Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

[Rezolvat] Sunet fara bass pe xubuntu 16.04

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
sunet slab fata de ce? fata de windows?
daca ai ca mine "beats audio", nu prea ai ce sa ii faci. ma refer aici la sunetul laptopului, ca pe extern, e la fel.

#20
alinescoo

alinescoo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 21.11.2005
Am placa de baza cu onboard audio de la realtek. Sunetul e slab versus Windows fara nici un fel de alte briz-briz-uri, doar driverii lor.

Practic, e un sunet flat, parca fara bass. Cand am pus preset de Winamp Bass and Treble se aude foarte rau, ca si cum anumite frecvente nu ar fi ok, nu stiu cum sa explic.
Placa de baza e un AsRock B75 Pro3 deci de vreo 3 ani lansata, ar trebui sa aiba driveri zic eu.

#21
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
The last hope Pulseaudio Multiband HQ:
http://askubuntu.com/questions/72679/is-there-any-sound-enhancers-equalizer

Desi in locul tau as cauta sa ma joc direct cu alsa sa vad de unde e problema. Vezi daca link-ul ala ajuta.

#22
alinescoo

alinescoo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 21.11.2005
Deci, instaland PulseAudio equalizer din linkul de mai sus face o diferenta mai mult decat notabila.

Intrebarea mea este: la ce riscuri ma expun daca instalez programul de pe ppa:nilarimogard/webupd8 care nu e trusted ppa?

#23
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Don't ask me... Nu folosesc asa ceva, bubunti sau mente deci donno.

#24
shogun1

shogun1

    Cranky old n00b ☯

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,542
  • Înscris: 31.01.2009
@alinescoo: nici eu nu-s cu Ubuntu/ Mint, dar nu cred sa fie riscuri, iar daca-ti imbunatateste calitatea sonorului dramatic nu prea ai de ales, nu?

#25
alinescoo

alinescoo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 21.11.2005
Se pare ca acolo e si raspunsul la commenturi: http://www.webupd8.o...-equalizer.html

#26
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013

View Postalinescoo, on 01 februarie 2017 - 14:53, said:

Intrebarea mea este: la ce riscuri ma expun daca instalez programul de pe ppa:nilarimogard/webupd8 care nu e trusted ppa?

Cauta si tu informatii despre aceasta sursa: https://launchpad.net/~nilarimogard
Dupa parerea mea poti sa incerci fara sa iti ridici atatea probleme. Ar fi culmea sa instalezi doar pachete "trusted" sau sa consideri ca sursele "de incredere" nu pot sa cauzeze probleme sau ca daca "nu sunt de incredere", atunci cu siguranta va exista o problema...

Edited by _-_, 01 February 2017 - 16:11.


#27
alinescoo

alinescoo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 21.11.2005
@Kagaroth multumesc mult pentru link, desi am unele probleme, gen volum la max la bootare sau mai am cate un scartait cand se aud si alte sunete pe langa player, gen notificari, mi se pare o marire semnificativa a calitatii sunetului.

#28
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Cu placere, ma bucur ca te-a ajutat link-ul respectiv Posted Image

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate