Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

citeva consideratii daca se poate ?

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
iongiurca

iongiurca

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 23.06.2010
va rog sa-mi spuneti, in masura in care se poate, ce ar fi mai bun : un smartphone ( Allview , Lenovo nu prea ma pricep daca mai sunt si alte modeleceva sa zicem in jur de 300lei) sau un iphone 4 16GB fara dotari necodat ?, mentionez ca folosesc obisnuit tel. la convorbiri nu foarte lungi ,sa fie 1-2pe zi, poate la citeva intrari pe facebook si mail pe google cam astea ar fi , stima

#2
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,039
  • Înscris: 24.02.2006
iPhone e tot smartphone.
la 300 lei probabil ca iPhone-le o sa fie mai bun.

#3
red46

red46

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,557
  • Înscris: 06.03.2016
IPhone.
Telefoanele cu Android sunt bune doar scumpe..si perfomante. De cele mai multe ori producatorii "arunca" sistemul de operare in telefon fara nici un fel de optimizare.

Edited by red46, 02 January 2017 - 20:52.


#4
iongiurca

iongiurca

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 23.06.2010
toti imi spun ca iphone 4 este prea lenes si ca celelalte ar fi mai active, in privinta bateriei ce ziceti , ma scuzati pentru ca nu stiu cum sa ma exprim

#5
coricom

coricom

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 30.03.2010
iPhone 4s ar fi ok, iPhone 4 nu. Totusi ar fi de preferat un tel. cu Android nou (Lenovo, Xiaomi) decat un iPhone la mana a 7-a, cum sunt majoritatea.

Edited by coricom, 02 January 2017 - 21:21.


#6
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Ori alegi un telefon cu Windows, ori acel IPhone. Androidul la 300 lei ii faci sânge rau singur. Abia undeva pe la 800 lei începi sa te uiti mai bine la android (in sensul sa nu-ti meargă încet prin toamna).

Ar mai fi varianta unui abonament de telefonie mobila, dar depinde daca te încânta ideea.

Ori alegi un telefon cu Windows, ori acel IPhone. Androidul la 300 lei ii faci sânge rau singur. Abia undeva pe la 800 lei începi sa te uiti mai bine la android (in sensul sa nu-ti meargă încet prin toamna).

Ar mai fi varianta unui abonament de telefonie mobila, dar depinde daca te încânta ideea.

#7
danutz96

danutz96

    Iritabil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,713
  • Înscris: 17.12.2009
Si eu zic ca un windows phone ar fi cea mai buna alegere ;)

#8
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,631
  • Înscris: 07.02.2003

View Postiongiurca, on 02 ianuarie 2017 - 20:31, said:

mentionez ca folosesc obisnuit tel. la convorbiri nu foarte lungi ,sa fie 1-2pe zi, poate la citeva intrari pe facebook si mail pe google cam astea ar fi , stima
UN android phone e suficient si versatil (gasesti de toate pe net nu ca la concurenta close app system).

#9
swtm

swtm

    Welding Eng.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 18.01.2011
La 300 lei sunt multe compromisuri și ochii tai o să-ți zică asta în timp.

#10
iongiurca

iongiurca

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 23.06.2010
ce sa zic, nu-mi prea permit un abonament scump , am facut unul mai ieftin, nu spun reteaua, si am obtinut un lenovo 1000 cu care ma ajut de 6luni , acum un amic, il stiu ca fiind suficient de serios si ne cam lovim unul de altul, ma tatoneaza cu iphonul 4 al lui ca a trecut la iphone 7 iar eu nu-mi permit ceva mai bun , din acest motiv va rugam sa ma ajutati, stima

#11
red46

red46

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,557
  • Înscris: 06.03.2016

View Postandreic, on 02 ianuarie 2017 - 22:09, said:

UN android phone e suficient si versatil (gasesti de toate pe net nu ca la concurenta close app system).
Un Android Phone la 300 de lei e un chin.

#12
Adri28

Adri28

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 320
  • Înscris: 13.04.2010

View Postred46, on 02 ianuarie 2017 - 22:26, said:


Un Android Phone la 300 de lei e un chin.
Daca ai pretentii de la smartphone, un Android phone sub 200 euro este un chin.

#13
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,631
  • Înscris: 07.02.2003

View Postred46, on 02 ianuarie 2017 - 22:26, said:

Un Android Phone la 300 de lei e un chin.
In ce sens ?

#14
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
In sensul ca pe partea de componente fizice sunt de nivel low end (adică ieftine) , nu mai spun ca android-ul nu e optimizat pentru aparat.

De asta ti s-a sugerat sa eviti telefoane android la banii astia. Varinata cu abonament propusa e in cazul in care ppti da aproximativ 50-60 de lei lunar 10-15 euro). Subventia pentru aparat se simte.
Acum depinde de bugetul tau.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate