Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 

Atunci cand simti ca lumea se prabuseste in jurul tau

- - - - -
  • Please log in to reply
209 replies to this topic

#55
crank_

crank_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,871
  • Înscris: 23.03.2008
Mie mi se pare ca initiatorul topicului nu comunica nici pe forum, noi scriem una, el o da in alta. Sper ca nu faci asa si in realitate :mellow:

#56
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,845
  • Înscris: 01.11.2005
Bai, mai lasati-o draq cu smiorcaiala. De unde draq ati scos-o ca initiatorul se smiorcaie ? Ma uit la unii dintre voi si tind sa cred ca nici familie nu aveti, nici copii si ca totul a fost roz si greutatile v-au ocolit.
Faptul ca cineva vine aici si isi spune un of, o problema persoanala eu o tratez la fel ca si cum as fi cu un amic la o bere...discutam nu facem caracterizare si analiza mai ceva ca la Haznaua 3.
Doi la mana, faptul ca si noi babrbatii mai avem momente de slabiciune pe parcursul vietii nu te transforma nici in smiorcait, nici in feminizat si nici nu te transforma din barbat in molusca. Ce sa mai spunem de femeile alea care plang dupa o unghie rupta ? A, nu, alea nu sunt smiorcaite, pur si simplu li s-a intamplat o tragedie si au tot dreptul sa planga.
Si asta o spun prin faptul ca si eu am trecut prin momente mai dificile in relatie, deh nu stau intr-un norisor de puf, si eu am plans si am trantit si am busit si mi-am spus offul, dar asta nu m-a scazut deloc in ochii sotiei sau a prietenilor. Violenta fizica nu a existat...asta ca sa fie clar. Nici macar o palma.
Si sunt femei care ajung intr-o perioada a vietii in care nici nu mai stiu ce vor. Uneori de prea mult bine as spune.
Si da, sexul este unul din factorii care tin o relatie.
Iar uneori copii pot fi intre-adevar o sursa a racelii unei relati deoarece toata atentia parintilor, mama si tata, se indreapta spre binele copiilor si atunci toata energia e canalizata spre ei iar parintii ajung sa mai uite cum e sa fii un cuplu ( doar ei doi, cum era inainte sa fie copii ).
@Lexon, ai punctat foarte bine.

Edited by tehnics, 27 January 2017 - 15:21.


#57
Chayah

Chayah

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,038
  • Înscris: 21.08.2016

View PostLexon, on 27 ianuarie 2017 - 15:02, said:



In psihologia umana ceea ce predomina este subiectivismul. Nu conteaza care este realitatea, conteaza cum vad eu lucrurile. In viata de cuplu sexualitatea are un rol al dracului de important. Daca inca mai aveti relatii ti-as recomanda sa faci cateva schimbari pe planul asta. Adica acorda mai multa importanta corpului tau (fara a exagera, fara a deveni feminin), acorda mai multa importanta tinutelor si lenjeriei tale, incerca sa o abordezi mereu ca si cum ar fi prima data, incerca sa faci si lucruri pe care "le fac fetele intre ele" (preventiv, niciodata nu poti sa stii!). Daca nu te epilezi "prin zone", fa-o. Cumpara-ti un parfum scump (daca tu nu te pretuiesti atata incat sa meriti un perfum scump, cum sa te pretuiasca ea?).




Pareri din telenovele si reviste glossy.
Omu' spune ca ea e incapatanata si ii taie tot timpul elanul, ca el e frustrat maxim de asta, ca mai are putin si se vede transformat intr-o carpa fara identitate, iar tu ii zici sa se epileze "prin zone" si sa parfumeze cu parfumuri scumpe lol.

#58
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostProblematic, on 27 ianuarie 2017 - 15:03, said:


Suntem de aceeasi varsta.
E normal ca imi fac griji si de partea financiara, ironia face ca lupta asta a noastra din ultimul timp sa aducem o stabilitate financiara si ca locatiea avut o influenta puternica asupra situatiei actuale... si acum cand aproape am realizat lucrul asta ne-am lovit de greselile trecutului.
De multe ori mergeam acasa cu gandul ca voi face ceva frumos, stiu ca-I plac chestiile romantic, dar cum intram pe usa ori o gaseam stresata ori se zicea ceva in primele minute care imi taia cheful instant de a mai face ce imi propusesem...
Nu a existat violenta in casa noastra.
Eram si eu odata ala macho, sa nu pari o carpa in fata femeii... dar nu asta e Solutia, probabil trebuie un fel de echilibru intre macho si catelus, altfel batand cu pumnul in masa mereu in mod sigur nu ar avea viata lunga... indiferenta si ca nu dau doi bani pe ce simte ea iarasi nu e bine.
Casnicia m-a schimbat cum probabil inainte de casatorie nici nu as fi visat...
De ce nu ai raspuns la partea cu sexul sau cu cum dormiti?

#59
honeymik

honeymik

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,531
  • Înscris: 18.02.2014

View PostMembruAnonim, on 27 ianuarie 2017 - 15:26, said:

De ce nu ai raspuns la partea cu sexul sau cu cum dormiti?

Cum sa faca sex daca nu dorm impreuna.

Multumita? :)

#60
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Posthoneymik, on 27 ianuarie 2017 - 15:34, said:

Cum sa faca sex daca nu dorm impreuna.

Multumita? Posted Image
Lumea nu face sex doar cand se culca.

#61
Testosteron

Testosteron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,898
  • Înscris: 27.01.2016

View Posttehnics, on 27 ianuarie 2017 - 15:16, said:


Doi la mana, faptul ca si noi babrbatii mai avem momente de slabiciune pe parcursul vietii nu te transforma nici in smiorcait, nici in feminizat si nici nu te transforma din barbat in molusca.
Ei nu....Dar in ce te transforma, in papagal?

#62
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Copii de ce ati facut?

#63
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Oamenii sunt diferiti . Eu sunt genul care nu cer ajutor . Nu din orgoliu ci din ratiune . Daca nu-s in stare sa gasesc eu solutie la o problema a mea ( pe care numai eu o cunosc cel mai bine - ca este problema mea ) ...cum dreaq sa sper ca un sfat al cuiva din exterior o sa ma ajute ? Am o varsta care imi confera si ceva experienta de viata . Mo , cand o roata se stramba , nu se mai indreapta . O ciocanesti dar tot bate . Rahatul asta cu reparatul relatilor deteriorate este o minciuna , asa cum este politca pentru tolomaci si credinta pentru credinciosi . O relatie care merge bine ...nu merge prost ( ca sa folosesc o butada relevanta Posted Image ) . Nu are nevoie de reparatii . Cand  ceva scartaie o face din anumite motive . Nimeni nu se intoarce la 180 grade aiurea , nimeni nu vrea divort de moft , nimeni nu-si vinde casa ca perechea lui / ei nu se epleaza sau nu se barbiereste . Cand se ajunge la asa discutii ...vorbe grele au fost spuse , au produs efecte si de-o parte si de alta , au adus dispret in priviri ...s-a dus dreaq orice relatie . Ca omul slab nu accepta asta este alta problema . Cunosc o multime de perech care stau impreuna ca sa nu imparta casa . Oameni slabi. Imi sunt prieteni , dar ii desconsider . Ii consider plante de apartament . In primul rand pentru ca au fost prea prosti cand s-au luat si au confundat cotzaneala cu viata de familie si in al doilea ca nu au fost in stare sa se cunoasca inainte sa aiba ceva de impartiti : bunuri , copii , datorii .
Nici o relatie stricata nu va mai fi ca inante . Acum este important cat de tari sunt cei implicati . Daca-s tari , taie tablourile pe din doua , copilul pe mijloc , rotile de pe stanga le ia unul si de pe dreapta celalalt , bagajelele si pa . Au o singura viata . De ce ar irosi-o intr-o relatie care nu merge ? Daca-s cacaciosi , merg la psiholog ( dupa ce ca-s rupti in cur mai ii dau si aluia bani )

Edited by JurasikMan, 27 January 2017 - 15:52.


#64
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,845
  • Înscris: 01.11.2005

View PostTestosteron, on 27 ianuarie 2017 - 15:44, said:

Ei nu....Dar in ce te transforma, in papagal?
Iar vorbesti pe langa. Nu stiu tu cat testosteron ai tu in instalatie dar cert este ca ai demonstrat ca nu stii nici ce inseamna un barbat adevarat si ai si impresia ca daca suferi te transformi in papagal.
Scuza-ma dar nu sunt din acelasi aluat ca tine dar iti pot garanta ca nici papagal nu sunt.

L.E. . Ha, na ca mi-am adus aminte ca fix cam cu o luna in urma fratemiu s-a despartit de gagica-sa. Nu a fost nici mult nici putin: 4 ani.
Ne-am intalnit la o bere sa stam de vorba ca fratii mai ales ca nu ne mai vazusem de vre-o luna. Motivele despartirii cica reprosuri din partea gagicii ca el nu o mai iubeste, ca nu e sentimental, chestii. Bun.
Fratemiu lucreaza in 2 schimburi, 1 luna lucreaza, 1 luna liber. Cat e fratemiu plecat, gagica, poze pe FB cu altul...asa in vazul lumii fara nici o jena. Cand vine fratemiu, reprosuri.
Frate-miu a pus piciorul in prag, a tras linie si fiecare cu viata lui. A doua zi ma duc cu nevasta-mea acasa la frate-miu sa iau ceva cand intru, o pereche de cizme de dama. In gandul meu, frate-miu s-a miscat repede. Cand deschid usa...ex-fosta-gagica. Venise cu steguletul alb. Fratemiu din ce am inteles i-a zis ca ce-a a fost a fost. Ura si la gara si sa plece cu ala de pe FB.

Deci eu cand spun ca unele femei habar nu au ce isi doresc....probabil stiu eu ce stiu.

Edited by tehnics, 27 January 2017 - 16:08.


#65
Testosteron

Testosteron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,898
  • Înscris: 27.01.2016

View Posttehnics, on 27 ianuarie 2017 - 15:59, said:

Iar vorbesti pe langa. Nu stiu tu cat testosteron ai tu in instalatie dar cert este ca ai demonstrat ca nu stii nici ce inseamna un barbat adevarat si ai si impresia ca daca suferi te transformi in papagal.
Scuza-ma dar nu sunt din acelasi aluat ca tine dar iti pot garanta ca nici papagal nu sunt.

N-am zis eu ca esti, daca asa s-a inteles, Scuze. Eu vorbeam la cazul general.....

#66
Lexon

Lexon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,600
  • Înscris: 07.08.2011

View PostChayah, on 27 ianuarie 2017 - 15:19, said:

Pareri din telenovele si reviste glossy.
Omu' spune ca ea e incapatanata si ii taie tot timpul elanul, ca el e frustrat maxim de asta, ca mai are putin si se vede transformat intr-o carpa fara identitate, iar tu ii zici sa se epileze "prin zone" si sa parfumeze cu parfumuri scumpe lol.
Asa e, lol ce aiureli spun!
De fapt, cred ca tu nu ai inteles nimic din ce-am spus eu pe-acolo... Ai experienta unei familii? Daca da, cumpara-ti te rog in urmatorii zece ani doar chiloti chinezesti la 3 Lei setul, neglijeaza-ti stilul vestimentar, lasa-ti parul pe unde ti l-a dat Dumnezeu, etc. Faci asta pentru un tel important, pentru a asigura un trai mai bun copiilor tai. Ei sunt mai importanti ca tine! Un parfum bun costa cat hainele unui copil iar un epilat cat rechizitele scolare! Si mai vordim dupa aceea cum a evoluat relatia ta de cuplu...
E vorba de imagine, intelegi?
In cele mai multe cazuri, responsabilul de imaginea unui barbat in afara casei este FEMEIA LUI. Dar cine e responsabil de imaginea unui barbat in casa, respectiv in fata femeii lui? El singur!
Prinsi de probleme si din dorinta de a le asigura bunastare celorlalti, multi dintre noi ne neglijam! De multe ori si sanatatea, nu numai imaginea. Asta e o mare greseala!
Psihologia sexelor e foarte diferita! Voi femeile sunteti mult mai pragmatice, mult mai orientate pe rezultate. Cu toate astea si voi va mai sacrificati neglijandu-va pentru idealurile familiei. Nu e bine, trebuie gasita o formula de mijloc!
Dupa o despartire, de cele mai multe ori femeia infloreste: incepe sa fie mult mai atenta cu ea, se machiaza altfel, incepe sa frecventeze mai des saloanele de infrumusetare, etc, etc.
Ce face barbatul? Taman invers: incepe sa sufere, sa bea, se barbiereste la doua-trei zile, se usuca din picioare! Ii plange fosta partenera de mila? Din exemplele pe care le stiu, nu prea! Ati inventat si o expresie pentru asta: "E vai de capul lui!" ...
Nu trebuie sa mai spun ca ca probleme astea nu sunt valabile in toate cazurile. Totusi, statistic vorbind, cred ca in urma unui divort femeile se ridica mai repede decat barbatii.
Stiu ca pot fi acuzat de misoginism dar nu faceti asta pentru ca nu-mi stiti inca parerea referitoare la barbati... Eu am vorbit doar de diferente...

Si ca sa va mai delectati, iata un clip care ne poate face sa ne intelegem mai bine partenerii:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/1yQ1BcT5flw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

View PostMembruAnonim, on 27 ianuarie 2017 - 15:44, said:

Copii de ce ati facut?

De placere! E bine?

Edited by Lexon, 27 January 2017 - 16:17.


#67
crank_

crank_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,871
  • Înscris: 23.03.2008
Lexon, ce zici tu acolo presupune o perioada mai roz a relatiei. Problemele grave de comunicare si distantarea nu se vor rezolva niciodata cu schimbarea garderobei sau epilare inghinala.
Ar fi ajutat doar daca nu mai era atrasa de el si atat, dar cand la baza stau alte chestii de orgoliu si neintelegeri... e prea tarziu pentru dinastea.

#68
Testosteron

Testosteron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,898
  • Înscris: 27.01.2016

View Postcrank_, on 27 ianuarie 2017 - 16:18, said:

Lexon, ce zici tu acolo presupune o perioada mai roz a relatiei. Problemele grave de comunicare si distantarea nu se vor rezolva niciodata cu schimbarea garderobei sau epilare inghinala.
Ar fi ajutat doar daca nu mai era atrasa de el si atat, dar cand la baza stau alte chestii de orgoliu si neintelegeri... e prea tarziu pentru dinastea.

Exista un anume "ceva" care exista in fiecare barbat si care le atrage pe femei. Cand acel "ceva" dispare s-a dus dracu relatia. Poti sa te razi, poti sa faci pe catelusul ascultator, poti fi romantic, poti face orice pentru copii. Cand acel "ceva" s-a dus, in fata unei femei esti zero.

Edited by Testosteron, 27 January 2017 - 16:24.


#69
Chayah

Chayah

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,038
  • Înscris: 21.08.2016

View Postcrank_, on 27 ianuarie 2017 - 16:18, said:

Lexon, ce zici tu acolo presupune o perioada mai roz a relatiei. Problemele grave de comunicare si distantarea nu se vor rezolva niciodata cu schimbarea garderobei sau epilare inghinala.
Ar fi ajutat doar daca nu mai era atrasa de el si atat, dar cand la baza stau alte chestii de orgoliu si neintelegeri... e prea tarziu pentru dinastea.


:yes:

#70
Problematic

Problematic

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 31.03.2016
Unii nu inteleg ca dupa un anume numar de ani am pus mults suflet si munca sa cladim ceva, am trecut prin multe impreuna si nu este asa de usor sa arunci asta la gunoi.
Cei ce cred ca atunci cand ai anii astia de casnicie si copii pe care ii iubesti ca pe ochii din cap e o banalitate sa iti bagi picioarele pur si simpluimi par ca nu au contact cu realitatea.
Da am gresit, da am uitat sa ma port ca in urma cu ceva ani, da... da da... in momentul asta nu pot decat sa imi spun oful.
Eu nu vreau sa ajung sa fiu intrebat in viitor de copii mei daca nu cumva nu am facut destule cat sa salvez familia si mi-a venit ideea nebuneasca sa scriu totul intr-un jurnal si atunci sa le citesc exact ce am facut si ce am simtit, daca imi vor da cu piciorul dupa cum imi zicea cineva aici... inseamna ca ei au considerat ca nu am facut destule....

#71
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Si nu ar fi drept ca si nevasta-ta sa aiba un jurnal, sa si-l arate si ea pe al ei copiiilor peste 20 de ani?

#72
Testosteron

Testosteron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,898
  • Înscris: 27.01.2016

View PostProblematic, on 27 ianuarie 2017 - 16:43, said:


Eu nu vreau sa ajung sa fiu intrebat in viitor de copii mei daca nu cumva nu am facut destule cat sa salvez familia si mi-a venit ideea nebuneasca sa scriu totul intr-un jurnal si atunci sa le citesc exact ce am facut si ce am simtit, daca imi vor da cu piciorul dupa cum imi zicea cineva aici... inseamna ca ei au considerat ca nu am facut destule....
Nu, mai poate insemna si altceva, multe alte chestii pe care tu nu le intelegi acum....

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate