Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Noi programe TV în România/Lista de posturi TV locale/regionale din România.

- - - - -
  • Please log in to reply
693 replies to this topic

#685
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,837
  • Înscris: 06.11.2018
Sigle de Craciun.
Attached File  Screenshot (7003).png   52.35K   2 downloadsAttached File  Screenshot (7004).png   73.32K   2 downloadsAttached File  Screenshot (7025).png   67.77K   1 downloads

#686
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,837
  • Înscris: 06.11.2018
TV Sud Est a primit astazi sigla de Craciun.
Attached File  vlcsnap-2023-12-28-12h50m50s350.png   29.99K   3 downloads

#687
_Gaby_

_Gaby_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,072
  • Înscris: 15.11.2021
TV Sud Est are topic separat.

https://forum.softpe...8#entry28820287

#688
BAYMAX

BAYMAX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,064
  • Înscris: 08.11.2019
În ce rezoluție emite canalul M9 TV HD Târgu Mureș ? În 720 sau 1080 ? Pe pnline am văzut că emite în 720, iar pe pagina lor de facebook, au înregistrări în 1080.

#689
novo_

novo_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,265
  • Înscris: 30.03.2019
Pe Digi cablu emitea in 768p din ce retin eu.

#690
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,845
  • Înscris: 07.07.2009
Imediat vine întrebarea faimoasă despre bitrate.

#691
dany23ro

dany23ro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,175
  • Înscris: 16.08.2007
Antena 3 iasi emite incepand cu data de 14 decembrie 2023.lansarea a fost pe 17 decembrie aveti aici un reportaj cu ocazia lansarii
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/VKI8kT3mTjU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#692
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,837
  • Înscris: 06.11.2018
CNA a aprobat astazi marirea acoperirii regionale a Columna TV, Columna TV se receptiona in Bucuresti, Dambovita, Ilfov, Prahova, Arges, Giurgiu, Calarasi si Ialomita iar pe langa aceste zone Columna TV va putea fi preluata de operatori si in Teleorman, Constanta, Tulcea, Valcea, Olt, Gorj, Dolj, Mehedinti, Caras-Severin, Brasov, Sibiu, Alba, Cluj, Salaj, Bistrita-Nasaud, Covasna, Harghita, Bacau si Suceava si va emite si HD.

#693
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,837
  • Înscris: 06.11.2018
Mix TV, televiziunea din trustul Mix, controlat de fostul președinte al Consiliului Județean Brașov, Aristotel Căncescu, și-a încetat emisia începând de la 1 aprilie. Potrivit lui Dan Ghiță, reprezentantul CNA pentru județul Brașov, cererea de retragere a emisiei a fost depusă pe 28 martie.

Mix TV a fost înființată în 1997, când senatorul, pe atunci, Aristotel Căncescu, proprietar al Radio Brașov, preluase de la un alt politruc, Ioan Seche, televiziunea locală Canal P+.
https://www.bizbraso...trerupt-emisia/

#694
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,837
  • Înscris: 06.11.2018

Televiziunea Turda TV, în care acționar este și un corespondent Romania TV și cântăreț de muzică populară, își schimbă numele în Cluj Live


Televiziunea locală Turda TV, în care a intrat ca acționar și Mircea Sime, corespondent de la Romania TV, își schimbă numele și va oferi mai mult conținut local.

Consiliul Național al Audiovizualului a aprobat în ședința publică de astăzi schimbarea denumirii Turda TV în Cluj Live. În plus, forul a aprobat și noua grilă de programe, ce promite să ofere conținut propriu în proporție de 94,6% (până acum proporția era de 11,5%). Până acum, mare parte din emisia postului local de televiziune era retransmisia canalului Travel Mix. Postul avea doar 2 ore de program local în fiecare zi.

Mircea Sime, noul acționar al postului,

„Am venit cu o nouă grilă. Cu siguranță veți spune că este îndrăzneață. Eu cred că o putem duce. Am discutat deja cu câțiva viitori colaboratori. Cred că numele de Cluj Live o să ajute mult mai mult, chiar dacă o să emitem din Turda. Cred de asemenea că vom putea face o televiziune locală care să meargă bine, care să arate bine și care să fie exclusiv a clujenilor. Eu îmi asum și cred că o să reușim.”

Întrebați de zona de difuzare a televiziunii locale, reprezentanții postului au răspuns că postul acoperă Turda ți Câmpia Turzii și zone din municipiul Cluj.

Amintim că Mircea Sime a fost protagonistul unui moment neobișnuit în ședința CNA din 30 ianuarie, când s-a discutat schimbarea de acționariat. În timpul dezbaterilor pe acest subiect, a intervenit și directorul de programe al postului, Roxana Niculescu, care le-a spus membrilor că acest proiect nu are nicio legătură cu Romania TV, și că nu avea cunoștință de intratea lui Sime în acționariatul unei televiziuni locale.

Întrebat în ședința de astăzi despre colaborarea cu Romania TV, Sime a precizat că va rămâne în continuare corespondentul televiziunii de știri și că la Cluj Live nu va avea apariții, ci se va ocupa doar de partea administrativă.

Sursa: https://www.paginade...j-live-21570070

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate