Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 

LG G6 - discutii generale

* * * * * 5 votes
  • Please log in to reply
2290 replies to this topic

#2107
IonutNc

IonutNc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 25.05.2017

 ciprian1609, on 18 august 2018 - 19:04, said:

Poti lasa un link te rog?
https://forum.xda-de...317    asta pentru google camera
https://forum.xda-de...ot-t3752555   si de aici am luat ar stickerele
ar core il gasesti pe play store, daca tu, tot de pe google
da trebuie sa ai android 8

#2108
ciprian1609

ciprian1609

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 196
  • Înscris: 05.02.2010

 IonutNc, on 18 august 2018 - 19:44, said:


https://forum.xda-de...317    asta pentru google camera
https://forum.xda-de...ot-t3752555   si de aici am luat ar stickerele
ar core il gasesti pe play store, daca tu, tot de pe google
da trebuie sa ai android 8

Mersi mult. Esti un mare domn.
Raman dator!

#2109
raxmann

raxmann

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 12.05.2015
Bunã dimineața tuturor,
Am ținut sa scriu câteva rânduri despre update-ul la oreo la LG G6. Am cumpãrat de curând acest telefon, mai ales ca am avut ultimile doua telefoane tot LG-uri, G Flex 2 apoi G4.G4 il mai am și acum ca telefon de rezerva, care în continuare merge ca în prima zi, problema lui e la ecran, retenție de imagine. Dupã trecereala G6 plus, am avut câteva semne de întrebare dar totul a fost ok, funcții, telefon, cum se mișcã. Pana la update-ul de acum câteva zile la Android 8.0.0.dupa care telefonul nu a mai fost de recunoscut. Lag la  orice comanda, bateria se descarca pur și simplu fãrã sa facã nimic. Am fãcut un festin AnTuTu și... 103547 de puncte- dezastru total- experienta de utilizare 0. Clar ca telefonul nu avea nimic, era vorba de soft. Eu de obicei, dupã un update nu fãceam nimic, mai ales ca LG nu a fãcut update-uri constante, ca Samsung de ex. Asa ca am mușcat-o cu update-ul ãsta. Dupã câteva zile de chin și nervi, mi-a venit ideea sã-l resetez la condiția de fabrica. Zis și fãcut, resetat, instalat backup salvat. Restart telefon.... Și surpriza! La fel! Am crezut ca o iau razna. Dupã o cana cu apa rece și o pauza binemeritata, îmi vine ideea sã-l mai resetez încã odatã și sa nu mai instalez datele din backup, ci sa reinstalez aplicațiile de care am nevoie pe rand. No' asa cã am luat-o de la capãt, cu rãbdare și optimism am dus misiunea la bun sfârșit. În timpul instalarilor aplicațiilor, s-a simțit o oarecare scãdere de performanțã(instala continuu) dar, m-a motivat sa am rãbdare pânã la capãt, faptul ca nu mai aveam lag-ul ala de 1-2 secunde la orice tasta apasam. Gata! Instalat tot, restart la telefon  și de data asta telefonul merge brici. Nu mai am lag, bateria a ținut tot weekendul acesta fãrã încãrcare, asearã când l-am încãrcat avea 13% baterie. Bateria erai mare problemã, înainte de update ma ținea cam 2 zile, dupã câteva ore. Oreo, vine cu câteva îmbunãtãțiri: planificare la funcția vizualizare confortabila, iconițele din tema default pot fi modificate cu margini, fãrã margini etc, s-a modificat softul camerei foto. Aaa, și în sfârșit ALARMA suna continuu nu doar câteva secunde ca pana acum(pentru mine era o mare problemã și la G Flex și la G4, alarma suna doar câteva sec, dupã care, dacã nu era setat timp de ațipire, dormeam dus încã o ora). Am fãcut încã o datã testul în AnTuTu și... 154637 pct.
Inca o chestie, înainte cu android 7 telefonul se încãlzea (57 gr am gãsit cu aida64 și cu monitorul din AnTuTu) destul de bine în task-uri simple dar nu în jocuri. Acum nici nu se mai poate vorbi de încãlzit. Acum nu a mai depãșit 35-40 gr.
Concluzia finalã : dupã orice update major, instalați manual ceea ce aveți nevoie, nu din backup. Poate ca se poate lua din backup sms-uri vechi, istoric apeluri, dar nu mai risc. La cca 3 sãptãmânii dupã ce l-am luat am fãcut o descriere cât de bine m-am priceput, pe e-mag la review. Asta dupã ce am descoperit funcții care nu mai credeam ca le am din LG g4. Va doresc și vouã sa aveți parte de LG g6 ca al meu, eu clar voi rãmâne fan LG.

#2110
Alex748484

Alex748484

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 21.01.2018
salutare, vreau sa cumpãr acest telefon și nu am avut timp sa citesc forumul ul, dar o sã-l citesc. Vreau sa îmi spuneți cum se comporta acest telefon la baterie, știu cã depinde de fiecare cum il folosește, dar vreau sã știu așa la voi cam cat tine bateria. Mulțumesc

#2111
IonutNc

IonutNc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 25.05.2017

 Alex748484, on 29 august 2018 - 14:14, said:

salutare, vreau sa cumpãr acest telefon și nu am avut timp sa citesc forumul ul, dar o sã-l citesc. Vreau sa îmi spuneți cum se comporta acest telefon la baterie, știu cã depinde de fiecare cum il folosește, dar vreau sã știu așa la voi cam cat tine bateria. Mulțumesc
eu scot in jur de 4-5 ore sot
depinde de utilizare

#2112
NaturalBornGamer

NaturalBornGamer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,286
  • Înscris: 25.02.2009
Mi-a aparut sa îi fac update de vreo 680 mb care cica ii adauga AI lens si alte chestii la camera. L-ați facut careva? I-am dat sa descarce de cca 1 ora si de abia e la 18 %.. Si nu,wifi nu are probleme..merge perfect.

#2113
IonutNc

IonutNc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 25.05.2017

 NaturalBornGamer, on 29 august 2018 - 14:36, said:

Mi-a aparut sa îi fac update de vreo 680 mb care cica ii adauga AI lens si alte chestii la camera. L-ați facut careva? I-am dat sa descarce de cca 1 ora si de abia e la 18 %.. Si nu,wifi nu are probleme..merge perfect.
mie inca nu mi-a aparut update-ul

#2114
NaturalBornGamer

NaturalBornGamer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,286
  • Înscris: 25.02.2009
Eu am versiunea de Koreea,dual Sim de 64 gb.

Attached Files



#2115
IonutNc

IonutNc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 25.05.2017

 NaturalBornGamer, on 29 august 2018 - 15:39, said:

Eu am versiunea de Koreea,dual Sim de 64 gb.
a, atunci urmeazã sa apara si la versiunea de Europa

#2116
danfizesan

danfizesan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,930
  • Înscris: 30.01.2008
Eu am versiunea v20B, aici au adãugat parca QLens. Merge ok, nu am probleme. Folosesc Google Camera hacked.

#2117
IonutNc

IonutNc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 25.05.2017

 danfizesan, on 29 august 2018 - 20:18, said:

Eu am versiunea v20B, aici au adãugat parca QLens. Merge ok, nu am probleme. Folosesc Google Camera hacked.
si eu tot v20b si google camera


#2118
NaturalBornGamer

NaturalBornGamer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,286
  • Înscris: 25.02.2009
Dupa 2 ore in care sa descarcat 20% ,l-am oprit . Prea incet mergea. Acuma isi face update-ul prin LG Bridge... merge mai repede totusi.

#2119
IonutNc

IonutNc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 25.05.2017
a mai primit cineva acel update? cel de care zicea colegul mai sus. mulțumesc

#2120
rogue80

rogue80

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 01.09.2008
Dupa update am asteptat un pic si pentru mine treaba este clara ... g6 este un esec de la LG. Telefonul se misca greu, se incalzeste in jocuri, bateria tine mai putin ... chiar nu inteleg de ce au mai facut acest update. Camera nu ma deranjeaza prea tare dar e sub concurenta. Si pretul s-a dus in cap ... la jumate ... practuic iei un telefon si dupa un an si ceva nu valoreaza second nici 1/4 ... frumoasa afacere. Pentru mine nu mai exista LG din pct de vedere a telefoanelor ... au dat rateuri in trecut si inca mia dau.

#2121
IonutNc

IonutNc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 25.05.2017
mie telefonul inca imi merge ca in prima zi

#2122
ciprian1609

ciprian1609

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 196
  • Înscris: 05.02.2010
Nici eu nu am probleme. Astazi trebuie sa-mi ajunga si cel pt sotie, ea are q6, dar g6 e altceva...
Ai facut factory reset dupa update la oreo? Daca nu l-ai facut iti spun sigur ca de aici iti vin problemele enumerate de tine.

#2123
IonutNc

IonutNc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 25.05.2017

 ciprian1609, on 04 septembrie 2018 - 09:13, said:

Nici eu nu am probleme. Astazi trebuie sa-mi ajunga si cel pt sotie, ea are q6, dar g6 e altceva...
Ai facut factory reset dupa update la oreo? Daca nu l-ai facut iti spun sigur ca de aici iti vin problemele enumerate de tine.
eu i am facut factory reset dupa update la oreo si nu am probleme cu el

#2124
ciprian1609

ciprian1609

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 196
  • Înscris: 05.02.2010
La camera ai dreptate, update-ul nu a imbunatatit cu mai nimic acest capitol, dar avem rahatul de qlens. Una peste alta wide angle acela face mult fata de concurenta.
Si totusi la capitolul camera am vazut rezultate mai proaste pe alte terminale, nu dau nume ca sa nu par "misogin" fata de concurenta.
Una peste alta ma declar multumit, mai ales ca le-am luat pe ambele la un pret, care acum, da merita, mai putin de jumatate fata de momentul aparitiei lor pe piata romaneasca.
Bineinteles acum stau la panda pana scade pretul la lg g7 :)))

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate