Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Cartela prepay cu valabilitate cat mai lunga

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
corina_geo

corina_geo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,093
  • Înscris: 30.09.2008

View Postradian3, on 13 februarie 2017 - 21:12, said:

Daca ai semnal mai bun pe Digi, poti lua un prepay, e valabila 6 luni din momentul reincarcarii ca sa dai apeluri si parca inca 6 ca sa primesti doar. Si se poate incarca chiar si cu 1 euro/6 luni, eu asa imi mentin activa o cartela veche.

Da ,se pare ca Digi e cel mai potrivit, valabilitate credit 90 zile + 180 zile gratie.

#20
radian3

radian3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 22.04.2007
3 luni e optiunea daca doresti, fara nici o optiune eu pot vorbi 6 luni dupa ce incarc 1 euro apoi pot doar primi apeluri.

Edited by radian3, 13 February 2017 - 22:25.


#21
romanasu

romanasu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,204
  • Înscris: 26.05.2005
Eu am o cartela Vodaphone; am dat 5 euro pe ea cand am cumparat-o, acum 6-7 ani. dupaia nu am mai incarcat-o; doar sunt sunat pe ea. Merge fara probleme si acum; la inceput imi tot dadeau sms-uri ca expira nu stiu ce, dar apoi s-au potolit.

#22
satcodx2002

satcodx2002

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 06.01.2007
La Telekom, după expirarea valabilității unei cartele normale, se poate cu 5 Euro ”prelungi perioada de valabilitate cu 120 zile (aproape 4 luni) si cea de gratie cu 31 zile. Poti utiliza acest serviciu de cate ori doresti. Pentru a prelungi perioada de valabilitate a cartelei tale, apelează gratuit 1234 sau *100#.” E rentabil dacă  telefonul (poate fi unul ieftin, cu butoane mari, dedicat seniorilor) e utilizat de un bătrân care să poată da un beep măcar sau trimite un SMS  dacă are nevoie să fie sunat (trebuie să și lași în cont ceva , chiar  și sub 1 Euro) .  Costul lunar e astfel un pic peste 1 Euro.

Dacă și vrei să mai sune e rentabilă oferta Star 1, 2, etc. ;
- Star 1: 500 min + 500 sms Telekom, 50 min nat/int fix/sms nat, nu are net, tarif unic la terminarea resurselor din optiune de 3c/min nat/int fix/sms nat/MB, costa 1 EUR si are valabilitate 30 de zile. Se activeaza cu SMS la 710.
- Star 2: 1000 min/sms Telekom, 100 min nat/int fix/sms nat , 50 MB net, tarif unic la terminarea resurselor din optiune de 3c/min nat/int fix/sms nat/MB. costa 2 EUR si are valabilitate 30 de zile. Se activeaza cu SMS la 403.
- Star 3: Nelimitat min/sms Telekom, 250 min nat/int fix/sms nat , 250 MB net, tarif unic la terminarea resurselor din optiune de 3c/min nat/int fix/sms nat/MB. costa 3 EUR si are valabilitate 30 de zile. Se activeaza cu SMS la 402.
- Star 4: Nelimitat min/sms Telekom, 500 min nat/int fix/sms nat , 500 MB net, tarif unic la terminarea resurselor din optiune de 3c/min nat/int fix/sms nat/MB. costa 4 EUR si are valabilitate 30 de zile. Se activeaza cu SMS la 401
Așadar cam cu 2,25 Euro (1,25 valabilitate +Star 1 ) se poate vorbi până la 550 de minute (500 în rețeaua Telekom), dar atenție la depășirea lor.

Teoretic există și  o cartelă prepay de 5 Euro, cu valabilitate 6 luni , dar practic n-am găsit-o (m-au păcălit încărcând una goală cu  5 Euro, dar nu  e același lucru, așa e valabilă doar 2 luni, chiar dacă se dezactivează imediat extraopțiunile) . A reușit cineva să cumpere așa ceva? De unde?

Cine are abonament la Telekom, atenție, e încă valabil (iulie 2018) abonamentul Mobil 3 (la 3 Euro), cu minute și net nelimitate* + 1000 SMS/uri , fără perioadă contractuală (!).
Cereți detalii, pentru cei cu domiciliul în rural,  la primul abonament de mobil era chiar un tarif mai mic lunile trecute ( dar cu contract pe pe 2 ani ).

Edited by satcodx2002, 10 July 2018 - 12:42.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate