Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Money withdraw din paypal pe card dureaza 5-7 zile

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
BG_183

BG_183

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,125
  • Înscris: 08.04.2008
Ce as putea face sa dureze mai putin ?

Care sunt variabilele ? Conteaza ce card am, la ce banca, de unde vin banii ?

Este un transfer electronic de bani, se poate face si instant indiferent de unde si pana unde se tranfera banii pe glob. Bine, unii invoca siguranta, dar sa fim seriosi, 7 zile ?

Attached Files


Edited by BG_183, 16 February 2017 - 03:58.


#2
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
La mine ajung in 1-2 zile de obicei. Card de la ing.

#3
florin__

florin__

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 284
  • Înscris: 05.03.2007
In 3 zile mi-au intrat banii, incluzand si weekendul. Vineri seara am facut transferul, iar luni dupaamiaza aveam banii in cont. Cardul e de la BCR.

#4
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004
E din cauza sumei. Daca era mai mica, de genul firmituri de centi, se intampla mai rapid. Asa, la sume colosale de genul 30-40 de euro, astia de la PayPal tre' sa plateasca niste mega-experti care sa se miste mega-repede ca sa verifice daca nu cumva sunt alte cacaturi facute in tara in care si din care nu face nimeni căcaturi doar ca sa mai aiba bani de un PET de 1L de bere...

P.S. Oare tâmpiții, idioții și îmbuibații dracului ăia de au tranzacții/retrageri de mii/zeci de mii de euro/zi prin PayPal ce zic? Știu că sunt ceva probleme pe la sume de 20-30 de euro sau nu prea?!

#5
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,368
  • Înscris: 11.08.2003
Mai nou poti sa-ti setezi un cont bancar in care sa verse banii. Asta parca era mai rapid decat pe card.

#6
Damascus77

Damascus77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,911
  • Înscris: 11.07.2015

 BG_183, on 16 februarie 2017 - 03:56, said:

Ce as putea face sa dureze mai putin ?

Care sunt variabilele ? Conteaza ce card am, la ce banca, de unde vin banii ?

Este un transfer electronic de bani, se poate face si instant indiferent de unde si pana unde se tranfera banii pe glob. Bine, unii invoca siguranta, dar sa fim seriosi, 7 zile ?

stii tu ca dureaza atat?

sau ai citit ce scrie acolo si te-ai speriat?

Poate sa dureze nu inseamna aproape niciodata ca dureaza atat. In 2-3 zile ar trebui sa ai banii.

#7
AlexaLesby

AlexaLesby

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 18.09.2016
Te referi la acel "pending review" care dureaza 2-3 zile si apoi inca 2-3 zile transferul?
Poti evita acel review daca te loghezi de pe acelasi calculator, browser si clasa de ip. Si cred ca si daca retragi banii imediat ce iti intra in cont iti baga tranzactia la review.
Stiu ca e aiurea, si mie mi se intampla cateodata dar daca am nevoie urgenta de ei si mai am bani in cont, mai fac o retragere care nu mai intra la review si banii ajung mai repede

 dexterash, on 16 februarie 2017 - 06:55, said:

E din cauza sumei. Daca era mai mica, de genul firmituri de centi, se intampla mai rapid. Asa, la sume colosale de genul 30-40 de euro, astia de la PayPal tre' sa plateasca niste mega-experti care sa se miste mega-repede ca sa verifice daca nu cumva sunt alte cacaturi facute in tara in care si din care nu face nimeni căcaturi doar ca sa mai aiba bani de un PET de 1L de bere...
Nu e de la suma ca nu mi-a intrat la analiza nici la 500 de euro, dar ar mai putea fi de la retrageri de sume diferite, de ex. cate 30 de euro timp o luna si apoi deodata 300.
Ideea e ca orice schimbare de tipar pune tranzactia pe asteptare si o persoana trebuie sa ii dea ok-ul.

#8
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004
Sunt sigur ca pentru fiecare retragere de 0.5EUR PayPal va bloca retragerea, va analiza cu extrem de multa rapiditate si va apela la cei mai eficienti si mai buni angajati pe care ii are...

Sau nu ai inteles ce am vrut eu a scrie mai sus?!  :D

#9
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,137
  • Înscris: 22.05.2003

 sorin147, on 16 februarie 2017 - 08:00, said:

Mai nou poti sa-ti setezi un cont bancar in care sa verse banii. Asta parca era mai rapid decat pe card.


Quote

You can add a bank account from any of these SEPA countries:
Austria
Belgium
Cyprus
Estonia
Finland
France
Germany
Greece
Ireland
Italy
Latvia
Luxembourg
Malta
Netherlands
Portugal
Spain
Slovakia
Slovenia
San Marino


Referitor la problema initiala, raspunsul e ca nu poti face nimic.
Depinde de Visa/Mastercard/Banca ta.

#10
mihaelaa12

mihaelaa12

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 03.02.2017

 Damascus77, on 16 februarie 2017 - 08:08, said:


stii tu ca dureaza atat?

sau ai citit ce scrie acolo si te-ai speriat?

Poate sa dureze nu inseamna aproape niciodata ca dureaza atat. In 2-3 zile ar trebui sa ai banii.

Yup! Subscriu. In 2 zile mie imi intra banii in cont. Ar dura un pic mai mult daca este weekendul la mijloc, in rest, totul se misca destul de repejor. Mai nasol cu toate taxele astea de retragere, plus conversia de la banca etc.

#11
otisweb

otisweb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,088
  • Înscris: 26.02.2009
depinde si de banca...

am avut cont de paypal cu card la banca transilvania si intra cam in 48h.

acuma am alt cont de paypal cu card la raiffeisen si se intampla sa fac cerere de retragerea luni si abia dupa 7 zile sa intre banii....

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate