Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 

Xbox 360

- - - - -
  • Please log in to reply
1113 replies to this topic

#1
Danny1345

Danny1345

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 20.07.2007
Intr-o vreme vroiam sa-mi cumpar un calculator nou... stand acasa asa si gandindu-ma la chesti asata.. am zis: Dar dak imi cumpar o consola? nu-i mai bine? si calculatorul asta il las.... Va rog spuneti-mi si mie se merita mai bine sa-mi iau o consola decat sa-mi vand calculatorul asta si sa-mi iau altul sau sa pun pe el piese noi? Va rog ajuta-ti-ma.... Se merita sa-mi iau un xbox? ma va dezamagi? Va multumesc

#2
Zym3r

Zym3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 322
  • Înscris: 12.05.2007
Daca il vrei pentru gaming, categoric un 360 e alegerea cea mai buna. O gama variata de jocuri, exclusivitati care merita din plin, si un upgrade la 4-5 ani. De asemenea, un mod on-line foarte bine pus la punct, iar on-line-ul e punctul de atractie a majoritatii jocurilor...

Eu am un jaf de PC (256RAM, Sempron 2200+ @1.5Ghz, FX5500), insa eu joc doar pe consola (GBA/PS2/360/DS), si nu regret nici o secunda...

#3
Danny1345

Danny1345

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 20.07.2007
unii fain ps3 spun ca xbox360 este un jaf, spun ca dupa o juma de ora de jok se incalezeste, dar am io ac de cojocul lor, la media galaxy cum betesig nu se incalzeste cand mere 12 ore incontinuu? ca acolo poti sa testezi sa vezi cum merg jokurile si sincer xbox 360 ii mai bun ca ps3 MOMENTAN... cand ma jucam pe ps3 mi-a venit sa dau cu controlleru de pamant... asa naspa il tii in mana..nu este comod pe cand la xbox ce sa mai zik iti face si masaj la mana cum vibreaza controlleru :coolspeak:

#4
Danny1345

Danny1345

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 20.07.2007

View PostZym3r, on Jul 20 2007, 18:38, said:

Daca il vrei pentru gaming, categoric un 360 e alegerea cea mai buna. O gama variata de jocuri, exclusivitati care merita din plin, si un upgrade la 4-5 ani. De asemenea, un mod on-line foarte bine pus la punct, iar on-line-ul e punctul de atractie a majoritatii jocurilor...

Eu am un jaf de PC (256RAM, Sempron 2200+ @1.5Ghz, FX5500), insa eu joc doar pe consola (GBA/PS2/360/DS), si nu regret nici o secunda...
Auzi dak ai Test Drive Unlimimted, ii fain?? Si de unde il ai??

#5
Zym3r

Zym3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 322
  • Înscris: 12.05.2007

Quote

unii fain ps3 spun ca xbox360 este un jaf, spun ca dupa o juma de ora de jok se incalezeste, dar am io ac de cojocul lor, la media galaxy cum betesig nu se incalzeste cand mere 12 ore incontinuu? ca acolo poti sa testezi sa vezi cum merg jokurile si sincer xbox 360 ii mai bun ca ps3 MOMENTAN.
Spun si posesorii de 360uri ca se incalzeste (overheating), pentru ca asta e un fapt real. De fapt, recunoaste si M$.
Cat despre acel momentan, te asigur ca aceasta ierarhie va domina pana la capat. Exclusivitati pentru PS3 cam rar si cam nasoale, iar titlurile nu au cine stie ce renume. De asemenea, Sony a zis ca 360ul e jaf pentru ca e plin de FPSuri, iar acum PS3ul sta la mila unui FPS pentru a-i ridica vanzarile. Iar campaniile de marketing sunt la pamant. Progresul si ambitita de a fi primii lipseste de la Sony. Stii ce a facut M$ cand a vazut POTENTIALUL consolei? A bagat HDD de 120, port HDMI, niste bundle-uri acolo, si alte chestii de-astea. Ce face Sony vazand asta? Pai ce face? Lanseaza o consola cu HDD de 80 =))

Quote

and ma jucam pe ps3 mi-a venit sa dau cu controlleru de pamant... asa naspa il tii in mana..nu este comod [...]
Eu m-am obisnuit cu el. Am PS2 de la lansare, si joc FPSuri, actions-uri, racing-uri, etc, cum joc CS din tastatura

Quote

Auzi dak ai Test Drive Unlimimted, ii fain?? Si de unde il ai??
Il am pentru PS2. E cel mai frumos lucru care mi s-a intamplat vreodata, exceptie facand Gears of War. Pe PS2 are niste lipsuri majore, ca disparitia Ferrari-ului, insa pe PC si Xbox exista


PS: Nu mai fa double-posting. Foloseste edit ( [ http://i204.photobucket.com/albums/bb233/Zym3r/edit.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] )

Edited by Zym3r, 20 July 2007 - 18:22.


#6
Danny1345

Danny1345

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 20.07.2007
Mai, dak scot un joc cu bit torrent sau alte programe... deci torrent.. imi merge pe Xbox 360 ?? sau tre modat?? amu sa fim sinceri nu's nebun sa dau 1 milion pe un jok. :worthy:

#7
Zym3r

Zym3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 322
  • Înscris: 12.05.2007
Iti trebuie mod. Dar pierzi garantia. Si nu recomand. Daca iti da RedLight nu mai ai ce face :)

#8
Danny1345

Danny1345

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 20.07.2007

View PostZym3r, on Jul 20 2007, 21:47, said:

Iti trebuie mod. Dar pierzi garantia. Si nu recomand. Daca iti da RedLight nu mai ai ce face :)

OOOOOO... da de exemplu dak il modez si nu vreu Live-u tot pierd garantia?? si apoi cum betesig pun jocurile? io nu vreau sa dau cate 1 milion pe un jok... tu cum te joci? le cumperi din magazin?

#9
Zym3r

Zym3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 322
  • Înscris: 12.05.2007
Pai backup-uri nu poti juca on-line. Si oricum, pierzi garantia ca ai deschis carcasa. Si referitor la jocuri, da, le joc originale

#10
Danny1345

Danny1345

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 20.07.2007

View PostZym3r, on Jul 20 2007, 21:55, said:

Pai backup-uri nu poti juca on-line. Si oricum, pierzi garantia ca ai deschis carcasa. Si referitor la jocuri, da, le joc originale
In ce oras stai??

#11
Zym3r

Zym3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 322
  • Înscris: 12.05.2007
Ia da-ti seama :)

#12
Danny1345

Danny1345

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 20.07.2007
aii de capu meu toate sperantele sunt spulberate

#13
Danny1345

Danny1345

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 20.07.2007
bucuresti? satu-mare? hai spune-mi ca amu's suparat si nu am chef de ghicite

#14
Zym3r

Zym3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 322
  • Înscris: 12.05.2007
Scrie la profil... Iasi

#15
Virtual

Virtual

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 30.01.2005
In calitate de recent posesor de 360 (1 saptamana) pot sa zic ca sunt foarte multumit de el, mai ales ca eu am un laptop si era foarte incomod sa ma joc pe el desi placa video era ok si etc, in legatura cu overheatingu` nu am avut probleme si credeti-ma ca m-am jucat la greu, am ajuns si la 20 de ore in a 2-a zi dupa ce l-am luat, intradevar cooleru se aude ca lucreaza la greu insa probleme nu mi-a dat.

#16
Mardarie

Mardarie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 27.09.2006

View PostZym3r, on Jul 20 2007, 19:47, said:

Iti trebuie mod. Dar pierzi garantia. Si nu recomand. Daca iti da RedLight nu mai ai ce face :)

Il modific eu modsoft cu ultimul FW fara sa se piarda garantia si daca ii va da vre-o data "rings of death" se reabiliteaza fara nici o problema.

#17
Virtual

Virtual

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 30.01.2005
Hmmz, cam aiurea faptul ca am incercat sa ma inscriu si eu la XBox Live si nu pot sa-mi platesc abonamentul pt ca nu este Romania la tari aprobate, chiar sucks.
In legatura cu mod-atul software care se ocupa cu asa ceva din Timisoara ? Si ce anume reusesc cu asta ?

#18
Alex003

Alex003

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 19.07.2007
fratilor am vazut ca aceasta consola minunata pe care voi o laudati  :samui:  : XBOX360 ...a inceput sa crape serios mai la toti...stiu pe unu care e la a treia consola...xbox360 ...de ce nu scot ceva k lumea din prima astia de la M$ si isi bat joc de banii oamenilor... sa speram ca vor remedia problemele aparute si vor scoate o versiune imbunatatia a consolei... anyway o consola perfecta nu exista din pacate...cu toate astea eu sunt pro PS3 :) care nu are probleme hardware ...cel putin pana acum e OK...dar e mult mai scumpa ce-i drept... in juma de an va fi cea mai tare :)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate