Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip
 Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat
 bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard
 Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa
 

Cel mai bun raport salariu/efort

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#19
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

 TruculMagic, on 15 ianuarie 2017 - 18:47, said:

... daca pe x il prinde politia cu 61km/h in localitate il arde, iar daca il prinde pe x care e ruda cu un mare functionar... chiar si la 150km/h in localitate il iarta.
Nu numai ca ai dus discutia intr-un off-topic urat, dar mai si fabulezi.
Eu as vrea sa stiu cum te poate ierta politistul de amenda daca te-a prins radarul de pe un Logan MCV???

Aaa, stiu... ai auzit ca ar fi povestit verisorul unui prieten ca s-ar putea asa ceva.

#20
Prien

Prien

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,877
  • Înscris: 11.12.2006

 ei8ht, on 15 ianuarie 2017 - 18:56, said:

sa vinzi samanta la bancile de sperma din strainatate.
Habar nu ai cat de aproape ai nimerit-o..Dupa 90 au venit niste smecheri care dadeau 10 marci la donare de sange. Normal, ca toti brunetii ...s-au inghesuit.. Asa ca in Romania bolnavii romani puteau sa crape fara sange..Un mazetar gogosar in vesta a infierat cu manie proletara pe cei care sustineau donarea benevola de sange si se opuneau ..
Iar coloaratii pt ca nu au respectat intervalul au si lesinat prin salile alea, ca sa ia marca...Si si-au dat sangele lor cu tot...cu hepatita cu SIDA..
Buba a fost cand nemtii au reclamat ca primesc ce nu cerusera, adica bolile sus scrise..Doar platea peste 100 doza, cu analiza sangelui cu tot.. Dar ce romanul era prost sa folosesca seturile?

O munca cinstita nu vrea nimeni.
PS. Stiu povestea pt ca sunt donator benevol. Si eram la tipa care conducea campania cand a primit telefon de amenintare...Adevarul e ca am lucrat la RATB si stiu cuvinte alese si potrivite si colorate, ca sa zic asa...Ala nu se astepta..

Edited by Prien, 15 January 2017 - 19:10.


#21
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,704
  • Înscris: 25.11.2014
Ajutorul social e baza. Stat degeaba, 0 efort, bani de la stat. Ce mai vrei?

#22
jobist

jobist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,746
  • Înscris: 23.04.2010
De ce: "Cel mai bun raport salariu/efort "?
Iată angajatul potrivit la angajatorul potrivit Posted Image

Edited by jobist, 15 January 2017 - 19:12.


#23
Topp

Topp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,077
  • Înscris: 26.08.2008
Cel mai bun raport salariu/efort
Intrebarea asta spune multe.
      Munca  normata.
  Sapi un mc de sant, groapa, canal ? Ai 100 lei, de ex. Sapi dublu, ai 200.
     Nu sapi ? Faci foamea.

Edited by Topp, 15 January 2017 - 19:16.


#24
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,238
  • Înscris: 24.05.2006
Sef de serviciu la Casa de Asigurari de Sanatate- 8500 de lei pe luna, net. Plimbator de hartii la DSV- 4.000 de lei pe luna, net. Contabil la o firma de 'baieti destepti' care refactureaza energie electrica- 8.000 de lei pe luna, net.
Sunt exemple reale, cunoscute de mine.

#25
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,681
  • Înscris: 24.11.2015

 maximg, on 15 ianuarie 2017 - 18:51, said:

Deviezi grav si faci confuzie intre functionarii publici si personalul  contractual .
Cind vei intelege diferenta , vei intelege si raspunderea ... ca eu la raspundere ma refeream ...

Functionari, personal contractual... tot o ... este. Toti sunt la fel. Tot ce tine de stat.

 ericmario, on 15 ianuarie 2017 - 19:02, said:

Nu numai ca ai dus discutia intr-un off-topic urat, dar mai si fabulezi.
Eu as vrea sa stiu cum te poate ierta politistul de amenda daca te-a prins radarul de pe un Logan MCV???

Aaa, stiu... ai auzit ca ar fi povestit verisorul unui prieten ca s-ar putea asa ceva.

Bai nene, daca nu cunosti persoane care sunt prieteni cu politisti si sunt asa ca fratii, atunci nu comenta !

#26
alexandruww2

alexandruww2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 25.09.2016
operator de dana stivator in port :))

nu faci nimic, ai echipa ta pe care o coordonezi, iti vine zilnic vapor in port si ai de descarcat sau incarcat pe el, aia de pe nava te ghideaza tu ai in fata schitele si nu faci nimic, ma rog aici depinde de tine, daca esti un tip office nu iti recomand, caci pe meseria asta,desi nu faci nimic doar observi, va trebui sa intri in contact cu toate varietatile de chimicale si porcarii si alte mirosuri :D

#27
X41Xu1

X41Xu1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 683
  • Înscris: 06.03.2015
CEO pe la o corporație (IBM, Shell, Microsoft, GE, unde-ți place). Oricît efort ai depune, raportul care te interesează rămîne cel mai bun. Singura problemă ar fi numărul limitat de locuri. ;)

#28
dasvik

dasvik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 31.03.2009
Ceva sef pe la ANAF probabil...

Sau fotbalist de renume, doar ca pentru asta iti trebuie si talent, si e ceva efort care trebuie depus... da' cand ajungi sa castigi 55.000 iepuroi / zi numai din salariu (+ contracte de reclame si altele...) nu cred ca mai bagi in seama asta.

#29
cristalqw

cristalqw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,384
  • Înscris: 19.02.2009
Fa-te functionar public, adica un bugetar care fura elaborat.

#30
Prien

Prien

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,877
  • Înscris: 11.12.2006
PARLAMENTAR

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate