de parai din donații nu te ia nimeni la întrebări dar totuși zice clar să folosești altă opțiune dacă donațiile nu sunt pentru scopuri caritabile!

#25
rumlegok

rumlegok

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,808
  • Înscris: 06.03.2017
Eu cunosc pe cineva care avea un site cu widget si a strans peste 10000 din donatii pe PF, majoritatea au fost retrasi si nu a spus nimic de genul ca a trebuit sa demostreze la ce sunt folositi banii, ar fi si absurd.
Oricum avea cu ce, ca o buna parte din ei s-au cheltuit tot in businessul online, adica fix pentru ce cerea donatii.
Din Paypal direct s-au platit domenii, hosting, servere... si cu cash a cumparat echipament.
Dar poate la acea vreme nu erau astfel de limite.

Daca nu ai o nisa buna si banoasa nu ai cum sa strangi 10000 din donatii nici in ani de zile. El prinsese 2 sponsori straini care au donat impreuna mii de euro. Ulterior s-a si intalnit cu ei cand a fost in excursie in tara lor :D

#26
Muppet

Muppet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 24.05.2014
Am rezolvat.. i-am batut la cap in legatura cu contul si dupa ce i-am tot sunat am dat de un indian de treaba care mi-a explicat ce sa fac si le-am trimis ce au avut nevoie, multumesc de ajutor. Si multumesc moderatorilor pentru ca au sters posturile inutile venite din partea utilizatorului TheRipper

Edited by Muppet, 09 March 2017 - 14:19.


#27
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,825
  • Înscris: 10.12.2006
Si ce-a zis, ce nu le-a placut?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate