Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Noi programe TV în România/Lista de posturi TV locale/regionale din România.

- - - - -
  • Please log in to reply
690 replies to this topic

#667
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,729
  • Înscris: 06.11.2018
Antena 3 Călărași a renuntat la productia proprie din cauza ca partenerul fostei Antena 1 Calarasi a anuntat ca nu mai poate sa continue colaborarea din diverse motive, o sa retransmita Antena 3 din Bucuresti.

Antena 3/Antena 3 HD Alexandria a primit licenta, o sa aiba si productie proprie.

V. Modificări licențe audiovizuale :

2. S.C. AVE CONCRETE MEDIA SRL (Câmpulung, jud. Argeș) pentru Super TV/Super TV HD din Câmpulung, jud. Argeș, modificare zonă de difuzare.

Vor sa devina post national axat pe sport (liga 3 Romania) si programe culturale (concerte), a fost amanat deoarece voiau sa aiba tot licenta generalista si nu se incadra pentru o licenta generalista, o sa fie monitorizat de CNA.

Edited by RODigitalum-megafanro, 23 July 2022 - 18:34.


#668
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,729
  • Înscris: 06.11.2018
III. Solicitări prelungiri valabilitate licențe audiovizuale :

3. S.C. TURDA TV SRL Turda pentru Turda TV din Turda

A fost prelungita licenta, orarul de difuzare a ramas cu 21 de ore retransmisie Travel Mix si 3 ore de emisie proprie.

#669
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,729
  • Înscris: 06.11.2018
VTV a inceput sa emita pe satelitul Astra 4A ( 4.8° E), frecventa 11747 V

#670
dondhanny

dondhanny

    Master of WebTV

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,455
  • Înscris: 09.03.2007
PROFI24 Curtea de Argeș
http://profi24.ro/
ARGEȘ TV
https://argestv.ro/arges-tv-live/

#671
dondhanny

dondhanny

    Master of WebTV

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,455
  • Înscris: 09.03.2007
Ploiești tv
https://ploiestitv.ro/

#672
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,729
  • Înscris: 06.11.2018
II. Modificări licențe audiovizuale

1. S.C. PROTON PRODUCTION SRL Ploiești – modificare denumire și format de difuzare pentru Ploiești TV din Ploiești

Ploiești TV devine Republika News TV, va emite SD și HD + vor sa fie Regionali pentru Dâmbovița, Brașov și Târgoviște, momentan au contract doar cu Vodafone.

#673
sorinqk

sorinqk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,022
  • Înscris: 08.02.2006
Eu nu înțeleg cum televiziunile locale (majoritatea) au o grafica mai multe decât multe "naționale"

#674
qwerty-uiop

qwerty-uiop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 271
  • Înscris: 12.01.2020
Am si eu o intrebare despre TV City Bucuresti. Cum de mai primesc prelungirea licentei de la CNA ? N-au mai actualizat informatiile din 2013. De cate ori ajung la ei, au recomandari de carti, de filme, de muzee din 2013. Consuma degeaba curentul.

#675
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,163
  • Înscris: 22.02.2017
Si mai sunt obligatorii de introdus in Bucuresti si Ilfov.. inclusiv pe analogic.

#676
donmarinica

donmarinica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,425
  • Înscris: 17.06.2007

 qwerty-uiop, pe 09 iulie 2023 - 13:52, a scris:

Am si eu o intrebare despre TV City Bucuresti. Cum de mai primesc prelungirea licentei de la CNA ? N-au mai actualizat informatiile din 2013. De cate ori ajung la ei, au recomandari de carti, de filme, de muzee din 2013. Consuma degeaba curentul.
Cred că rulează în buclă, ca Money News. Chiar, CNA ce părere are despre aceste canale? Mai au licență valabilă, patronat, acționariat etc.

#677
gabrielfane

gabrielfane

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,490
  • Înscris: 21.02.2009

 donmarinica, pe 09 iulie 2023 - 17:28, a scris:

Cred că rulează în buclă, ca Money News. Chiar, CNA ce părere are despre aceste canale? Mai au licență valabilă, patronat, acționariat etc.
I-am reclamat eu la CNA pe același motiv din care îi reclamasem  și pe cei de la MDI au fost ambii păsuiți pina la toamna astfel le vor zbura licențele daca difuzea in continuare doar reluări ,cei de la MDI spuneau de o colaborare cu Supertv iar City că vor inbunatati grila ,acum să așteptăm toamna

#678
_Gaby_

_Gaby_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,029
  • Înscris: 15.11.2021
Cei de la TV City ar trebui să profite de faptul că Orange în are atât pe fibra proprie, cât și la OROC în grilele naționale și să investească în conținut.

Money News, că tot s-a menționat, nu are niciun motiv să investească în ceva. E incredibil și faptul că emit ceva, știind că-s în exclusivitate la INES, iar de acolo dacă au măcar un privitor pe săptămână, e mult.

#679
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,729
  • Înscris: 06.11.2018
Ploiești TV a devenit Republika News TV și a început sa emită în format HD pe site.

Pe ecran se folosesc 2 sigle.


Attached File  Screenshot_20230717_134642_Chrome.jpg   421.22K   55 downloadsAttached File  Screenshot_20230717_134558_Chrome.jpg   432.64K   52 downloads

#680
novo_

novo_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,241
  • Înscris: 30.03.2019
Cam ăsta e nivelul televiziunii în Românica... toți își fac televiziuni de garsonieră. Difuzează secvențe din filme piratate și mai au și tupeul să menționeze sursa. Le-am făcut o sesizare frumoasă la CNA, sper să primească amendă și să piardă și colaborarea cu Antena 3.

Attached Files



#681
sorinqk

sorinqk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,022
  • Înscris: 08.02.2006
Eee Geniali 😁

#682
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,163
  • Înscris: 22.02.2017
MDI TV are doar sigla pe ecran, in rest ecran negru.

#683
Ovidiu333

Ovidiu333

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 959
  • Înscris: 06.09.2010
Vis a vis de Apollonia eu știu că se pot difuza secvențe de 30 secunde-1 minut din filme fără a trebui plătite drepturi de autor. Problema e dacă dau bucăți de 15-20 minute sau tot filmul. Nu știu cât a dat Apollonia din filme că n-am văzut programul.

#684
_Gaby_

_Gaby_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,029
  • Înscris: 15.11.2021
Antena 3 Iași are din nou și program propriu. Până acum avea doar preluări de pe postul principal. La OROC e semnalizat prost, în 4:3 de vreo săptămână.

Attached Files



Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate