Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde gasesc emoticoanele de pe mo...

Educatie sexuala pentru copii

Laptop 800 Euro (Browsing/Program...

Caut un mouse bun de gaming
 dansuri monderne in Alba Iulia...

Card SD - Nelamurire

Eroare instalare windows

Folclorul carei regiuni romanesti...
 Voi cum va administrați cont...

Estetica dopurilor :-)

Amsterdam Music Festival 2017

Monitor Freesync , se vede pe Hdm...
 [UNDE] debitare piese lemn

Cati km face o masina pe an ? (pa...

De ce nu inregistreaza Romania pu...

One or more network are missing

Forumul Softpedia folosește "cookies" pentru a oferi utilizatorilor o experiență completă. Vezi detalii sau închide mesaj (x)

Eliminare sda1 de pe hdd extern

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

awss

awss

Member

• Grup: Members
  • ID membru: 93,637
Salut, am un hdd extern de 1tb pe care l-am formatat cu clasicul - clasicul click dreapta / format - iar dupa ce l-am atasat la router vad ca-mi apare optiunea de select drive in care sunt 2 optiuni:  - sda1 (space used 27MB din total de 96MB)
                                                                                                                                                                                                                                                                                   -Toshiba (spase used 205MB din 931.41GB total)

Hdd-ul este gol pusca, abia ce l-am formatat. Dar in suflet pare sa mai aiba ceva amintiri de la Ubuntu (probabil instalat in trecut si nu-mi mai amintesc).

Pot sterge toate partitiile din win 10? (daca recomandati ceva gen DiskPart - spuneti-mi va rog si comenzile ca nu mi le mai amintesc prea bine)
Poate avea legatura partitia sd1 de pe hdd cu faptul ca in retea vad hdd-ul atasat la router dar nu pot efectua transfer de fisiere in el?

Posted Image

eiffel

eiffel

BusyWorm

• Grup: Moderators
  • ID membru: 18,388
Daca ai dat format la partitia vazuta de windows ai ratat partitiile care nu le vede windows-ul - cele de linux.

In 10 cu Disk Manager stergi tot ce apare pe HDD - click dreapta delete. Si paoi refaci ce partitii vrei si le formatezi.

Anunturi

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users