Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 

Nokia 3

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
865 replies to this topic

#55
Hitmaker

Hitmaker

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,876
  • Înscris: 05.10.2014
Pentru ca suntem in 2017 si sunt necesari minimum 3Gb de RAM daca vrei sa tii telefonul mai mult timp.

#56
CGDBZ

CGDBZ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,028
  • Înscris: 29.06.2011
Ce inseamna mai mult timp ? De ce mi-ar trebui peste "mai mult timp" 3Gb ram pentru vorbit,un GPS, putin net si ceva poze ?

#57
Hitmaker

Hitmaker

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,876
  • Înscris: 05.10.2014
Doar pentru atat poate nu ti-ar trebui, depinde si cum e optimizat softul. Sunt utilizatori care nu cumpara telefoane cu mai putin de 4gb de RAM.

Fiecare cu modul lui de utilizare.

#58
CGDBZ

CGDBZ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,028
  • Înscris: 29.06.2011
Pai vezi, "fiecare cu modul lui de utilizare", pentru multi si un Nokia 3 este prea mult, am cunostinte care inca au Android(nu stiu ce versiune, oricum ceva mai vechi) cu 512Ram si sunt multumiti.

#59
Hitmaker

Hitmaker

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,876
  • Înscris: 05.10.2014
Mie 2 Gb mi se par putini in 2017. Dar recunosc ca cu o optimizare buna a softului de catre producator pot fi arhisuficienti.

#60
CGDBZ

CGDBZ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,028
  • Înscris: 29.06.2011
Noile telefoane Nokia se lasa asteptate,au aparut in UK la precomanda cu livrare  la sfarsitul lunii Iunie http://blog.clove.co...andsets-priced/

#61
bikermanro

bikermanro

    Vitezoman pe internet

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,484
  • Înscris: 29.10.2007
Sper că până în octombrie să apară în ofertele operatorilor să iau soaței un Nokia 3. La cum folosește ea telefonul este suficient.

#62
max_01

max_01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,403
  • Înscris: 07.02.2017

View PostCGDBZ, on 21 martie 2017 - 14:43, said:


In concluzie, pare destul de bun acest Nokia 3,la 140E cat se anunta ca pret de lansare, ar fi fost un windows phone excelent, pacat ca nu-l produc si cu windows, ar fi fost cu siguranta urmatorul meu telefon.
Ar fi fost ok pe partea de hardware insa ruland WM10, un sistem de operare decent parasit de majoritatea utilizatorilor sai pentru ca nu are aplicatiile dorite iar rutarea gps-ului este mai ales in afara tarii, nu tocmai ok, datorita softului aplicatiei Harti, ar fi avut foarte putine vanzari ceea ce ar fi fost un esec pentru Nokia care are mare nevoie de bune vanzari, mai ales acum la inceput asa ca singura solutie este adroidul pur, oferit cu update o perioada decenta de timp.Cel putin pentru inceput pana ce Nokia va fi apreciat si dorit de foarte multi utilizatori.Acum cine vrea mai mult doar functiile clasice ale unui telefon mobil, accesarea intenetului prin browser, nu il intereseaza ca face 2-3 ore sau uneori sute de km in plus cand foloseste aplicatia Harti, sau calitatea unor aplicatii pentru WM10 isi cumpara un telefon cu acest sistem de operare.

#63
Hitmaker

Hitmaker

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,876
  • Înscris: 05.10.2014
HMD Global confirms Android O for Nokia 3, 5 and 6

A spokesperson for HMD Global, which currently has the rights to sell phones under the Nokia brand, told TechRadar, “The smartphones will get the Android O update once the new release is available from Google for their OEM partners, the same way HMD Global is committed to the monthly Android security updates.”



Pentru un telefon atat de ieftin e ceva.

#64
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
Pentru un telefon atat e ieftin (adica zero $, €, lei) e chiar o realizare.
Sa traim si vom mai vedea!

#65
Hitmaker

Hitmaker

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,876
  • Înscris: 05.10.2014
Y u hatin so much?

#66
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
Chiar vrei sa "vorbim" in chineza (care dialect)?
N-ar fi mai bine sa astepti ce se va lansa si apoi sa "dai cu tunul"?
S-ar putea sa nu ti se indeplineasca asteptarile (mai ales la pret, fiabilitate, design, etc.).

#67
Hitmaker

Hitmaker

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,876
  • Înscris: 05.10.2014
Vorbeam strict de update-uri si de promisiunea lor pe care se pare ca o vor respecta. Eu zic sa nu hateresti Nokia aiurea.

#68
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
Update la ce ce nu exista e interesant, dar ti-am spus sa nu vorbesti chinezeste daca nu stii:

"Haterul e acea persoană realizată financiar şi sufleteşte, mult mai deşteaptă şi apreciată decât
cel pe care îl înjură, care se bucură de un salariu mare, un loc de parcare asigurat, aprecierea colegilor
şi şefilor, recunoştinţă în domeniul în care activează, care are o maşină mai luxoasă care consumă mai puţin,
o prietenă mai frumoasă, un talent mai mare, o informaţie mai rapidă şi alte zeci de chestii mai bune şi mai
frumoase decât cel pe care îl înjură."


#69
Hitmaker

Hitmaker

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,876
  • Înscris: 05.10.2014

View Postbreitner, on 02 iunie 2017 - 18:31, said:

Update la ce ce nu exista e interesant, dar ti-am spus sa nu vorbesti chinezeste daca nu stii:

"Haterul e acea persoană realizată financiar şi sufleteşte, mult mai deşteaptă şi apreciată decât
cel pe care îl înjură, care se bucură de un salariu mare, un loc de parcare asigurat, aprecierea colegilor
şi şefilor, recunoştinţă în domeniul în care activează, care are o maşină mai luxoasă care consumă mai puţin,
o prietenă mai frumoasă, un talent mai mare, o informaţie mai rapidă şi alte zeci de chestii mai bune şi mai
frumoase decât cel pe care îl înjură."



De cuvantul promisiune ai auzit? Cat despre ce inseamna a hateri, definitia aia ai luat-o de pe Times New Roman cel mai probabil.

Edited by Hitmaker, 02 June 2017 - 18:34.


#70
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010

View PostHitmaker, on 02 iunie 2017 - 18:33, said:

De cuvantul promisiune ai auzit? Cat despre ce inseamna a hateri, definitia aia ai luat-o de pe Times New Roman cel mai probabil.

Times New Roman e un stil de ortografie, iar despre ce promisiuni ai tu iti doresc sa ti se indeplinesca!

#71
Hitmaker

Hitmaker

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,876
  • Înscris: 05.10.2014
Rar mi-a fost dat sa vad asa troll sau asa retardare... Posted Image Posted Image Posted Image


ORTOGRAFÍE, ortografii, s. f. Ansamblu de reguli care stabilesc scrierea corectă a cuvintelor unei limbi; aplicarea practică a acestor reguli. – Din lat. orthographia.

Daca tot insisti sa faci pe desteptul pe aici, explica-ne si noua ce legatura e intre ortografie si Times New Roman (desi eu ma refeream la revista, nu la font).

Edited by Hitmaker, 02 June 2017 - 18:43.


#72
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
Scuza eroarea (din viteza), era vorba de stil de scriere (font). Cat despre reviste necunoscute mie (nu fac parte din zona mea de interes) poti sa le citesti linistit (mai ales daca au update-uri la ceva ce nu exista)!

P.S. si ca definitia sa fie completa: "Novicii cred că haterul e acea persoană care nu este de acord cu cineva. Este o definiţie simplistă, de începător."

P.P.S. Fara nici o legatura cu persoanele care citesc asta!

Edited by breitner, 02 June 2017 - 19:13.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate