Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Atunci cand simti ca lumea se prabuseste in jurul tau

- - - - -
  • Please log in to reply
209 replies to this topic

#199
JohnnBB1983

JohnnBB1983

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 08.08.2013
Pai tu cum numesti o femeie care umbla cu altu pe la spatele tau??? Iar tie iti lasa impresia ca totul e ok...sa afli apoi ca ea e cu altu de cateva saptamani. Pacat ca am cersit atata iubire de la cineva care nu merita. Stiu ca e penibil ce spun dar asta e adevarul.

Din pacate sunt multe femei care atunci cand ajung mai sus iti dau cu picioru...dar sunt si altii care au noroc de femei calumea.


#200
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,489
  • Înscris: 03.04.2013

View PostProblematic, on 28 ianuarie 2017 - 16:46, said:

Postul precedent este chiar al nevestei! Care tocmai a aflat ca sotul vorbeste pe forumuri in loc sa vorbeasca direct cu mine! Ghinion, mergem mai departe!
Unele ar trebui sa dea test psihologic inainte de casatorie.... si sa fie conditie eliminatorie.

#201
tandrei99

tandrei99

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,255
  • Înscris: 20.09.2007
E mai complicat decat atat, @viotl. Destramarea unei relatii se datoreaza ambilor parteneri. Partenerul care nu gaseste in relatie va face mai devreme sau mai tarziu un pas afara acelei relatii. Celalalt se va simti parasit dar, in fapt, de cele mai multe ori despartirea este cea mai buna solutie pentru ambii.
Am avut o relatie lunga, 20 de ani, si acum sunt intr-alta. Sper sa fie cel putin la fel de lunga dar mai fericita.

#202
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,767
  • Înscris: 01.11.2005

View Posttandrei99, on 19 februarie 2017 - 15:53, said:

E mai complicat decat atat, @viotl. Destramarea unei relatii se datoreaza ambilor parteneri. Partenerul care nu gaseste in relatie va face mai devreme sau mai tarziu un pas afara acelei relatii. Celalalt se va simti parasit dar, in fapt, de cele mai multe ori despartirea este cea mai buna solutie pentru ambii.
Am avut o relatie lunga, 20 de ani, si acum sunt intr-alta. Sper sa fie cel putin la fel de lunga dar mai fericita.
Sa inteleg ca aici intra si banii in discutie, nu ?
Altfel nu imi imiaginez de ce unele se urca in BMW daca le claxonezi pe strada ( asta metaforic vorbind ).

#203
tandrei99

tandrei99

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,255
  • Înscris: 20.09.2007
Sigur. Depinde ce asteptari are partenerul. :)

#204
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,767
  • Înscris: 01.11.2005

View Posttandrei99, on 20 februarie 2017 - 07:48, said:

Sigur. Depinde ce asteptari are partenerul. Posted Image
Asteptarile astea, indiferent de natie, culoare a pielii, varsta, sex se rezuma la 3 cuvinte: Confort fara responsabilitati.
Culmea, fiecare dintre noi le cauta, inclusiv eu. Deocamdata nu am gasit una care sa imi ofere un confort mai bun decat al neveste-mi, deci nu am de gand sa divortez. :)

Cand vei fi in stare sa oferi asa ceva, vei avea harem....

Edited by tehnics, 20 February 2017 - 16:21.


#205
JohnnBB1983

JohnnBB1983

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 08.08.2013

View Posttandrei99, on 19 februarie 2017 - 15:53, said:

E mai complicat decat atat, @viotl. Destramarea unei relatii se datoreaza ambilor parteneri. Partenerul care nu gaseste in relatie va face mai devreme sau mai tarziu un pas afara acelei relatii. Celalalt se va simti parasit dar, in fapt, de cele mai multe ori despartirea este cea mai buna solutie pentru ambii.
Am avut o relatie lunga, 20 de ani, si acum sunt intr-alta. Sper sa fie cel putin la fel de lunga dar mai fericita.


Dar ce te faci cand esti obisnuit sa vorbesti cu omu ala in fiecare zi, sa te sfatuiesti, etc...si dintr-o data pleaca?
As fi curios cum fac altii fata situatiei de genu asta? Sa imi dea si mie un sfat.

#206
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,726
  • Înscris: 10.12.2006
Te obisnuiesti sa vorbesti cu alti oameni, pana a aparut omul ala in viata ta cum faceai?

#207
JohnnBB1983

JohnnBB1983

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 08.08.2013

View PostMizu, on 20 februarie 2017 - 18:20, said:

Te obisnuiesti sa vorbesti cu alti oameni, pana a aparut omul ala in viata ta cum faceai?

Era acu 15 ani, nici nu mai tin minte :)

#208
SOCRATE_MMXII

SOCRATE_MMXII

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,004
  • Înscris: 29.01.2013

View Posttehnics, on 20 februarie 2017 - 15:55, said:

Asteptarile astea, indiferent de natie, culoare a pielii, varsta, sex se rezuma la 3 cuvinte: Confort fara responsabilitati.
Culmea, fiecare dintre noi le cauta, inclusiv eu. Deocamdata nu am gasit una care sa imi ofere un confort mai bun decat al neveste-mi, deci nu am de gand sa divortez. Posted Image

Cand vei fi in stare sa oferi asa ceva, vei avea harem....
Căsnicia înseamnă confort fără responsabilități?
Holy Matrimony!!! Înseamnă că greșesc în draci.
Bro, hook me up, quick! Ce fumezi că vreau și io.

P.S.Băi ce tâmpit sunt că m-am căsătorit din iubire. În PLM mai bine căutam confort și eram B0$$.

#209
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,767
  • Înscris: 01.11.2005

View PostSOCRATE_MMXII, on 20 februarie 2017 - 18:35, said:

Căsnicia înseamnă confort fără responsabilități?. Nu, dar cel putin asa speri la inceput. Hai, macar recunoaste ca ti-ai fi dorit sa te trezesti la noua si sa stai pe un sezlong cu mandra. Eu recunosc ca da. Din pacate nu e asa...acum sunt inca la munca de la ora 8 ( +1 CET )
Holy Matrimony!!! Înseamnă că greșesc în draci. Doar suntem oameni. Mai gresim si noi.
Bro, hook me up, quick! Ce fumezi că vreau și io. Din pacate m-am lasat acum 12 ani. Daca fumam promiteam ca imparteam cu tine.

P.S.Băi ce tâmpit sunt că m-am căsătorit din iubire. În PLM mai bine căutam confort și eram B0$$. Nasol. Si eu tot din iubire. Eu nu mai caut. Am gasit deja confortul.

Edited by tehnics, 20 February 2017 - 19:00.


#210
SOCRATE_MMXII

SOCRATE_MMXII

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,004
  • Înscris: 29.01.2013
Am făcut astfel încât să-mi permit luxul să mă trezesc la orice oră vreau.
De greșit oricine greșeste. Important este să știi să ierți începând cu propria persoană.
Confortul căsniciei noastre e dat de iubirea dintre noi.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate