Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Cat de legit este epantofi.ro?

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#1
Janitor

Janitor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 477
  • Înscris: 15.08.2011
Chiar nu vreau sa fac reclama. Am vazut ca au spoturi si pe TV si ma intereseaza cat de legit sunt. Am vazut ca au conversi la preturi cu 25% mai mici decat in magazine si ma intrebam daca sunt originali. Nu gasesc nimic concret pe google, iar pagina lor de facebook nu are review-urile activate.

Inainte sa ma crucificati pentru ca vreau sa imi cumpari pantofi online, azi am stat 4 ore in 2 mall-uri si nu am gasit ce aveam nevoie. Am gasit pe site-ul asta exact ce imi trebuia si la preturi mult mai mici.

A comandat cineva de la ei? Cum sunt produsele?

#2
InTech

InTech

    Kietata ?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,739
  • Înscris: 23.11.2005
Am facut si eu ceva research acu cateva luni despre ei, si am ajuns sa adaug contu lor bancar in HomeBank-ul meu, dar nu am facut efectiv comanda ( deci a dat bine ).
Oarecum au aceleasi modele si preturi ca si FashionDays / Bibloo / Answear si Zoot, care teoretic sunt de incredere.
Are un aer de dubiosenie, dar ... cred ca-s ok. Nu gasesti produsu pe Amazon.de sau Amazon.co.uk ?

#3
Janitor

Janitor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 477
  • Înscris: 15.08.2011
Pe Amazon de obicei costa livrarea foarte mult, plus ca dureaza vreo 2 saptamani. Tocmai de aceea prefer sa iau de undeva din Romania.

Edited by Janitor, 05 March 2017 - 23:30.


#4
luci_flash

luci_flash

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,003
  • Înscris: 17.09.2010
Prietena mea a cumparat doua perechi (in doua comenzi diferite), din care una a si returnat-o (marime mica). Totul a fost ok la ea. I-au acceptat returul fara probleme.
Vin de undeva din alta tara (se livreaza cu DHL), probabil d-aia au preturi mai mici.

#5
aandrei_24

aandrei_24

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,475
  • Înscris: 02.02.2007
din cate retin sunt din Polonia, ca si Answear parca...

LE. Da, Polonia. Gasesti pe pagina lor de contact:
eobuwie.pl
ul. Nowy Kisielin - Nowa 9
66-002 Zielona Góra
Polonia

Edited by aandrei_24, 06 March 2017 - 01:33.


#6
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

 Janitor, on 05 martie 2017 - 22:53, said:

Inainte sa ma crucificati pentru ca vreau sa imi cumpari pantofi online, azi am stat 4 ore in 2 mall-uri si nu am gasit ce aveam nevoie. Am gasit pe site-ul asta exact ce imi trebuia si la preturi mult mai mici.
A comandat cineva de la ei? Cum sunt produsele?

Sunt pantofi de duzina, din sintetice, cu talpi penibile, vanduti la preturi mari.  Marfa pentru oameni din popor care se incalta in orice adica - tot ca in mall. Nu recomand.

Edited by rosix, 06 March 2017 - 03:07.


#7
TLGTLC

TLGTLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,700
  • Înscris: 27.06.2007
Cumpără nevastă-mea de la ei și i-au venit produse ok.

#8
meanman

meanman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 14.08.2006
Sunt foarte OK, am cativa prieteni care-si comanda frecvent, da sunt din Polonia, si inclusiv ptr. retururi nu au avut niciodata probleme.

#9
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
Pai si CCC sunt tot din Polonia si tot sintetice la greu (plastice inflamabile) in compozitia pantofilor...

#10
balauru69

balauru69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,869
  • Înscris: 27.08.2005

 rosix, on 06 martie 2017 - 03:06, said:

Sunt pantofi de duzina, din sintetice, cu talpi penibile, vanduti la preturi mari.  Marfa pentru oameni din popor care se incalta in orice adica - tot ca in mall. Nu recomand.

Ai comandat ceva de la ei, sau vorbesti din auzite?

#11
manole74

manole74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 10.12.2006
Eu am comandat de la ei o pereche de pantofi casual Merrell,care nu s-au potrivit din motive de calapod. Banii mi-au fost returnati in cont in cca 10 zile(inclusiv transportul). Ca si calitate, depinde  CE comanzi. NU are legatura cu reseller-ul polonez, care este doar un intermediar. Cu research-ul corespunzator poti sa iei mai ieftin  si mai elegant decat din magazinele fizice, dar nu este o regula!

#12
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,526
  • Înscris: 05.06.2009

 rosix, on 06 martie 2017 - 07:30, said:

Pai si CCC sunt tot din Polonia si tot sintetice la greu (plastice inflamabile) in compozitia pantofilor...

off-topic : nu toate incaltarile din ccc sunt din inlocuitor.
gasesti si destula incaltaminte din piele, cu interior de piele. am doua perechi de pantofi cumparate din ccc, gama lasocki - confort line, a fost singurul magazin din orasul meu, unde am gasit pantofi din piele in care picioarele mele sa se simta confortabil (am talpa piciorului putin mai lata si un mont la piciorul drept, din aceasta cauza nu pot purta orice model de pantof, iar de comandat de pe net nici vorba, pentru ca nu pot proba).
epantofi comercializeaza si incaltari care se gasesc in ccc.

#13
mavrick79

mavrick79

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 05.07.2009
Este site legit. Sunt din polonia. Au multe brand-uri globale de incaltaminte. Printre acestea si firme de umplutura ca CCC. Probabil vor sa acopere o gama mai larga de preturi. Si eu sunt printre cei care considera ccc ca fiind un brand foarte slab. Dar asta nu are legatura cu site-ul care ofera incaltaminte originala, de la mai multe brand-uri.
Eu sunt aproape inrait cu e-shopping-ul. Incaltaminte, majoritatea am cumparat de pe fashion days.
De pe epantofi am cumparat o pereche de clarks (firma de popor din UK, dar cu incaltaminte de calitate medie spre buna si modele care arata bine estetic, din piele) pt ca aveau marimea 42.5 care imi trebuia.Am platit prin transfer bancar (la banca transilvania mi-a luat banca comision pe tranzactie vreo 4 lei).
Chiar daca site ul este legit , preturile sunt la limita, parerea mea . Mai ieftin ca in magazinele din mall-uri, dar mai scumpe ca pe fashion days (cand au diferite promotii). Nu vreau sa fac reclama la FD, ca ultima pereche de incaltaminte, timberland i-am primit dezlipiti. Dar se mai intampla.

Edited by mavrick79, 06 March 2017 - 17:27.


#14
guyroux

guyroux

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 05.04.2017
Am comandat de cateva ori de la ei. Majoritatea produselor sunt modele outlet. Incaltamitea este 100% originala, dar nu va recomand sa comandati la ei. Au un suport telefonic de cea mai joasa speta, tipa de la telefon mai avea putin si ma luat la injuraturi. Fara explicatii. Daca nu iti vine marimea, nu ti-i schimba. Ii returnezi, apoi astepi sa-ti bage ei banii in vanca, dureaza cam 3 saptamani toata nebunia. I-am zis tipei, de ce ma puneti sa astept cand puteti sa-mi trimiteti marimeaza corespunzatoare si mi-a inchis telefonul in  nas, fara exagerare

Edited by guyroux, 22 September 2017 - 13:59.


#15
bavl

bavl

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 26.12.2016
Am comandat 2 perechi de adidasi de la ei in 2 dati diferite.
Pe ambele le-am returnat pentru ca erau cu defecte vizibile de fabricare (sau pe intelesul romanului, erau FAKE).
La prima mi-am vazut banii, iar la a2a voiau sa-mi dea doar jumate din bani inapoi pt ca erau "purtati". eu punandu-i in picior si dupa aia la loc in cutie.
Papagalii de la relatii cu clientii sunt foarte tupeisti si, repet, produsele sunt de foarte proasta calitate. Evitati pe cat posibil...mai ales ca nu prea ai ce sa le faci, fiind in Polonia.

#16
partyman

partyman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,026
  • Înscris: 17.10.2004
Eu am folosit, din punctul meu de vedere sunt ok, am cumparat 2 pereche de pantofi GEOX, marimile corespund, livrare rapida, am platit in avans.

#17
topala44

topala44

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 24.02.2018
Am comansat si eu pantofi de pe site-ul epantofi.ro si ca marea majoritate au trimis o pereche cu un nr mai mare CAMEL ACTIVE Bormio 333.11.05 Black erau la pretul de 530 lei. Marimile lor nu corespund cu cele europene.I-am trimis inapoi si banii au ajuns dupa 10 zile. Pantofii care i-am comandat de pe ebay au avut acelasi nr. dar erau perfecti.Intre timp a aparut o reducere la acei pantofi si am spus sa profit de ea si am comandat cu un nr mai mic. Erau buni,nu-mi sareau din picioare ca ceilalti dar dupa o iesire in oras,cu toate ca m-am deplasat doar cu masina,m-au lasat cu rani la picioare.Intre timp picioarele s-au acomodat cu ei(pantofii) ,in loc sa fie invers, adica m-am ales cu bataturi. Ce am observat ca talpa piciorului stg nu se muleaza pe talpa pantofului parca vrea sa alunece spre interior,defect de fabricatie. S-au mai rupt si sireturile,eu cand ma deplasez o fac cu masina,nu urc in mijloace de transport in comun,deci nu-i folosesc intens. Parerea mea este ca sunt Fake,nu sunt originali.
Apropos,vin din Polonia ca si idee ,pt mine a fost suficienta experienta .

Edited by topala44, 24 February 2018 - 10:16.


#18
lex2010

lex2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,517
  • Înscris: 21.10.2009
E site-ul CCC-ului.
Calitate foarte proasta, am citit o groaza de review-uri ale cumparatorilor si se plangeau ca li s-au rupt pantofii in numai cateva saptamani.
Nu i-am crezut... si am cumparat si eu ! Dupa vreo luna de zile aveam o gaura in pantof, unde face cuta cand calca...

Concluzia? CCC = Calitate de C*C*t

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate