Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

RAR, CIV ALES GRESIT

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
Bunicul02

Bunicul02

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 02.06.2015
Salut! Am facut o programare RAR online si  am ales CIV-UL gresit ,adica in loc sa aleg CIV-ul pentru o masina second hand care a mai fost inmatriculata in strainatate am ales CIV-ul pentru o masina noua care nu a fost niciodata inmatriculata... (am o masina adusa din afara), acuma vine si intrebarea : Daca ma prezint asa la RAR risc sa nu ma primeasca sau sa ma refuze din cauza asta?

#2
alionte

alionte

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 977
  • Înscris: 23.06.2005

 Bunicul02, on 29 ianuarie 2017 - 11:37, said:

Salut! Am facut o programare RAR online si  am ales CIV-UL gresit ,adica in loc sa aleg CIV-ul pentru o masina second hand care a mai fost inmatriculata in strainatate am ales CIV-ul pentru o masina noua care nu a fost niciodata inmatriculata... (am o masina adusa din afara), acuma vine si intrebarea : Daca ma prezint asa la RAR risc sa nu ma primeasca sau sa ma refuze din cauza asta?
Ar trebui sunat inainte sa va prezentati. Eu asa as face.

#3
Bunicul02

Bunicul02

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 02.06.2015

 alionte, on 29 ianuarie 2017 - 11:51, said:

Ar trebui sunat inainte sa va prezentati. Eu asa as face.
Maine am sa sun sa vedem ce zice... azi e inchis si nu raspunde nimeni la telefon.

#4
soundventure

soundventure

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 352
  • Înscris: 20.01.2009
n-are nici pe dracu, programarea aia e doar o lista de ordine, daca ai pus modelu de masina corect e ok

#5
Bunicul02

Bunicul02

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 02.06.2015

 soundventure, on 29 ianuarie 2017 - 12:47, said:

n-are nici pe dracu, programarea aia e doar o lista de ordine, daca ai pus modelu de masina corect e ok
Poti sa imi spui mai multe detalii , ai patit si tu sau ai vazut sau ti.a povestit cineva?

#6
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,867
  • Înscris: 25.01.2007
sa te refuze. tu esti pe banda fara itp.

#7
Bunicul02

Bunicul02

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 02.06.2015

 slai, on 29 ianuarie 2017 - 13:14, said:

sa te refuze. tu esti pe banda fara itp.
Detaliaza te rog

#8
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Masinile noi vin cu ITP facut cum ar veni,ori a ta e second.

#9
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006
Pentru ca se scoate timbrul de mediu si perioada asta este extrem de aglomerata, mai ales pentru vehiculele second hand aduse din afara Romaniei, exista si posibilitatea sa te refuze/sa te reprogrameze.

Greseala asta e un artificiu la care unii apeleaza pentru a prinde loc mai devreme.(cei de la RAR stiu asta). Daca in restul timpului pot inchide ochii la aceste greseli (fara sa bage de seama pentru ce esti programat online pentru ca oricum scrii in cerere)....in perioadele aglomerate este posibil sa nu o mai faca.

Edited by polizei, 29 January 2017 - 17:40.


#10
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,867
  • Înscris: 25.01.2007

 Bunicul02, on 29 ianuarie 2017 - 13:26, said:

Detaliaza te rog

pai sunt doua benzi separate. una pe care intra masinile care au de facut verificari tehnice, alta pe care se intra pentru autentificare, civ simplu, banda pe care nu exista echipamente de testare a masinilor.
cand nu e aglomerat, nu ar fi o problema, sa te trimita la banda ailalta. acum cam e full, in majoritatea judetelor nu gasesti loc la rar nici sa dai cu tunul, asa ca ai o problema...

#11
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,031
  • Înscris: 07.11.2006

 Bunicul02, on 29 ianuarie 2017 - 11:37, said:

Salut! Am facut o programare RAR online si  am ales CIV-UL gresit ,adica in loc sa aleg CIV-ul pentru o masina second hand care a mai fost inmatriculata in strainatate am ales CIV-ul pentru o masina noua care nu a fost niciodata inmatriculata... (am o masina adusa din afara), acuma vine si intrebarea : Daca ma prezint asa la RAR risc sa nu ma primeasca sau sa ma refuze din cauza asta?

Incercarea moarte n-are.
Te prezinti si faci pe niznaiul.
Te bagi pe orice banda.
In orice situatie ai fi,trebui sa completezi un formular (vezi sa nu-l gresesti si pe asta).

Daca nu reusesti,iti mai faci o programare,considerand timpul pierdut drept plata neatentiei.

ps.
Chiar era nevoie sa deschizi acest topic?Raspunsurile noastre sunt oricum irelevante,fata de ce se va intampla in realitate la RAR.

#12
Bunicul02

Bunicul02

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 02.06.2015
Salut! am rezolvat problema, am sunat la cei de la RAR si o zis ca nu e nici o problema ,programarea e facuta bine si sa merg  la RAR ca nu are de ce sa ma refuze. Multumesc pentru raspunsuri.

PS: eram curios si nu puteam sa astept pana luni , am crezut poate a mai patit careva si putea oarecum sa ma lamureasca si pe mine.

#13
emran99

emran99

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 01.04.2017
Salut! Pe 27 luna trecuta am fost la RAR pentru identificare si carte.
Am completat gresit acea cerere pe care am luat-o de la poarta in sensul ca in loc de culoarea corecta a masinii am trecut alta.
Banuiesc ca nu s-or lua dupa cerere si vor scrie culoarea corecta potrivit seriei de caroserie...Sper!
Cautand codul culorii pe internet am aflat ca ar fi Blue Anthracit,care la ochi este Gri,iar eu am trecut desigur albastru in cerere.
Azi uitandu-ma mai bine am constatat ca pe modelul meu de masina,aceeasi nuanta de culoare ca si Blue Antharacit se numeste Icelandic Grey...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate