Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Cum aflu daca telefonul are iCloud ON!?

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
gheara009

gheara009

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 14.08.2016
Buna seara tuturor am un iphone4s codat intr-o retea din afara mai exact AT&T si as vrea sa stiu cum aflu daca telefonu este codat pe icloud nu conteaza de unde il am dar sa fie clar nu e furat.
Cand l-am luat era Dezactivat, l-am conectat la pc si i-am dat restore cu itunes si la configurarea telefonului trec de faza cu conectare la wirless dupa imi da SIM NOT SUPPORTED cand am simu bagat si daca nu am simul imi da : Sim-ul nu a fost gasit sau cv de geu , deci nu stiu daca am icloud sau nu,  deci vreau sa stiu cum aflu daca are icloud..? am imeiul tot , daca imi dati vrun site imi puteti si explica va rog..
Multumesc anticipat!!

#2
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,243
  • Înscris: 05.06.2002
https://www.google.r...=icloud check&*

#3
gheara009

gheara009

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 14.08.2016

View PostFane, on 05 martie 2017 - 22:41, said:

Sa inteleg ca e blocat? :(  
http://imgur.com/a/SWpJ8

#4
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,529
  • Înscris: 20.10.2006
Atentie si la versiunea de iOS, sa fie recenta nu una antica la care exista bug-uri.

#5
gheara009

gheara009

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 14.08.2016

View PostLunaCrystal, on 05 martie 2017 - 22:46, said:

Atentie si la versiunea de iOS, sa fie recenta nu una antica la care exista bug-uri.
este 9+

#6
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Eroarea de sim nu e de la icloud,telefonul este codat.Daca lui i-a mers cel mai probabil a avut un gevey/r-sim ce facea posibila utilizarea retelei (cu unele neajunsuri).La restore/update ce ai facut tu,este posibil ca apple sa fi patchuit vulnerabilitatea exploatata de acel sim si sa ramana codat.

#7
gheara009

gheara009

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 14.08.2016

View Postxeleron, on 05 martie 2017 - 23:58, said:

Eroarea de sim nu e de la icloud,telefonul este codat.Daca lui i-a mers cel mai probabil a avut un gevey/r-sim ce facea posibila utilizarea retelei (cu unele neajunsuri).La restore/update ce ai facut tu,este posibil ca apple sa fi patchuit vulnerabilitatea exploatata de acel sim si sa ramana codat.
Dar n-am zis ca poate fi stiu ca e codat pe alta retea din afara, si aia o pot rezolva dar vreau sa aflu daca e codat pe icloud, si nu aveam simul bagat cand am dat restore/update , eu vroiam un site sa aflu daca e codat pe icloud adica daca are cont bagat sau nu..

#8
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Nu poti afla astfel de informatii,nu sunt publice.Daca telefonul este codat, ai grija la ce asteptari ai de la decodare ,in functie de retea poate fi foarte scump (undeva la 100 de euro) ,sau daca alegi varianta 2,in care nu il decodezi si mergi pe sim rebel, te trezesti ca nu ai conectivitate inalta (merge doar 2g),sau ca la urmatorul update de ios iti anuleaza simul.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate