Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Joc de android [gamedeveloper]

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
KOFH

KOFH

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 31.01.2017
Salutare la toata lumea,de putina vreme,ma bate gandul sa fac un joc de android,insa nu am experienta de developer in spate,nu stiu programare,doar am habar asa conceptual ca petru android app development se foloseste HTML5 si Java/Javascript,dar ma rog.
Ideea e ca eu vreau sa fac un joc cu masini si vreau o metoda de genul "Create game without coding",cam ce engine (daca zic bine) m-ar putea ajuta?
Pe baza lui Unity se poate face ce vreau eu? sau exista alternative mult mai bune? Pot implementa si mod de multiplayer? (Vreau sa fac un joc de DRIFT,online,fara reclame si bazaconii).
Ideea e sa il pot face in cam 6-8 luni din momentul in care m-as apuca de el,neavand cunostiinte de dezovoltare al aplicatiilor sau jocurilor.
Imi cer scuze daca postez pe aria gresita si astept cat mai multe sfaturi.

#2
qwertyuiop123467890

qwertyuiop123467890

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,023
  • Înscris: 08.03.2014
http://www.techgyd.c...ut-coding/9840/ sper ca asta sa te ajute.

#3
KOFH

KOFH

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 31.01.2017
Mersi frumos,pe baza Construct2 ma gandeam sau pe baza GDevelop :)

#4
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003

View PostKOFH, on 31 ianuarie 2017 - 20:27, said:

ma bate gandul sa fac un joc de android,insa nu am experienta de developer in spate,nu stiu programare
Atunci invata programare. Cativa ani buni, intensi, si mai discutam pe urma. E sfatul optim daca vrei sa faci ce spui.

Edited by neagu_laurentiu, 31 January 2017 - 21:09.


#5
sorinsidesmoke

sorinsidesmoke

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 21.11.2010
Si eu am vrut sa fac treaba asta

Edited by sorinsidesmoke, 31 January 2017 - 21:17.


#6
KOFH

KOFH

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 31.01.2017

View Postneagu_laurentiu, on 31 ianuarie 2017 - 21:09, said:

Atunci invata programare. Cativa ani buni, intensi, si mai discutam pe urma. E sfatul optim daca vrei sa faci ce spui.
Probabil o sa fac si treaba asta,nu neg si nu exclud posibilitatea,dar pana atunci am vrut sa incep cu ceva mai "de incepator,de introducere" sa nu dau cu capul de cel mai tare,la inceput,sa dau cu capul,de ceva mai simplut :)))) si dupa sa mai vedem.

#7
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006
Convinge un programator cu experiență să te îndrume, și nu îi ieși din vorbă, dacă vrei în 6-8 luni dar nu știi programare.

Singurii care reușesc în acest ritm, la acest nivel, sunt cei care fac în cadrul unui Bootcamp, adică cei care au îndrumare și care chiar formează echipe.

Altfel nu vei ajunge la un produs finit, doar vei eșua, dar e ok, cu toții am învățat și din eșuări.

#8
KOFH

KOFH

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 31.01.2017

View PostOriginalCopy, on 01 februarie 2017 - 09:18, said:

Convinge un programator cu experiență să te îndrume, și nu îi ieși din vorbă, dacă vrei în 6-8 luni dar nu știi programare.

Singurii care reușesc în acest ritm, la acest nivel, sunt cei care fac în cadrul unui Bootcamp, adică cei care au îndrumare și care chiar formează echipe.

Altfel nu vei ajunge la un produs finit, doar vei eșua, dar e ok, cu toții am învățat și din eșuări.
Multumesc frumos,orice raspuns conteaza ;) Vedem unde duce si micul meu plan si ce reusesc sa fac.Am sa incerc sa caut si pe cineva care are experienta si sa fiu un fel de ucenic :D

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate