Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

Alcatel Idol 4S - Windows Edition

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
MrDerpson

MrDerpson

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,471
  • Înscris: 09.09.2012
Ciudat ca nu exista un topic pentru acest telefon.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/lXErAj8KdXE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Cica ar urma sa apara in curand si in Europa, asa ca ne putem astepta sa-l gasim in magazine si la noi pana la jumatatea anului.

Ca specificatii avem:
  • 5.5-inch AMOLED display, full HD (1080p)
  • Qualcomm Snapdragon 820
  • Adreno 530
  • 4GB RAM
  • 64GB expandable memory (up to 256GB)
  • 21-megapixel rear-facing camera with PDAF (phase detection autofocus), dual-LED flash and 4K video recording.
  • 8 MP, 1080p, LED flash
  • USB Type-C 1.0 reversible connector
Pretul s-ar parea sa fie in jur de 400 EUR prin Europa, deci si la noi e posibil sa-l gasim cu putin sub 2000 lei.

Partea interesanta e ca vine intr-un pachet VR.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/blQpwhL2V4Y?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Un review:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/OSNaiiTxIGc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,920
  • Înscris: 01.01.2010
E Alcatel si mai vine si cu Windows.
Nu cred ca exista prea multe persoane nerabdatoare sa-si ia asa ceva. Vorbim despre un producator nu tocmai stralucit si un SO mobil, pe moarte.

#3
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,942
  • Înscris: 18.10.2007
Daca avea camera mai buna eu eram nerabdator, are insa o camera modesta asa ca zic pas.

#4
anygel

anygel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 762
  • Înscris: 01.02.2017
Sigur e pe moarte SOul, de aia se lanseaza telefoane.

#5
max_01

max_01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,403
  • Înscris: 07.02.2017

View PostYOUR_GOD, on 08 februarie 2017 - 18:27, said:

E Alcatel si mai vine si cu Windows.
Nu cred ca exista prea multe persoane nerabdatoare sa-si ia asa ceva. Vorbim despre un producator nu tocmai stralucit si un SO mobil, pe moarte.
Subscriu.Dupa cum evolueaza sistemul de operare WM10 si aplicatiile pentru acest sistem, nu vor fi prea multi doritori sa arunce cateva mii de lei pe acest telefon.

View Postanygel, on 09 februarie 2017 - 21:50, said:

Sigur e pe moarte SOul, de aia se lanseaza telefoane.
Probabil producatorul Alcatel a primit de la Microsoft sa vanda telefoane si cu sistemul de operare WM10 in dorinta de a recastiga o parte din procentele pierdute pe meritate de cei de la Microsoft, exclusiv datorita lor.

#6
r3my_cc

r3my_cc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,229
  • Înscris: 12.02.2014

View Postbullterrorist, on 09 februarie 2017 - 21:46, said:

Daca avea camera mai buna eu eram nerabdator, are insa o camera modesta asa ca zic pas.

21mpx e modestă????

View PostYOUR_GOD, on 08 februarie 2017 - 18:27, said:

E Alcatel si mai vine si cu Windows.
Nu cred ca exista prea multe persoane nerabdatoare sa-si ia asa ceva. Vorbim despre un producator nu tocmai stralucit si un SO mobil, pe moarte.

Eu abia îl aștept. Sunt la al patrulea telefon cu Windows (un 950) și prin toamnă mi-l voi schimba probabil. Acuma.... Nu sunt sigur că voi lua acest Alcatel, deși pare o variantă bună... Dar cine știe ce va mai apărea până atunci?
Poate chiar unul cu Windows 10 full, deși nu mă arunc niciodată la noutăți din prima, le las să se maturizeze puțin, să-și corecteze erorile, etc.

Edited by r3my_cc, 19 February 2017 - 08:01.


#7
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,920
  • Înscris: 01.01.2010
Nu există Windows 10 full pe telefon. Și nu va exista niciodată.
Pentru binele tău, îți recomand Android. Nu te mulțumi cu puțin.

#8
r3my_cc

r3my_cc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,229
  • Înscris: 12.02.2014
Nu există, dar va exista începând cu anul ăsta, pe procesoarele ARM. La Android am renunțat acum patru ani, iar când mai pun mâna pe câte unul, mi se ridică părul pe mâna respectivă. Am un prieten care aruncă banii pe telefoane, a avut un iPhone 6, acum și-a luat un S7. Nu se descurcă și mă roagă să îi fac eu diverse operațiuni pe telefon. Fiecare contact cu telefonul lui sau cu Samsungul soției mă conving să mă țin deoparte de Android.

#9
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013

View Postr3my_cc, on 19 februarie 2017 - 08:08, said:

21mpx e modestă????
Da, foarte modesta.

#10
r3my_cc

r3my_cc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,229
  • Înscris: 12.02.2014
Fiecare cu așteptările lui.... Unde ai găsit cameră mai bună în banii ăștia?

#11
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
Honor 8, S6, OnePlus 3T.

#12
Adrexx

Adrexx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,221
  • Înscris: 22.12.2015

View Postr3my_cc, on 19 februarie 2017 - 10:05, said:

Nu există, dar va exista începând cu anul ăsta, pe procesoarele ARM. La Android am renunțat acum patru ani, iar când mai pun mâna pe câte unul, mi se ridică părul pe mâna respectivă. Am un prieten care aruncă banii pe telefoane, a avut un iPhone 6, acum și-a luat un S7. Nu se descurcă și mă roagă să îi fac eu diverse operațiuni pe telefon. Fiecare contact cu telefonul lui sau cu Samsungul soției mă conving să mă țin deoparte de Android.
Da, un telefon cu  Android, indiferent de  varianta este  o provocare  pentru  nervi  si  pentru  rabdare.

#13
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,942
  • Înscris: 18.10.2007

View Postjegmihai, on 19 februarie 2017 - 14:38, said:

Honor 8, S6, OnePlus 3T.
si pe care din ele pot instala w10m?

#14
r3my_cc

r3my_cc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,229
  • Înscris: 12.02.2014

View PostAdrexx, on 19 februarie 2017 - 18:24, said:


Da, un telefon cu  Android, indiferent de  varianta este  o provocare  pentru  nervi  si  pentru  rabdare.

Nu te supăra, am avut mai demult telefoane cu Android și, după 5 ani de Symbian, le acceptasem pentru că nu am avut de ales. Dar chiar mă enervau. Wp-ul nu m-a convins din prima, cca un an am avut în paralel, atât wp  cât și Android. Abia în 2013 am renunțat la Android, când am renunțat la al doilea număr de telefon și a trebuit să aleg. Acum am din nou două numere de telefon, pe două Lumia 👍
Wp-ul pare mai dificil la început, e diferit mult, dar după câteva luni de utilizare, îți dai seama că de fapt e mai ușor de utilizat și mai bun.

Edited by r3my_cc, 19 February 2017 - 20:12.


#15
silver_eye

silver_eye

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 982
  • Înscris: 15.03.2006
Totul e subiectiv. Eu sunt opusul tau. WP mi a scos peri albi, si am decis sa raman pe Android. Fiecare sist. De operare a plusuri si minusuri, depinde de utilizator cu ce se intelege mai bine.
Alcatel , asta al chinezilor, face telefone bune, pe midrangeuri a scoa chestii elegante si atragatoare ca specs si pret. Mai ales in SUA. In zona asta de 400e trebuie sa oferi mai mult ca sa nu pierzi in fata concurentei.
Cu WP la config. asta probabil ca e super rapid dar ... Piata decide daca e top sau flop

Eu unul nu as da atat de mult pt experimentul astora de la Alcatel, las pe altii sa deschida drumul

#16
r3my_cc

r3my_cc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,229
  • Înscris: 12.02.2014
Șmecheria celor de la Alcatel aici e. Deoarece pe wp nu prea sunt telefoane, cei care vor un telefon cu wp, sunt aproape obligați să cumpere acest Alcatel. Pe windowscentral am văzut numai de bine despre acest telefon.
În acest moment nu mi l-aș cumpăra. 950-ul meu are abia câteva luni și se comportă excelent, iar în cca 1 an, e vorba să apară telefoanele cu Windows full. Dar dacă ar fi apărut anul trecut în vară, probabil că astă-toamnă l-aș fi dorit.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate