Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
charger "laptop de muzeu"...

apartament vandut de tatal sotiei...

Socializare -grupuri

Puteti sa-mi indicati numele soft...
 Pret zugravit

Megalopolis (2024)

Integra A8690

Solutie asamblare perete - cada.
 Balans la ridicare picior dupa ac...

Izolatie intre OSB si placa de be...

instalatie incalzire apartament 2...

HEV D Segment - intrebari/pareri ...
 Hyperos consum excesiv baterie?

Contractul pentru Salubrizare est...

Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...
 

LG G6 - discutii generale

* * * * * 5 votes
  • Please log in to reply
2290 replies to this topic

#1999
neobdium

neobdium

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 27.02.2014
Eu am trimis si G4 in service la LG Romania si nu mi-au schimbat ecranul avand problema ghostin rau de tot se vedea pe fundal gri roz. Vechiul meu G2 a avut probleme la display, nu recunostea partea de jos...  am un prieten cu Huawei mate 10 si e f. multumit de el!

#2000
mirceapui

mirceapui

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 06.04.2014
Eu cand l-am trimis in service nici nu credeam ca vor sesiza problema pt ca abia se vedea. Probabil diferenta a fost data de pozele atasate cu problema, am avut grija sa se vada. Sunt convins ca prietenul tau e multumit de Mate 10, eu pana la acest LG am avut un Huawei P8 si eram super multumit, tocmai de aceea sunt convins ca modelele mai noi sunt superbe.

#2001
cilibiu

cilibiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,817
  • Înscris: 29.11.2008

View Postandrey_r, on 13 februarie 2018 - 18:49, said:

Eu am folie de sticla Kessel ring, luata de pe mobile direct, f mulțumit, se pune foarte ușor, tratament bun olefobic, la 21 de lei nu ai ce sa ceri mai mult.

Eu am luat 3 folii si toate s-au dezlipit in coltul din dreapta.
Vreau sa-mi iau si eu o folie Kesselring.
Cum s-a comportat in timp?
Ai avut probleme cu ea?
Cum este decupata in partea de sus?

#2002
andrey_r

andrey_r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 338
  • Înscris: 20.12.2008
Este chiar ok, nu s-a dezlipit deloc, am crăpat-o eu într-un colt când am trantit telefonul dar in rest mulțumit. Este folie cu decupaj mare în partea de sus, adica difuzor, camere și senzori.

#2003
cilibiu

cilibiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,817
  • Înscris: 29.11.2008
Ok.
Multumesc.

#2004
cilibiu

cilibiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,817
  • Înscris: 29.11.2008
Ai posibilitatea sa-mi pui o poza cu folia, te rog?
Vreau sa vad cat spatiu ramane sus/jos si in lateral.
Am avut 3 folii si ultima a fost decupata frumos si mi-a ramas putin spatiu in margini.
Parca vreau sa-mi iau o folie de aia si o husa nillkin transparenta. :)

#2005
SGVmoraru

SGVmoraru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 21.04.2007
Nillkin transparent am eu si am scapat telefonul din buzunar,stand pe scaun in curte,direct pe beton si s-a facut semn pe bumper-ul metalic.Probabil o piatra mai ascutita ceva dar a trecut de husa,asa ca daca vrei protectie mai buna nu este buna husa din gel.
Eu am ales-o ca sa nu modific design-ul telefonului dar cred ca o sa caut una cu margini mai tari.

Sticla Kesselring am pus si eu ,tot de pe Mobile... . Este mai mica putin decat ecranul,ceea ce ajuta daca pui o husa cu margini mai tari si mai mari ca nu dezlipeste folia.
Este subtire si nu se simte ,in sensul ca merg comenzile foarte bine.Nu stiu cum sunt altele dar are un prieten una pe un Samsung si trebuie sa apesi de cateva ori pana ia comanda.Asta merge perfect.
Nu-mi place ca se vad toate urmele de grasime pe ea.

Edited by SGVmoraru, 17 May 2018 - 19:18.


#2006
opsy091

opsy091

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,136
  • Înscris: 12.02.2012
Am avut asa ceva pe un Huawei https://catmobile.ro...alic-black.html
Cred ca o sa imi iau si pt LG. Mi-a placut foarte mult

#2007
cilibiu

cilibiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,817
  • Înscris: 29.11.2008
Pe mine ma intereseaza sa nu schimbe aspectul telefonului.
Daca nu avea spate din sticla, nu-mi luam. :D
Este primul telefon la care folosesc husa.
Mi-am luat una noname dar parca dupa 2 luni nu mai este asa transparenta, si-a schimbat putin nuanta.
Ma gandeam ca aia este mai ok, asta vad ca s-a zgariat putin.
Eu sunt foarte multumit de ultima folie, doar ca incepe sa se dezlipeasca in coltul din dreapta.
Tind sa cred ca am eu probleme cu telefonul, a 3-a folie, producator diferit, sa se dezlipeasca in acelasi loc. Posted Image
Este foarte frumos decupata ultima folie si nu lasa urme ca primele, tratamentul oleofobic este chiar ok (comparativ cu primele).
Am pus o poza cu ea.

Attached Files


Edited by cilibiu, 18 May 2018 - 07:58.


#2008
SyntaxHD

SyntaxHD

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 02.08.2014
Buna ziua. Dintre Lg G6 și un Samsung S7 edge ce ma sfătuiți sa achiziționez?Mentionez ca vreau sa le cumpăr la mâna a doua cu garantie pana in 1200-1300 lei. Mulțumesc

#2009
IonutNc

IonutNc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 25.05.2017

View PostSyntaxHD, on 22 mai 2018 - 11:53, said:

Buna ziua. Dintre Lg G6 și un Samsung S7 edge ce ma sfătuiți sa achiziționez?Mentionez ca vreau sa le cumpăr la mâna a doua cu garantie pana in 1200-1300 lei. Mulțumesc
salut. eu iti recomand g6. procesor mai bun, camera mai buna, soft mai bun. mie nu mi a facut probleme niciodata telefonul, merge exact ca in prima zi

#2010
SyntaxHD

SyntaxHD

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 02.08.2014

View PostIonutNc, on 22 mai 2018 - 12:48, said:


salut. eu iti recomand g6. procesor mai bun, camera mai buna, soft mai bun. mie nu mi a facut probleme niciodata telefonul, merge exact ca in prima zi

bateria este in regula? Ecranul este ok? Pentru ca o sa îl folosesc și pentru youtube in timpul liber

#2011
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,472
  • Înscris: 07.01.2011
Procesorul este cam acelasi,camera mai buna pe s7 edge,display ul mai bun pe s7 edge dar unele cu probleme.
Softul mai stabil pe lg g6,cu un an in plus la update.
La baterie nu stiu sa iti spun.

#2012
opsy091

opsy091

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,136
  • Înscris: 12.02.2012
Ecranul mie îmi place mult. Nu este el amoled, dar e pe măsură. Ziua la bătaia soarelui se vede acceptabil.
Bateria acceptabilă

#2013
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,666
  • Înscris: 15.12.2009

View PostSyntaxHD, on 22 mai 2018 - 11:53, said:

Buna ziua. Dintre Lg G6 și un Samsung S7 edge ce ma sfătuiți sa achiziționez?Mentionez ca vreau sa le cumpăr la mâna a doua cu garantie pana in 1200-1300 lei. Mulțumesc
Câte topicuri deschizi cu același subiect?
Îți răspund și aici, între cele 2 modele nu recomand nici unul. Samsung ul pentru ca lagwiz. G6-le pentru imperfecțiunile de software și pentru întârzierea enorma cu care se lansează update-uri majore de sistem.
Am un Sony Z3c care are oreo de anul trecut. De asemenea am un htc 10 cu oreo din noiembrie 2017. Suntem aproape in iunie 2018, android P s-a lansat... G6 încă e pe N.... asta nu o sa se schimbe.

XZ2 Compact bate atât S7 cat și G6 (am și unul din ala).

#2014
jaraul79

jaraul79

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 08.05.2011
Da mah xz2 care e lansat anul asta si costa 3000 lei

#2015
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,666
  • Înscris: 15.12.2009
Sony a fost mereu peste LG ca software pe androizi, chiar și în telefoane din aceeași generație.
Am și un z3 compact in sertar și are ota cu oreo de anil trecut încă, telefon lansat în 2016. Și se misca la fel de fluid ca in prima zi, iar bateria încă tine ca noua, lucru pe care nu îl pot spune despre g6.
Pe de alta parte am și un nexus 4 (făcut de lg) care e ca nou după 6 ani :)... păcat ca e complet depășit hardware.

Edited by ro_explorer, 23 May 2018 - 06:53.


#2016
cilibiu

cilibiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,817
  • Înscris: 29.11.2008
Primit update la 8.0 via LG BRIDGE

Attached Files

  • Attached File  1.jpg   218.65K   47 downloads
  • Attached File  2.jpg   235.72K   39 downloads

Edited by cilibiu, 23 May 2018 - 13:40.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate