Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Xbox 360

- - - - -
  • Please log in to reply
1113 replies to this topic

#1063
razvan_dhg

razvan_dhg

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 04.11.2016
Salut ! Am terminat de 2 ori Crysis 3 pe Xbox 360. Acum as vrea sa introduc niste coduri pentru distractie mai mult. Am cautat pe net si am gasit cateva insa cand incerc sa fac acele combinatii de taste nu se intampla nimic. Ma poate ajuta cineva cu niste sfaturi. La GTA 5 merg codurile fara probleme !!!

#1064
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,577
  • Înscris: 10.04.2009
http://mediagalaxy.r...candy-blueberry

20 lei

#1065
Danielms

Danielms

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 10.02.2013
Salutare,
Apelez la voi cu o mare rugaminte.
Folosesc un HDD Samsung pentru jocuri la un Xbox 360. Zilele astea m-am decis sa repartitionez HDD, am salvat toata informatia pe alt HDD, am modificat partitia, am recopiat informatia.
Acum cand ma conectez la Xbox, freestyle, face scanare dar dupa scanare imi afiseaza STATUS IDLE pentru fiecare joc, pe care-l am in content. Imi apar jocurile pe care le am, copertile la jocuri, dar cand intru pe fiecare joc, nu-l pot deschide.
Nu reusesc sa-mi dau seama unde este problema. Ma poate ajuta cineva cu o informatie.
Va multumesc anticipat, pentru sprijinul acordat.

#1066
George_83

George_83

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 08.11.2014
Salut.Tv-ul e full HD? Dacă nu este,setează rezoluČ›ia la 1360*768 pt că este cea mai apropiată de rezoluČ›ia maximă suportată de TV . AČ™a am Č™i eu un TV de 32" Č™i m-am interesat pe net Č™i se vede mult mai bine.Jocurile nu sunt native in 1080 p Č™i îČ™i face upscaling...si deaia nu se vad atât de bine...

Edited by George_83, 01 January 2017 - 12:38.


#1067
George_83

George_83

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 08.11.2014

View Postadrian81, on 11 iunie 2016 - 18:34, said:

Ma refer la textura imaginii. Îl am pus pe un Samsung 32H5030 și calitatea imaginii e mai slaba ca și pe pc-ul care era legat înainte la același TV. De exemplu la FIFA se vede diferența de imagine.
Salut.Tv-ul e full HD? Dacă nu este,setează rezolutia in xbox la 1360*768 pt că este cea mai apropiată de rezolutia maximă suportată de TV . Asa am si eu un TV de 32" ,m-am interesat pe net si se vede mult mai bine.Jocurile nu sunt native in 1080 p si îsi face upscaling...si deaia nu se vad atât de bine...



#1068
bogdanval

bogdanval

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 362
  • Înscris: 07.09.2007

View PostDanielms, on 17 decembrie 2016 - 10:11, said:

Salutare,
Apelez la voi cu o mare rugaminte.
Folosesc un HDD Samsung pentru jocuri la un Xbox 360. Zilele astea m-am decis sa repartitionez HDD, am salvat toata informatia pe alt HDD, am modificat partitia, am recopiat informatia.
Acum cand ma conectez la Xbox, freestyle, face scanare dar dupa scanare imi afiseaza STATUS IDLE pentru fiecare joc, pe care-l am in content. Imi apar jocurile pe care le am, copertile la jocuri, dar cand intru pe fiecare joc, nu-l pot deschide.
Nu reusesc sa-mi dau seama unde este problema. Ma poate ajuta cineva cu o informatie.
Va multumesc anticipat, pentru sprijinul acordat.
La multi ani!
Nu știu dacă ai rezolvat problema.... Cind ai partitionat/formatat hdd-ul și-a "luat" alte "id-uri" la partiții și din cauza asta s-a "zăpăcit" freestyle (la el în db hdd-ul avea alt id). Asa că șterge căile de scanare și baga-le din nou... vezi ca trebuie sa-i adaugi și cover-utile și /sau TU. Dacă nu o să vrea, eu zic să treci pe Aurora - nu arata ca Fs dar în schimb nu se mișcă în "reluare" cind te "plimbi" prin biblioteca de jocuri și merge mult mai fluent și mai rapid decât FS.

#1069
sky0ne123

sky0ne123

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 10.02.2017
Salut!
De curand mi-am luat un xbox 360 si tot incerc sa bag codul Xbox Live Gold, dar imi spune ca este invalid.
Cei de la Altex mi.au spus ca e de la regiune, dar e cumparat in Romania.. Ma poate ajuta cineva?

#1070
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,867
  • Înscris: 06.01.2008
Nu stiu cum e la Xbox, dar nu scrie pe cartonul ce contine acel cod ca e valabil doar pentru o regiune/tara? Daca scrie, atunci si contul pe care incerci sa-l activezi trebuie sa aiba aceiasi regiune/tara.

#1071
sky0ne123

sky0ne123

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 10.02.2017

View PostHider141, on 10 februarie 2017 - 14:04, said:

Nu stiu cum e la Xbox, dar nu scrie pe cartonul ce contine acel cod ca e valabil doar pentru o regiune/tara? Daca scrie, atunci si contul pe care incerci sa-l activezi trebuie sa aiba aceiasi regiune/tara.
nu, nu scrie

#1072
robylup

robylup

    ala cu bateriile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,483
  • Înscris: 27.11.2009

View Postsky0ne123, on 10 februarie 2017 - 14:30, said:

nu, nu scrie
Romania nu are suport xbox live, ca sa iti mearga activarea gold, iti muti contul pe anglia

http://support.xbox....-country-region

#1073
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,577
  • Înscris: 10.04.2009
http://altex.ro/cons...-2-cod-download

@ 599 lei

#1074
mngxxx

mngxxx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 25.11.2011
salut. Am xbox 360 si de ceva timp nu mai imi merge gta5. Am salvarile pe hard la nivelul unde am ramas si cand dau sa intru in joc, nu mai merge. black screen. Am incercat si cu alt cd dar degeaba. ms anticipat!!!

#1075
robylup

robylup

    ala cu bateriile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,483
  • Înscris: 27.11.2009

View Postmngxxx, on 06 aprilie 2017 - 07:30, said:

salut. Am xbox 360 si de ceva timp nu mai imi merge gta5. Am salvarile pe hard la nivelul unde am ramas si cand dau sa intru in joc, nu mai merge. black screen. Am incercat si cu alt cd dar degeaba. ms anticipat!!!
Alte jocuri merg? Se incarca la inceput si apoi apare black screen? Unitatea optica se aude? Da si tu mai multe detalii ca globul de cristal e in service.

#1076
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,577
  • Înscris: 10.04.2009
http://altex.ro/kit-...pentru-xbox-360

@ 12 lei

#1077
pand3mic

pand3mic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 04.07.2015
Salut! Nu mai deschid alt topic pentru o banalitate. Bun...am si eu un Xbox 360 elite (ultimul, din 2013) pe care-l tin conectat la un tv led Samsung fara vreo iesire audio analogica. Nu-mi permit sa cumpar acum niste boxe cu intrare optica si tocmai de aceea vreau sa conectez actualul sistem 2.1 la consola. Un prieten mi-a spus sa nu bag sistemul la iesirea AV de pe jack, cu toate ca atunci cand am incercat, a mers bine. Nu mi-a explicat de ce, asa ca vreau sa ma lamuresc. De ce nu este "sanatos" sa trag din a doua iesire video, sunet? Consola nu stie sa directioneze video pe HDMI si sunet pe RCA cand ii bag boxe?

#1078
gabinechita

gabinechita

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 248
  • Înscris: 19.10.2007
Salut
eu asa folosesc x360 conectat cu cablu DVi  la monitor si sunet separat pri cablu Rca al consolei+adaptor mufa pt casti.
Nu vad ce problema ar fi.(a trebuit sa intervin doar la mansonul/carcasei  capatului de  intrare cablului Rca ...grosimea lui  impedica  conectarea ambelor cabluri......am inlaturat   jumatate din acea carcasa) .

Edited by gabinechita, 07 May 2017 - 11:57.


#1079
Irodiastefy

Irodiastefy

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 11.05.2017
Am și eu o problema am un Xbox 360 model mai vechi ai nu are slot hdmi știe cineva daca găsesc un cablu cu mufa de Xbox și ieșire hdmi va rog

#1080
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,867
  • Înscris: 06.01.2008
Ce iesiri ai la el? (eventual fa-le o poza, pentru ca ne ajuta nemaipomenit de mult).

Oricum, daca nu ai iesire video digitala atunci nu scapi fara un convertor activ de la analog la digital, si va costa peste 100-150 de lei.


P.S.: si nu ar strica sa stim si ce alte iesiri are TV-ul sau monitorul la care vrei sa-l conectezi.

Edited by Hider141, 11 May 2017 - 15:32.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate