Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Minciuna, regulamentul din Poiana si abuzul in functia de moderator

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
176 replies to this topic

#1
zardato

zardato

    Coruptii la puscarie!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,634
  • Înscris: 01.12.2013
Pun acest topic aici pentru ca este putin mai complex decat o « plangere  de abuz » , dar totodata consider ca ar necesita si atentia adminariei pentru a fi pus doar in Poiana.

Minciuna.

Incep cu acest citat care exprima si opinia mea privind minciuna  in societatea romaneasca.

Quote

In Romania, Istoricul Neagu Djuvara spunea că cel mai mare rău pe care regimul comunist l-a făcut societăţii româneşti a fost minciuna, promovată la rang de guvernare şi înrădăcinată în toate sistemele vitale, minciuna care, în opinia premierul Dacian Cioloş, a instituit frică, intoleranţă, duplicitate.

Manipularea cea mai desantata, de tip RTV sau A3 se practica prin minciuna. La televiziunile care practica minciuna in scopul manipularii nu este dialog, mincinosului nu i se spune mincinos decat foarte rar, iar atunci atunci cand i se spune este un eveniment.  Monologului de la TV i se opune dezbaterea si contradictia care se regaseste in interactivitatea din mediul on-line, forumuri, bloguri, facebook.

Minciuna este si in mediul on-line, doar ca nu rezista mult timp, datorita libertatii de expresie si interactivitatii.

Dar minciuna este de mai multe feluri, Jean Jacques Rousseau vorbeste de doua consecinte majore ale minciunii, minciuna care dauneaza si minciuna care nu dauneaza.

Minciuna care nu dauneaza este fictiunea.
Exemplu. Ion minte, face fictiune, isi creeaza o identitate virtuala (orice asemanare a identitatii virtuale a lui Ion cu o alta identitate virtuala nu este intamplatoare, iar orice asemanare a identitatii virtuale a lui Ion cu o identitate reala este imposibila pentru ca nu exista o astfel de identitate reala) : Ion a trait in Australia, cat timp a trait in Romania, Ion a lucrat intr-o institutie de stat sa-i zicem « elitista », iar de la intoarcerea din Australia, Ion are afaceri de succes.  Asta este minciuna care nu dauneaza, este fictiune.

Minciuna care dauneaza este calomnia, spre exemplu minciuna de tip « Iohannis a vandut copii » sau « DNA face politie politica ».
Aceste minciuni dauneaza pentru ca sunt afirmatii fara niciun argument si vizeaza lucruri publice (res publica), lucruri care ii privesc si pe altii ; venind fara dovezi aceste afirmati sunt doar  minciuni care au ca scop manipularea.  Intr-un monolog (pe mai multe voci) ca la televiziuni aceste devin minciuni si pot fi spuse pentru ca nu exista practic dezbatere, interviurile cu politicieni sunt doar o mascarada prin care afirmatiile mincinoase sunt validate; practic, la televiziunile manipulatoare nu este respectata libertea de expresie neexistand dezbatere se prezinta doar un unghi de vedere.

Intr-un mediu interactiv ca mediul on-line aceste minciuni sunt contestate,  consecinta a libertatii cuvantului.


Regulamentul din Poiana.

In trecut, apelativul « mincinos» era sanctionat de regulament atunci cand era folosit cu sens peioratiov sau cu scopul de a calomnia interlocutorul, adica atunci cand afirmatia « Esti mincinos ! » era ea insasi mincinoasa.  Minciuna care dauneaza este o calomnie.

Regulamentul s-a schimbat, acum in regulament scrie se sanctioneaza afirmatia gratuita « Esti un mincions ! », adica atunci cand afirmatia « esti mincinos » este ea insasi o minciuna.

Daca se invoca libertea de expresie atunci cand se spun minciuni, atunci aceeasi libertate de expresie legitima catalogarea de « mincinos » a celui care face afirmatii fara acoperire, fara argumente.

A da sanctiuni doar celui care spune « Minti, esti mincinos ! » fara sa existe nicio o penalizare pentru cel care face afirmatii mincinoase devine doar o forma de cenzura.

A face afirmatii fara argumente este o minciuna. Si aici nu discut calitatea argumentelor, ci afirmatiile fara argumente.

Abuzul in functie (de moderare).

Nicicand nu s-a spus in regulamentul Poienii ca automatic a spune cuiva ca-i mincinos se sanctioneaza, ci ca se sanctioneaza atunci cand acuzatia de “mincinos” nu este justificata si este facuta doar pentru a denigra interlocutorul.

Cu toate astea, in Poiana, moderatorul Tomaso nu tine cont de acest regulament, in opinia mea nu respecta nici litera, nici spiritul regulamentului si face abuz de pozitia sa de moderator blocandu-si opozantii cu sanctiuni cat mai lungi doar pentru ca ii spun ca minte sau ca-i explica (mai mult sau mai putin delicat) ca este ignorant.

Acest avertisment dat de Tomaso,

Quote

Atac la persoană.
5 puncte + 7 zile suspend.
Următoare sancțiune va fi banarea

sanctioneaza un atac la persoana, lipsind mesajul meu care justifica sanctiunea (de ce oare ?), incerc sa presupun ca Tomaso se referea la acest citat :

zardato said:

Quote

tomaso, pe 18 ianuarie 2017 - 20:51, a scris: Da, am o problemă personală cu DNA.  Mă enervează ideea că există și că sunt niște tupeiști botoși.   Mi se par niște javre ancronice, demni urmași ai procurorilor comuniști.  Să se ducă-n mă-sa cu Codruța de mână.  Și nu-i suport pe cei care-i apără pe acești nemernici.

Exact ca orice pesedel care se respecta!
Asta cu amnistia si gratierea e tot pentru ca urasti DNA-ul?  Mi-amintesc cum spuneai in trecut ca esti ok cu DNA-ul, doar cu Kovesi ai ceva.  Cand minteai? atunci sau acum?


Tomaso chiar a afirmat ca el nu este contra DNA, ci contra Laurei Kovesi. Adica intrebarea mea privind momentul minciunii nu era absolut deloc gratuita si nici peiorativa nu era !

View Posttomaso, on 09 aprilie 2016 - 09:52, said:

Nu-i vorba despre ura in treaba asta.
Am spus de multe ori (m-am plictisit sa repet) ca DNA face multe lucruri bune si ca respect orice astfel de treaba.
Pe mine ma deranjeaza nedreptatile si jegoseniile.   Faptul ca Elenei  Udrea sau Alinei Bica li s-au inscenat tot felul de cacaturi nu ma face sa condamn DNA-ul in ansamblul sau, ori sa consider ca subit institutia a devenit malefica. Am spus si mai spun ca in spatele acestor actiuni cred ca se afla Coldea si Codruta.   Niste disperati dupa functii care fac tot ceea ce fac pentru putere.   Ca intre timp s-au certat si au devenit dusmani, ma lasa rece.   Cert este ca DNA-ul si SR-ul au deraiat de la rolul lor si au inceput sa devina un fel de politie politica.
Sunt doua planuri distincte.
Avem un DNA normal, care face munca pentru care-i platit.  Pentru acesta parte am tot respectul si le acord sustinerea mea, atat cat pot.
Avem insa un DNA minoritar care face niste treburi murdare, ilegale, jegoase.
  Care se implica in politica si o fac pentru a castiga putere si influenta.  Cei care fac asta sunt niste oameni corupti si mezeri.  Oameni lipsiti de caracter, care calca legea in picioare, care scot basma curata tot felul de corupti, care le protejeaza banii si averile.   Oameni care la adapostul functiei de forta exercita trafic de influenta si ameninta pe oricine se opune.  Oameni care sunt in stare de orice marsavie, ilegalitate, capabili de absolut orice pentru a face rau.
Consider ca vina principala pentru aducerea unor asemenea oameni in prin plan apartine lui Basescu.   El i-a sustinut, crezand ca sunt buni de ceva.
https://forum.softpe...2#entry19063944

View Posttomaso, on 10 aprilie 2016 - 10:09, said:

In primul rand, nu avem de a face cu un atac.   O actiune de a obtine informatii private nu reprezinta un atac.   Tatal Codrutei este un pesnionar fara legaturta cu DNA.   Este echivalentul mamei lui Base pe vremea cand aceasta mai traia.  Daca cineva ii spargea contul de mess lu mama lu Base, nu era un atac contra Romaniei,  ori a presedintiei, iar fabricile si uzinele ar fi supravietuit intacte.
O institutie nu sta in seful ei, numit acolo pentru un timp. Daca Codruta babardeste fecioare in timpul liber,de exemplu,  nu inseamna ca DNA-ul este compromis & shit.   Da, poate ca Codruta ar pleca de la conducere, dar DNA merge inainte si fara Codruta.
Nu asa este intr-o democratie?   Nu ne zbatem cu totii sa avem institutii ca-n occident, unde seful vine si pleaca fara a afecta institutia?
Nu ne dorim acest lucru?
De ce sa afirmi ca daca cineva ii sparge conturile tatalui sefului DNA,  este un atac la DNA?
De unde si pana unde?

Nu, eu cred ca procurorii fac dosarele, iar judecatorii dau pedpsele dupa ce probe exista acolo.   Daca proba este o delatiune de doi bani, pe care judecatorul o vede din prima ca este una mincionoasa, logic ca da achitare, sau pedeapsa cat sa acopere arestul preventiv abuziv, asa, doar cat sa scape procurorii de rusine.
Procurorii sunt cei care face deal-urile pentru a-i scapa pe adevaratii corupti.  Ei le propun libertate si banii neatinsi pentru a baga sifioane contra unor politicieni inamici ai stapanillor lor.
Ce,  nu este clar?  Nu se vede?
https://forum.softpe...6#entry19067802

Pot aduce mesajele sale pentru ca are mai multe, deci Tomaso se contrazice la un interval de cateva luni, in aceasta speta. Ori cand spui doua lucruri foarte diferite, se pune intrebarea daca cel putin odata nu spui o minciuna.

Abuzul de care il consider vinovat pe moderatorul Tomaso este interpretarea abuziva a regulamentului, incercand sa impuna practic cenzura celor care critica minciunile si colportorii minciunilor.  In plus de folosirea butoanelor de moderator pentru a-i sanctiona pe cei care il contrazic si ii critica afirmatiile.

Insist pe faptul ca daca userul Tomaso vine pe forum nu sa discute, ci sa lupte, ca la razboi, cu opozantii sai, nu ma deranjeaza, ba chiar imi place, dar faptul ca Tomaso este si moderator si isi poate sanctiona abuziv interlocutorii, consider ca nu este nici normal, nici corect.

Tomaso la razboiu:

View Posttomaso, on 11 iunie 2016 - 11:06, said:

Acum câțiva ani, pe vremea războaielor băsisto-uslașe, câțiva colegi erau în tabăra băsiștilor.
A venit momentul dizolvării pedele în penele.
Băi și să vezi drăcia drăciilor.
Unii dintre aceștia, au trecut subit la munca de propagandă pro pnl, pro usl.
Chestie care m-a făcut să meditez la o chestie.
Oare toți acești colegi care s-au schimbat brusc, de la o zi la alta, din băsiști devenind subit antibăsișt pe stil pnl, oare nu care cumva sunt niște pedeliști militanți, din aceeia care o freacă pe la cabineltele de parlamentari, sau care sunt bugetari de partid?   Și pentru că se știe cine sunt, e nevoie să fie crunți?
În timpul vieții mele am văzut suficiente întoarceri și reconsiderări.   Am văzut oameni care s-au schimbat.
Dar niciodată în viața mea nu am văzut un singur om care să-și fi schimbat convingerile politice.
Și uite așa, peste noapte,  m-am trezit cu foștii tovarăși de luptă pe câmpul de bătălie a polemicii virtuale, că-mi devin cei mai mari inamici.
Asta este, cine mai stă să-i numere?

https://forum.softpe...4#entry19383840

De aceea eu nu voi mai participa la discutii in Poiana cat timp Tomaso va mai fi moderator, si cum se pare ca era speriat ca il haituiesc, contul meu poate fi banat, sa nu cumva sa mai fie speriat.

Edited by zardato, 23 February 2017 - 09:47.


#2
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011
rabda si taci.
asa e in democratie. :D

#3
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,527
  • Înscris: 30.10.2003
Eu zic sa-ti scoti cuvantul minciuna din vocabular atunci cand scrii in Poiana. Unii oamenii sunt mai nehotarati in felul lor sau sunt schimbatori dupa cum bate vantul. Asta nu inseamna ca ei mint. Posted Image

Edited by Bursul, 23 February 2017 - 09:39.


#4
zardato

zardato

    Coruptii la puscarie!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,634
  • Înscris: 01.12.2013

View PostBursul, on 23 februarie 2017 - 09:39, said:

Eu zic sa-ti scoti cuvantul minciuna din vocabular atunci cand scrii in Poiana. Unii oamenii sunt mai nehotarati in felul lor sau sunt schimbatori dupa cum bate vantul. Asta nu inseamna ca ei mint. Posted Image
Sa ma autocenzurez pentru ca unii schimba de opinii ca de sosete!  Eu cred ca atunci cand cineva schimba prea des opinia inseamna ca de fapt nu are o opinie.  Poate scrie orice, un lucru si opusul sau.  In astfel de cazuri, intr-adevar, dezbaterea de idei devine complicata.

Edited by zardato, 23 February 2017 - 09:44.


#5
Bucifon

Bucifon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,434
  • Înscris: 08.05.2005
@zardato, sper ca-ti dai seama ca subiectul o sa fie inchis in 2 timpi si 3 miscari deoarece trebuia sa scrii pe abuzuri Posted Image

Edited by Bucifon, 23 February 2017 - 09:46.


#6
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Se sanctioneaza atat jignirea: "mincinos", cat si minciuna, vezi punctul cu informatiile false.

Edited by gumball3000, 23 February 2017 - 09:48.


#7
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd ești condus de proști, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006
nu cred că mi se pare... dar marile tunuri şi furăciuni de la A3 şi RTV le-ai aflat...

cine minte aici?

iar cu deneau'...e clar, face poliţie politică pură.

în rest ...can-can
un penal reprezintă ţara asta şi urlă ''penalii''...

Edited by sarac.lipit, 23 February 2017 - 09:51.


#8
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,527
  • Înscris: 30.10.2003
Eu stiu ca s-a dezbatut chestia asta cu minciuna si parca a ramas ca nu e frumos sa zici ca minti. Eu nu mai folosesc cuvantul respectiv. Sunt destule alte expresii pe care le putem folosi impotriva celor care spun gogomanii sau scriu tampenii si care sa exprime faptul ca userii bat campii la greu.

#9
zardato

zardato

    Coruptii la puscarie!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,634
  • Înscris: 01.12.2013

View Postgumball3000, on 23 februarie 2017 - 09:46, said:

Se sanctioneaza atat jignirea: "mincinos", cat si minciuna, vezi punctul cu informatiile false.
Afirmatia fara argumente este tot o minciuna.  Popular i se mai spune barfa.

View PostBursul, on 23 februarie 2017 - 09:48, said:

Eu stiu ca s-a dezbatut chestia asta cu minciuna si parca a ramas ca nu e frumos sa zici ca minti. Eu nu mai folosesc cuvantul respectiv. Sunt destule alte expresii pe care le putem folosi impotriva celor care spun gogomanii sau scriu tampenii si care sa exprime faptul ca userii bat campii la greu.

Pai celilalti moderatori nu arata atat de mult exces de zel in sanctionare precum Tomaso, atunci cand vine vorba de "minti!".  De asta nu vorbesc de regulament sau de ceilalti moderatori, ci de interpretarea regulamentului de catre un singur moderator, Tomaso!

Edited by zardato, 23 February 2017 - 09:55.


#10
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

View Postzardato, on 23 februarie 2017 - 09:53, said:

Afirmatia fara argumente este tot o minciuna.  Popular i se mai spune barfa.
Nu orice afirmatie fara argumente este falsa.
Exista si barfe adevarate, dar si barfe false.

#11
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,893
  • Înscris: 21.04.2011

View Postzardato, on 23 februarie 2017 - 09:53, said:

Afirmatia fara argumente este tot o minciuna.  Popular i se mai spune barfa.
De unde pana unde? Lipsa argumentelor nu inseamna automat ca afirmatia este falsa. Sa mai zic si de fapul ca o afirmatie falsa este minciuna doar daca cel care o face stie ca e falsa?
Si sa punem semnul egal intre barfa si minciuna...

Este prima oara cred cand scriu pe forumul asta asa ceva in cazul unui user vechi si pe care il citeam cu placere, dar am atins o limita. Nu mai vrei sa scrii? Nu mai scrie! Oricum in ultima vreme nu se mai poate discuta cu tine, esti foarte agresiv, jignesti foarte mult si foarte urat (chiar daca ti s-o parea tie subtil cum o faci), refuzi dialogul... Pur si simplu nu mai esti un interlocutor. Asa ca, din punctul meu de vedere, poti lua o pauza linistit. Si te poti considera foarte special, nu am spus nimanui pana acum atat de direct ca ar fi cazul sa plece.

Edited by catalina1, 23 February 2017 - 10:06.


#12
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
zardato ...esti user vechi si cu experienta . Chiar asa rau te-ai suparat ? Din complextatea postarii si acuratetea argumentarilor reiese ca esti foarte deranjat ...de natura umana. Toti suntem tributari . Tot avem unele pareri care pot fi pe langa adevar sau chiar contrare acestuia . Din orgoliu , ne argumentam parerile cateodata aproape infantil . Asa este natura umana . Avem nevoie in viata noastra de consecventa . Vrem ca ceea ce credem noi sa fie adevar absolut . Dar stim ca lucrurile nu stau asa . Ne formam parerile in functie de informatiile pe care le avem si de capacitatea personala de procesare . Cateodata dau rateuri sursele , cateodata procesoarele . Cert este ca nimeni nu detine adevarul absolut. Asa ca acuza de "minciuna " intentionata este cam greu de probat . Tine de adaptare ca atunci cand vedem ca ne deplasam impotriva curentului sa ne retragem din discutii . Un amic al meu spunea " cand doi iti spun ca esti beat , du-te si te culca " . Mai usor cu incrancenarea . Face riduri ,bre !

Edited by JurasikMan, 23 February 2017 - 10:06.


#13
zardato

zardato

    Coruptii la puscarie!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,634
  • Înscris: 01.12.2013

View Postcatalina1, on 23 februarie 2017 - 10:00, said:

De unde pana unde? Lipsa argumentelor nu inseamna automat ca afirmatia este falsa. Sa mai zic si de fapul ca o afirmatie falsa este minciuna doar daca cel care o face stie ca e falsa?
Si sa punem semnul egal intre barfa si minciuna...

Este prima oara cred cand scriu pe forumul asta asa ceva, dar am atins o limita. Nu mai vrei sa scrii? Nu mai scrie! Oricum in ultima vreme nu se mai poate discuta cu tine, esti foarte agresiv, jignesti foarte mult si foarte urat (chiar daca ti s-o parea tie subtil cum o faci), refuzi dialogul... Pur si simplu nu mai esti un interlocutor. Asa ca, din punctul meu de vedere, poti lua o pauza linistit. Si te poti considera foarte special, nu am spus nimanui pana acum atat de direct ca ar fi cazul sa plece.

On topic se poate?

Altfel, referiri la persoana fata de tine pot scrie si eu, parerea ta e legata de parerea lui Tomaso cum era leva de euro.  

Baneaza-ma!

View PostJurasikMan, on 23 februarie 2017 - 10:05, said:

zardato ...esti user vechi si cu experienta . Chiar asa rau te-ai suparat ? Din complextatea postarii si acuratetea argumentarilor reiese ca esti foarte deranjat ...de natura umana. Toti suntem tributari . Tot avem unele pareri care pot fi pe langa adevar sau chiar contrare acestuia . Din orgoliu , ne argumentam parerile cateodata aproape infantil . Asa este natura umana . Avem nevoie in viata noastra de consecventa . Vrem ca ceea ce credem noi sa fie adevar absolut . Dar stim ca lucrurile nu stau asa . Ne formam parerile in functie de informatiile pe care le avem si de capacitatea personala de procesare . Cateodata dau rateuri sursele , cateodata procesoarele . Cert este ca nimeni nu detine adevarul absolut. Asa ca acuza de "minciuna " intentionata este cam greu de probat . Tine de adaptare ca atunci cand vedem ca ne deplasam impotriva curentului sa ne retragem din discutii . Un amic al meu spunea " cand doi iti spun ca esti beat , du-te si te culca " . Mai usor cu incrancenarea . Face riduri ,bre !

am spus clar ce ma deranjeaza:

Quote

Abuzul de care il consider vinovat pe moderatorul Tomaso este interpretarea abuziva a regulamentului, incercand sa impuna practic cenzura celor care critica minciunile si colportorii minciunilor.  In plus de folosirea butoanelor de moderator pentru a-i sanctiona pe cei care il contrazic si ii critica afirmatiile.

Insist pe faptul ca daca userul Tomaso vine pe forum nu sa discute, ci sa lupte, ca la razboi, cu opozantii sai, nu ma deranjeaza, ba chiar imi place, dar faptul ca Tomaso este si moderator si isi poate sanctiona abuziv interlocutorii, consider ca nu este nici normal, nici corect.


Natura umana este complexa si imi place s-o descopar in fiecare zi.  Posted Image

Edited by zardato, 23 February 2017 - 10:11.


#14
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,893
  • Înscris: 21.04.2011

View Postzardato, on 23 februarie 2017 - 10:10, said:

On topic se poate?

Altfel, referiri la persoana fata de tine pot scrie si eu, parerea ta e legata de parerea lui Tomaso cum era leva de euro.  

Baneaza-ma!
Sa nu ne victimizam aiurea. Ce e cu acel "Baneaza-ma!"?

Ontopic nu am prea inteles despre ce e. Despre minciuna in poiana? Despre acuzatia de minciuna in poiana? Despre Tomaso? Despre tine ca vrei sa pleci?

Quote

Nicicand nu s-a spus in regulamentul Poienii ca automatic a spune cuiva ca-i mincinos se sanctioneaza, ci ca se sanctioneaza atunci cand acuzatia de “mincinos” nu este justificata si este facuta doar pentru a denigra interlocutorul.
Aceasta afirmatie este falsa. Pana la discutia din toamna (parca in toamna a fost), de cand moderez eu in Poiana in regulament era trecut foarte clar ca nu ii poti spune cuiva ca e mincinos. Nu se sanctiona mereu asa cum nimic nu se sanctionaeaza mereu, dar neregulamentar era.

#15
zardato

zardato

    Coruptii la puscarie!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,634
  • Înscris: 01.12.2013
.

Edited by zardato, 23 February 2017 - 10:17.


#16
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,893
  • Înscris: 21.04.2011
Ma rog, am sarit si eu pe tine, dar intelege si tu ca nu mai rezist. Nu ii iau apararea lui Tomaso, eu am o problema cu tot ce e peste 2-3 puncte de penalizare, dar de aici pana la nebunia iscata in ultimele zile e cale lunga. Mai ales cand revolta vine de la un user care in ultima vreme incalca regulamentul in mod constant. Mi-e greu sa cred ca nu iti dai seama, asa ca nu pot presupune decat ca ne iei de fraieri. Crezi ca daca nu ii zici cuiva in fata ca e idiot noi nu vedem cat si cum jignesti si ataci? Iar tu in conditiile astea le tii altora lectii (gresite, intre noi fie vorba, vezi mai sus) despre regulament? Nu esti in masura sa faci asta. Sigur, e dreptul tau, dar asta nu inseamna ca valoreaza ceva criticile tale. Tu nici nu stii ce e aia minciuna. Afirmatie neinsotita de argumente, lol

Edited by catalina1, 23 February 2017 - 10:23.


#17
zardato

zardato

    Coruptii la puscarie!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,634
  • Înscris: 01.12.2013

View Postcatalina1, on 23 februarie 2017 - 10:21, said:

Ma rog, am sarit si eu pe tine, dar intelege si tu ca nu mai rezist.

Fii linistita! Posted Image

Scrie ce-ti trece prin minte exact acum si exact la ce te gandesti.  Cand suntem spontani suntem cel mai sinceri. :)

Edited by zardato, 23 February 2017 - 10:26.


#18
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,893
  • Înscris: 21.04.2011

View Postzardato, on 23 februarie 2017 - 10:25, said:

Fii linistita!
Scrie ce-ti trece prin minte exact acum si exact la ce te gandesti.  Cand suntem spontani suntem cel mai sinceri. :)
Esti incredibil! Tu chiar nu realizezi cata bataie de joc e in postul asta? Sau, cum ziceam mai sus, realizezi si o faci special?

Vrei sinceritate? Puteai scrie in deschiderea acestui topic un post elegant, argumentat corect, unde sa subliniezi pertinent ce greseste Tomaso. Nu ai facut-o. Ai ales calea urmata in ultima vreme in Poiana.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate