Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Comert Idei si Sfaturi

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
Jameson2016

Jameson2016

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 26.02.2016
Buna,

Am vazut o gramada de persone care vand diverse produse noi,  pe olx sau okazii etc.  As vrea sa incerc si eu un astfel de comert online.

Va rog frumos daca poate sa ma ajute cineva cu sfaturi referitor la ce produse ar merge si de unde sa le achizitionez.

Va multumesc.

#2
Beko10

Beko10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 03.06.2015
Baaa da mai terminati cu afaceri d'astea de 2 bani, pe olex si pe alte site`uri, crezi ca merge? Daca iti refuza coletu ? Daca te da in judecata? Daca o sa ramai cu ele pe cap? Daca ti se cere factura?
Numa afaceristi si bisnitari in tara asta, mergi la servici si lasa ''comertu''

#3
alex1912

alex1912

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,428
  • Înscris: 28.06.2015
mergi pe aliexpress.com si cauti niste produse de nisa (rare, de care nu stii nici tu dar care iti trezesc interesul), apoi salvezi poze, traduci descrieri in romana si pui anunturi pe olx, in functie de cate mesaje/apeluri/vizualizari ai iti dai seama daca e o idee buna si o pui in aplicare sau daca e o idee proasta si trebuie sa schimbi produsul/produsele.

Dupa cum spune si Beko acolo vei in general peste oameni de o anumita factura, dar daca nu te deranjeaza sa intri in grajd cu porcii pentru cativa lei da-i inainte.

#4
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003

View PostJameson2016, on 24 ianuarie 2017 - 18:12, said:

Va rog frumos daca poate sa ma ajute cineva cu sfaturi referitor la ce produse ar merge si de unde sa le achizitionez.
Daca tu nu simti afacerea, n-ai idei, nu stii de unde... atunci degeaba simt eu ori stiu una-alta (chiar daca iti spun tot n-ai sange de antreprenor).

#5
DJPocaitul

DJPocaitul

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,778
  • Înscris: 17.09.2014
Angajeaza-te in comert la nu magazin,super market daca iti place comertul. Dar daca vrei sa faci bani asa cum ai gandit...slabe sanse vei avea.

#6
potae

potae

    Sorosist frumos si liber

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,429
  • Înscris: 20.08.2013
Te-ai saturat sa fii un sclav si vrei sa devii patron?
Te-ai saturat sa mergi cu ratb sau logan? Ai vrea sa detii un vw passat?

Daca raspunsul este da, atunci ai noroc. Vei afla cum poti face toate astea in cursul meu:


Nou!! Posted Image2017 - -  Curs patroni Titi Potae Pret: doar 800 550 200 lei - - 2017 Nou!!T

Comanda acum! Msg me pe privat. Stima.

#7
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

View PostJameson2016, on 24 ianuarie 2017 - 18:12, said:

Va rog frumos daca poate sa ma ajute cineva cu sfaturi referitor la ce produse ar merge si de unde sa le achizitionez.
In momentul în care ai pus întrebarea asta, te-ai autodescalificat.

Stai departe de idei d-ăstea năstrușnice.

#8
User107

User107

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 990
  • Înscris: 13.01.2017
haine second-hand. Le aduni de la rude si prieteni. Munca multa, castig putin, dar faci afaceri.

#9
DaculScoril0

DaculScoril0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,670
  • Înscris: 03.12.2014

View PostJameson2016, on 24 ianuarie 2017 - 18:12, said:

Buna,

Am vazut o gramada de persone care vand diverse produse noi,  pe olx sau okazii etc.  As vrea sa incerc si eu un astfel de comert online.

Va rog frumos daca poate sa ma ajute cineva cu sfaturi referitor la ce produse ar merge si de unde sa le achizitionez.

Va multumesc.

cel mai bine merge dacă găsești capacitor de flux (flux capacitor). Caută la DeLorean.

#10
cobi1

cobi1

    Bagator in seama

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,767
  • Înscris: 28.02.2011
Afacerile astea is cu 5 taisuri si doar unul nu e ascutit . Mai bine te bagi la o sapa la gradina omului ca faci si sport si castigi banuti ...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate