Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Cea mai recenta achizitie

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
nykysor

nykysor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 20.07.2012
Am tot intrebat in stanga si-n dreapta pentru a afla pareri despre microfonul Line 6 xd v-35 , despre playerele Numark ndx 500 dar ne primind  nici un raspuns am decis sa le comand oricum si cum in tara nu le-am gasit  le-am comandat din Germania iar ca transportul sa fie mai consistent am comandat si o schela de lumini ....

Attached Files


Edited by nykysor, 23 February 2017 - 20:45.


#2
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,704
  • Înscris: 25.11.2014
Cam seaca recenzia. Ce ne poti spune despre jucariile cumparate?

#3
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,178
  • Înscris: 16.10.2008
Microfonul ala e un SM 58 chinezesc. Chinezii fac copii la greu dupa SM 57 si 58. Ca sa nu mai fie probleme au facut propriile microfoane cu respectivele capsule ,se gasesc sub multe denumiri printre care si Lin 6 ,Monacor ,etc Chiar cei de la Thomann folosesc astfel de componente pt. produsele sub brand Thomann sau T.Bone.
In alta ordine de idei
.

Quote

...ne primind  nici un raspuns....
in afara de faptul ca e o dubla negatie(minus cu minus da plus) ,e de fapt
"neprimind niciun raspuns" scris corect.
Varianta logica este:
"neprimind vreun raspuns".

#4
nykysor

nykysor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 20.07.2012

View PostSerafim606, on 24 februarie 2017 - 01:57, said:

Cam seaca recenzia. Ce ne poti spune despre jucariile cumparate?
Microfonul, are un sunet cald ,  clar in toata gama de frecvente  , nu face microfonie  chiar daca stai la 50 cm. in fata boxelor .Despre  playerele Numark nu pot sa spun mare lucru pentru ca sunt primele pe care le detin si nu le pot compara cu altceva ... pot spune ca semnalul audio scos din  placa de sunet  este mai puternic si mai curat decat semnalul scos dintr-un laptop , si cam atat .Stativele pentru lumini destul de solide si usor de montat . La capitolul lumini am optat pentru ceva ce poate fi folosit si fara control DMX fara a da senzatia de nesincronizare si se compun din : doi FLAT PAR CAMEO 144 leduri de 10 mm plasati pe extremitati , urmeaza doua EUROLITE  D 25 HEXA COLOR iar in centru o bara led STARVILLE 240/8 . In concluzie sunt multumit de toate echipamentele ,,,, isi merita banii

View Postedigee, on 24 februarie 2017 - 13:04, said:

Microfonul ala e un SM 58 chinezesc. Chinezii fac copii la greu dupa SM 57 si 58. Ca sa nu mai fie probleme au facut propriile microfoane cu respectivele capsule ,se gasesc sub multe denumiri printre care si Lin 6 ,Monacor ,etc Chiar cei de la Thomann folosesc astfel de componente pt. produsele sub brand Thomann sau T.Bone.
In alta ordine de idei
.

in afara de faptul ca e o dubla negatie(minus cu minus da plus) ,e de fapt
"neprimind niciun raspuns" scris corect.
Varianta logica este:
"neprimind vreun raspuns".
Nu poti compara LINE 6 cu MONACOR ! Consider ca Line 6 XD V-35 este o varianta superioara a microfonului Shure SM58 .In ceea ce priveste negarea negatiei stii tu ceva dar nu este cazul aici !

#5
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,178
  • Înscris: 16.10.2008
Nu exista "varianta superioara" a lui SM 58. Mai ales chinezesca. Exista o varianta superioara pe bune dar se numeste Beta 58.
Am ascultat zeci de microfoane ,chiar intre loturile de SM 58 din diferite decade exista diferente. La fel si la SM 57.
Posed si o raritate ,inaintasul lui SM 58 ,care e mult mai bun.
Faptul ca acele Line 6 sunt mai bune decat alte chenezarii e un lucru normal. De exemplu si francezii de la Prodipe isi fac produsele in China ,iar microfoanele lor de instrument la 100 Euro sunt comparabile cu produse similare AT sau chiar DPA.

#6
nykysor

nykysor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 20.07.2012

View Postedigee, on 24 februarie 2017 - 21:58, said:

Nu exista "varianta superioara" a lui SM 58. Mai ales chinezesca. Exista o varianta superioara pe bune dar se numeste Beta 58.
Am ascultat zeci de microfoane ,chiar intre loturile de SM 58 din diferite decade exista diferente. La fel si la SM 57.
Posed si o raritate ,inaintasul lui SM 58 ,care e mult mai bun.
Faptul ca acele Line 6 sunt mai bune decat alte chenezarii e un lucru normal. De exemplu si francezii de la Prodipe isi fac produsele in China ,iar microfoanele lor de instrument la 100 Euro sunt comparabile cu produse similare AT sau chiar DPA.
Exista produse de calitate fabricate in China si cele numite generic chinezarii ....iar LINE 6 nu cred ca se poate incadra la chinezarii .   RCF , JBL sau DYNACORD si multi altii isi produc componentele in China ,ba eu ii suspectez ca le si asambleaza acolo , dar asta nu inseamna ca sunt la acelasi nivel cu AUNA , SKYTEC , IBIZA ,MALONE ..... (si Ford Kuga se produce la Craiova in fostele hale Oltcit dar nu inseamna ca il poti compara cu Oltcitul )  .... ca exista microfoane mai bune , foarte adevarat dar nu la acelasi pret ....

Edited by nykysor, 24 February 2017 - 22:59.


#7
buncar

buncar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,725
  • Înscris: 15.04.2005

View Postedigee, on 24 februarie 2017 - 21:58, said:

Nu exista "varianta superioara" a lui SM 58. Mai ales chinezesca. Exista o varianta superioara pe bune dar se numeste Beta 58.
Am ascultat zeci de microfoane ,chiar intre loturile de SM 58 din diferite decade exista diferente. La fel si la SM 57.
Posed si o raritate ,inaintasul lui SM 58 ,care e mult mai bun.
Faptul ca acele Line 6 sunt mai bune decat alte chenezarii e un lucru normal. De exemplu si francezii de la Prodipe isi fac produsele in China ,iar microfoanele lor de instrument la 100 Euro sunt comparabile cu produse similare AT sau chiar DPA.
Varianta superioara SM 58-ului e chiar inaintasul lui, 565SD.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate