Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Pisica la curte

- - - - -
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#37
dita70

dita70

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 01.03.2017
Va multumesc tuturor pentru raspunsuri.

Probabil ca ar trebui sa ma orientez spre un pui nu f mic (avand in vedere orarul meu, desi habar nu am ce varsta ar fi potrivita..), poate un motanel,..
Cam asta ar fi planul, dar cine stie...

#38
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,495
  • Înscris: 15.09.2010
Motanelul daca nu-l castrezi, la un moment dat va incepe sa marcheze prin casa, va umbla haimana prin cartier expunandu-se diverselor pericole(masini, caini sau oameni rai). Pisicile sunt mai de casa dar si ele trebuie sterilizate ca altfel iti umple curtea de pisicuti. Eu avand si motan si pisica, as zice ca pisica e de preferat. Motanul meu desi e castrat de 6 ani mai marcheaza din cand in cand dar partea buna e ca nu miroase cum miroase urina de motan necastrat care e insuportabila si extrem de persistenta. Pisicile sunt linistite comparativ cu motanii.

#39
dita70

dita70

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 01.03.2017

View PostFreddy12, on 06 martie 2017 - 16:41, said:

Motanelul daca nu-l castrezi, la un moment dat va incepe sa marcheze prin casa, va umbla haimana prin cartier expunandu-se diverselor pericole(masini, caini sau oameni rai). Pisicile sunt mai de casa dar si ele trebuie sterilizate ca altfel iti umple curtea de pisicuti. Eu avand si motan si pisica, as zice ca pisica e de preferat. Motanul meu desi e castrat de 6 ani mai marcheaza din cand in cand dar partea buna e ca nu miroase cum miroase urina de motan necastrat care e insuportabila si extrem de persistenta. Pisicile sunt linistite comparativ cu motanii.

Ma gandesc ca l-as castra. Am inteles ca motanii sunt mai teritoriali, ar fi f bine daca nu ar mai veni pisicile vecine sa-si faca nevoile la noi. Nu stiu cum e cu pisica, nu vin motanii la ea  in perioadele de calduri?

#40
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,495
  • Înscris: 15.09.2010
Pisicile trebuie sterilizate ca fac cam 1-4 pui de 2-3 ori pe an deci intr-un an ai toate sansele sa ai mai mult de 10 pisici.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate