Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Beneficiile europenilor dupa primirea de migranti

* * * - - 12 votes
  • This topic is locked This topic is locked
14595 replies to this topic

#9595
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
A innebunit lumea si la noi
Am cumparat o caserola de antricot de vita maturat,firma romaneasca cu animale sacrificate in Romania
Cand am ajuns acasa scria pe caserola halal,am aruncat bucata in gunoi nici la caine nu am vrut sa o dau
La mine in casa nu se va manca asa ceva niciodata

#9596
grrrrr

grrrrr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,007
  • Înscris: 02.12.2016

View PostI2O, on 19 aprilie 2018 - 17:01, said:

A innebunit lumea si la noi
Am cumparat o caserola de antricot de vita maturat,firma romaneasca cu animale sacrificate in Romania
Cand am ajuns acasa scria pe caserola halal,am aruncat bucata in gunoi nici la caine nu am vrut sa o dau
La mine in casa nu se va manca asa ceva niciodata
Ba la caine puteai, e animal spurcat in islam...

#9597
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Acu ma duc sa o scot din cos
Daca aveam si porc o imparteam pentru amandoi...

#9598
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View PostI2O, on 19 aprilie 2018 - 17:01, said:

A innebunit lumea si la noi
Am cumparat o caserola de antricot de vita maturat,firma romaneasca cu animale sacrificate in Romania
Cand am ajuns acasa scria pe caserola halal,am aruncat bucata in gunoi nici la caine nu am vrut sa o dau
La mine in casa nu se va manca asa ceva niciodata

Te-ai grabit....ce sa faci ? din nestiinta......

Este aceeasi carne si sacrificare de acum 20 de ani....dar se potriveste si la alte cerinte.
In loc sa te bucuri ca vor creste vanzarile si in loc sa aduca carne halal din orient cumpara de la romani, tu iti tai nasu ca sa fie ala carn......
Unde am mai citit eu mentalitate de asta....Parca prin orient pe undeva.....sau la bosimani....nu mai stiu.....

#9599
Sakara

Sakara

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,597
  • Înscris: 24.08.2010
suedia: impuscaturile au devenit atat de comune incat media nu mai scrie despre ele. Orasele rasuna de explozile bombelor si a grenadelor. Dintr-o tara care avea putine infractiuni a ajuns sa fie peste media vestica. Mare parte din aceste infratiuni sunt datorate bandelor formate din imigranti sau persoane cu trecut imigrational.

Revoltele, tensiunile sociale, incendierea de masini si atacurile asupra autoritatilor statului incept sa fie din ce in ce mai comune.

Raspunsul autoritatilor este negarea sau miniminzarea fenomenului insotita de o campanie de PR pe bani multi.

Ca in orice societate progresista minciuna este la mare pret: un ministru a mintit la BBC sustinand ca violurile si hartuire sexuale au scazut cand de fapt ele crescusera. Guvernul neaga chair si atentatul terorist desi cel care l-a comis si-a declarat apartenenta “la jihad” (ne aduc aminte de "Epoca de Aur cu marete realizari", totusi Iliescu a stiut el ce a stiu cand ne propunea modelul suedez)

“Gang-related gun murders, now mainly a phenomenon among men with immigrant backgrounds in the country’s parallel societies, increased from 4 per year in the early 1990s to around 40 last year. Because of this, Sweden has gone from being a low-crime country to having homicide rates significantly above the Western European average. Social unrest, with car torchings, attacks on first responders and even riots, is a recurring phenomenon.

A generation ago, bombings against the police and riots were extremely rare events. Today, reading about such incidents is considered part of daily life.

http://www.breitbart...make-headlines/
Cum ar spune un progresit imbogatire culturala. Este nevoie de mai multa imigratie, doar asa se vor putea inlatura aceste obiceiuri suedeze.


Cat de periculos a devenit sa spui adevarul in sudeia (ca in orice societate CP): un grup de studenti a fost denuntat politiei si servicilor secrete deoarecere au distribuit un document cu statistici despre imigratie.
https://voiceofeurop...69JK820.twitter


Austria incerca sa trimita mesajul corect spre a descuraja imigrantii: guvernul propune inasprirea conditiilor de obtinere a cetacenienii, confiscarea banilor imigantilor, confiscarea telefonelor (pt. identificare).
https://www.reuters....s-idUSKBN1HP24O

Edited by Sakara, 19 April 2018 - 18:19.


#9600
max_01

max_01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,403
  • Înscris: 07.02.2017
89% dintre „refugiatii” din Olanda continua pe ajutor social dupa trei ani

Liberalii sustin ca „refugiatii” si „imigrația” ar stimula economia europeana, dar au fost expusi inca o data, fiindca 89% din totalul celor care au statutul de „refugiat” in Olanda figureaza inca in dosarele de ajutor de bunastare dupa mai mult de doi ani de cand au invadat tara respectiva.
Potrivit unui raport de la radiodifuziunea publica olandeza Nederlandse Omroep Stichting (NOS), doar 11% din „solicitantii de azil“, care au primit un permis de sedere in 2014 au reusit sa gaseasca un loc de munca in primii doi ani si jumatate de la intrarea in tara.
Citand din statisticile statului Olanda (CBS), raportul a adaugat ca acei „solicitanti de azil” care si-au gasit un loc de munca, erau in cea mai mare parte angajati chelneri sau in „locuri de munca temporare”.
CBS Olanda a realizat sondajul in numele Ministerelor de Afaceri Sociale si Ocuparea Fortei de Munca, Justiție si Securitate, Educatie, Cultura, Stiinta, si Sanatatii, Bunastarii si Sportului, care au vrut sa „stie ce se intampla cu solicitantii de azil care au sosit in Olanda incepand cu 2014 „, a continuat raportul.
Doar 29% dintre afgani au gasit munca, cel mai adesea prin contacte cu alti afgani care s-au stabilit in Olanda inca din anii 1980.
Afganii constituie totusi minoritatea noii forte invadatoare falsa a refugiatilor. In 2014, 10.000 dintre cei 20.000 de „solicitanti de azil” au pretins ca provin din Siria, in timp ce 4.000 au sustinut ca provin din Eritreea.
Dupa obtinerea unui permis de sedere, invadatorii trebuie sa treaca un „examen de integrare civica“ in termen de trei ani, dar, incepand cu 1 octombrie 2016, doar 6% au reusit sa-l treaca.
Doar 5,8% dintre eritreeni au gasit munca, si 10,5% din sirieni.
Conform cifrelor oficiale, un „refugiat“ din Amsterdam este platit cu 924€ pe luna ajutor social, plus locuinta si acoperire medicala. O „familie“ are o alocatie de baza de 1320€ pe luna, plus o alocatie de 197,67€ pe luna pentru fiecare copil sub varsta de 5 ani, si 240,03 €, pentru fiecare copil in varsta de 6-11 ani, si 282,39 € pentru fiecare copil cu varsta intre 11-17 ani.
In plus, refugiatii se califica pentru Bijzondere Bijstand ( „beneficii speciale“) pentru „cheltuielile de trai esentiale“, cum ar fi masini de spalat, frigidere, sau pentru a „participa la cluburi sportive.
Cu alte cuvinte, pentru o familie medie de cinci „refugiati“, costurile contribuabilului din Olanda ajung la 2000€  pe luna, si poate chiar mai mult.  
Avand in vedere ca aproape 90% dintre „refugiati“ au scos aceste sume pentru mai mult de doi ani, scurgerea neta asupra economiei olandeze trebuie sa fie de miliarde de euro acum. Ceea ce demonstreaza inca o data ca invazia din Lumea a Treia nu „beneficiaza” economia natiunilor europene, dar contribuie, de fapt, in mod semnificativ la distrugerea sa.
http://newobserveron...ee-years-later/

#9601
sorin40

sorin40

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,585
  • Înscris: 11.01.2008

View PostI2O, on 19 aprilie 2018 - 17:01, said:

A innebunit lumea si la noi
Am cumparat o caserola de antricot de vita maturat,firma romaneasca cu animale sacrificate in Romania
Cand am ajuns acasa scria pe caserola halal,am aruncat bucata in gunoi nici la caine nu am vrut sa o dau
La mine in casa nu se va manca asa ceva niciodata

O tâmpenie.
Avea ștampila muftiului?
Că tot la fel putea să scrie și „kosher” pe ea...

#9602
max_01

max_01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,403
  • Înscris: 07.02.2017
[ https://scontent.fomr1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/30740846_10160438939595515_8226011095203053568_n.jpg?_nc_cat=0&oh=0625dcd6d0dba7d6ba3f58ff972acb20&oe=5B5EAF91 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#9603
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View Postmax_01, on 19 aprilie 2018 - 20:57, said:




Dragul meu coleg......
Hai sa stam stramb si sa judecam drept.....

-Daca femeile ale mascate erau musulmane impotriva lor se aplica shaaria, ca nu voie sa stea pe strada sa faca propganda

-Daca femeile alea mascate faceau propaganda pentru shaaria, scriau in araba, sa antreneze nehotaratii....asa 80% din englezi, 80% din londonezi si 80% din est-londonezi habar nu au ce e shaaria.
Probabil cred ca asista la un film a lui Spielberg

-Daca acele femei mascate au acceptat sa stea in public in strada, neinsotite,daca au in fata o masa cu un  baner intr-o limba spurcata, ce credeti ca sunt fluturasii aia ??

-Daca acele femei mascate sunt rugate sa de jos masca pun pariu 1:10 ca sunt nerase -sus.

Plus ca de aceasta poza, s-au folosit jenant americanii, dar si australienii si englezii....



=========================


Acum lasand gluma la o parte si lasand informatiile stil  Breitbart deoparte, care este povestea.

In Anglia in 2016 s-a facut o dezbatere asupra legii shaaria.
Asupra compatibilitatii acestei legi cu sistemul de legi britanic si scotian.
La analiza au facut parte si musulmani
Analiza s-a terminat cu un raport.
Comisia  a fost  prezidata de profesorul Mona Siddiqui, si a continut un grup de experti care includea avocatul Sam Momtaz, judecatorul de la Inalta Curte Sir Mark Hedley si avocatul specializat in dreptul familiei, Anne Marie Hutchinson  Grupul a fost consiliat de doi experti religiosi si teologi, Imam Sayed Ali Abbas Razawi si Imam Qari Asim.

Edited by vio69a, 19 April 2018 - 21:30.


#9604
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,048
  • Înscris: 23.09.2005
Si care a fost concluzia dezbaterii?

#9605
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View PostPhobos, on 19 aprilie 2018 - 21:38, said:

Si care a fost concluzia dezbaterii?


ai totul aici....

https://www.gov.uk/g...ependent-review


raportul si mai ales cititi anexele......

https://assets.publi..._the_UK_WEB.pdf

Edited by vio69a, 19 April 2018 - 21:46.


#9606
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,048
  • Înscris: 23.09.2005
Tulai, 48 de pagini. Pai o concluzie, pe scurt? E ok Sharia sau nu?

#9607
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View PostPhobos, on 19 aprilie 2018 - 21:44, said:

Tulai, 48 de pagini. Pai o concluzie, pe scurt? E ok Sharia sau nu?

are capitol de concluzii

-Evidence of good practice:
-Evidence of bad practice:
-Recommendations

#9608
Wotan

Wotan

    Io n-am cerut sa ma nasc argyelean. Amu, am avut noroc...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,763
  • Înscris: 01.10.2002

View Postvio69a, on 19 aprilie 2018 - 17:10, said:

Este aceeasi carne si sacrificare de acum 20 de ani....dar se potriveste si la alte cerinte.
In loc sa te bucuri ca vor creste vanzarile si in loc sa aduca carne halal din orient cumpara de la romani, tu iti tai nasu ca sa fie ala carn......
Nu, e o metoda de sacrificare foarte cruda, care in Europa civilizata a inceput sa fie interzisa de cativa ani. Danemarca, Belgia etc.
https://www.independ...on-9135580.html
https://www.independ...h-a7723451.html
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/r85xCNncmGk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Ce fel de bestii pot sa faca asa ceva unui biet animal?

#9609
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View PostWotan, on 19 aprilie 2018 - 22:42, said:

Nu, e o metoda de sacrificare foarte cruda, care in Europa civilizata a inceput sa fie interzisa de cativa ani. Danemarca, Belgia etc.


Domnul meu este aceeasi metoda...atarnat in carlig si trecut printre cutite apoi se scurge sangele si este jupuit

View PostWotan, on 19 aprilie 2018 - 22:42, said:


Ce fel de bestii pot sa faca asa ceva unui biet animal?

Aceleasi bestii sunt la toate abatoarele

#9610
Wotan

Wotan

    Io n-am cerut sa ma nasc argyelean. Amu, am avut noroc...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,763
  • Înscris: 01.10.2002

View Postvio69a, on 19 aprilie 2018 - 22:45, said:

Domnul meu este aceeasi metoda...atarnat in carlig si trecut printre cutite apoi se scurge sangele si este jupuit
Nu, exista directive europene care cer uciderea prin metode care elimina durerea si suferinta non necesara: https://www.fsis.usd...pdf?MOD=AJPERES
Motivul pentru care macelarirea halal a inceput sa fie specific interzisa in Europa...

Edited by Wotan, 19 April 2018 - 23:50.


#9611
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View PostWotan, on 19 aprilie 2018 - 23:49, said:

Nu, exista directive europene care cer uciderea prin metode care elimina durerea si suferinta non necesara: https://www.fsis.usd...pdf?MOD=AJPERES
Motivul pentru care macelarirea halal a inceput sa fie specific interzisa in Europa...
Adevarul este ca sacrificarea pe banda, nu poate fi decat chinuitoare si inumana.
Nu e mai chinuitoare si inumana ca cea particulara in curte, doar ca ne imprsioneaza cantitatea uriasa pe zi, care amplifica senzatia dureroasa de complicitate

#9612
Sakara

Sakara

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,597
  • Înscris: 24.08.2010
O initiativa-investigatie a ziarului german The Tagesspiegel privind situatia din scoli povestita de parinti:
Berlin: Imigranti musulmani au terorizat si batut un baiat german caci manca carne de porc si este german (era numit porc german). A trebuit sa fie dus cu ambulata la spital.
Desi parinti au depus sase plangeri la politie sanctiuni nu prea s-au aplicat.

“In German, I am insulted as a son of a bitch or a fucked whore. In addition, I am sometimes beaten and kicked. If I get too close to other boys, they call me gay and kick me,” he added.
“Girls in my class are called sluts when they wear strapless shirts. I’ve been trying to change school for many months but can not find a free place to go to school. The school office and the school do not help me,” he said.
http://www.breitbart...erman-eat-pork/
Cum vror sa se integreze acesti germani in noua societate cu vechile obiceiuri, sa manaci porc sa sa te astepti ca politia sa aplice legea cand copilul tau este batut?.
De aceea trebuie nu numai intezis consumul de porc dar cei care nu se supun trimisi la reeducare, Mancatul carnii de porc nu mai este CP tovarasi.


RDG(Germania): Imigrantii africani din Fürstenfeldbruck sau revoltat datorita conditilor de cazare, a ajutoarelor sociale prea mici si mancarii. Interventia politiei a fost necesara, 1 politist a fost ranit
https://twitter.com/...012992209432577
Se poate asa ceva, au tot dreptul sa se revolte. Este clar ca germanii ii exploateaza pe bietii africani oferindu-le mancare si cazare gratuita precum si ajutoare sociale fara sa le ceara nimic in schimb.


RDG(Germania): crestre alarmata a atacurilor in care se folosesc cutite
https://twitter.com/...042060703281153

Edited by Sakara, 20 April 2018 - 18:15.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate