Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 

Nou la Digi Cablu (30.12.2016): E! Entertainment HD și HBO2 HD.

- - - - -
  • Please log in to reply
70 replies to this topic

#55
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
In Bv au disparut multe HD din grila de baza cam de azi, dupa ce de cateva zile se vedeau execrabil. NU mai am Digi sport 2,3 in HD, nu mai este deloc Discovery si restul de cateva noi canale, nici Eurosport 1,2 HD. Nu mai e nici Kanal D HD. A disparut si CCTV si in loc e CGTN!?. Cica sa merg sa platesc un 4 lei in plus si imi dau un CI separat. Nu puteau sa anunte, ne-am bucurat degeaba!Posted Image

Edited by arab, 04 January 2017 - 13:04.


#56
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,845
  • Înscris: 07.07.2009
CCTV News a devenit CGTN :) http://www.broadband...-rebrands-cgtn/

#57
robi1122

robi1122

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 744
  • Înscris: 16.11.2015

View Postarab, on 04 ianuarie 2017 - 12:44, said:

In Bv au disparut multe HD din grila de baza cam de azi, dupa ce de cateva zile se vedeau execrabil. NU mai am Digi sport 2,3 in HD, nu mai este deloc Discovery si restul de cateva noi canale, nici Eurosport 1,2 HD. Nu mai e nici Kanal D HD. A disparut si CCTV si in loc e CGTN!?. Cica sa merg sa platesc un 4 lei in plus si imi dau un CI separat. Nu puteau sa anunte, ne-am bucurat degeaba!Posted Image

Deci practic se scumpeste abonamentul cu 4 lei pe fiecare televizor daca vrei canalele alea care nu le mai vezi?? Nu inteleg... daca se vad doar cu CI si ai 3 televizoare, trebuie sa dai 12 lei in plus? Ca sa nu zic ca trebuie sa ai mare noroc sa prinzi CI la ei in cateva luni :))))))))

#58
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,045
  • Înscris: 26.09.2010
Ce tot aberezi pe aici? Totul a ramas ca inainte. Colegul sigur are ceva probleme de semnal din ce a spus, iar un incompetent i-a recomandat CI+-ul.

Edited by flobuc, 04 January 2017 - 17:51.


#59
robi1122

robi1122

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 744
  • Înscris: 16.11.2015

View Postflobuc, on 04 ianuarie 2017 - 17:50, said:

Ce tot aberezi pe aici? Totul a ramas ca inainte. Colegul sigur are ceva probleme de semnal din ce a spus, iar un incompetent i-a recomandat CI+-ul.

Pai vezi ca a mai postat cineva si pe topicul principal.

#60
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006

View Postflobuc, on 04 ianuarie 2017 - 17:50, said:

Ce tot aberezi pe aici? Totul a ramas ca inainte. Colegul sigur are ceva probleme de semnal din ce a spus, iar un incompetent i-a recomandat CI+-ul.
Ai dreptate! Totul e normal acum, se vad ok toate. Au mesterit cred ceva. Am comandat deja insa si un CI si vine intr-o luna cica. Sunt curios ce castig pt 4 lei la abonament, adica ce canale HD imi ofera in plus?

#61
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,045
  • Înscris: 26.09.2010
O sa-ti decodeze doar cateva canale printre care DigiFilm SD/HD, History SD, TV1000, Viasat History, Viasat Nature, BBC Earth si mai erau cateva, in afara de MaxPack si SuperOne (sunt extraoptiuni, se platesc separat). Practic, canale noi nu o sa ai, doar iti decodeaza cateva canale criptate, ce le receptionai si pana acum, dar nu le puteai vedea.

#62
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,060
  • Înscris: 20.06.2009

View Postflobuc, on 04 ianuarie 2017 - 17:50, said:

Ce tot aberezi pe aici? Totul a ramas ca inainte. Colegul sigur are ceva probleme de semnal din ce a spus, iar un incompetent i-a recomandat CI+-ul.
S-ar fi bucurat și el să mai cîrcotească despre RCS, că pe topicele UPC e liniște...Posted Image  În plus, se pare că știe foarte bine cum stă treaba cu CI-urile, probabil la UPC plătești 4 lei (sau cît o fi un CI) și primești fără număr, fără număr...Posted Image

#63
George78910

George78910

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,593
  • Înscris: 14.11.2016
La UPC e liniste de cand Queron a decedat.

#64
mediasettv

mediasettv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,239
  • Înscris: 24.05.2014

View PostGeorge78910, on 04 ianuarie 2017 - 22:52, said:

La UPC e liniste de cand Queron a decedat.
"Decedat"????

#65
dincadan78

dincadan78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,439
  • Înscris: 29.04.2010
L-au matrasit administratorii forumului, motivatia e un mister, dar se pare ca omul a deranjat pe cineva cu grade pe umeri, din comunitate.

#66
mediasettv

mediasettv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,239
  • Înscris: 24.05.2014
Merci de informatie!Nu stiam!Am observat ca lipseste de ceva timp,  dar mi-am închipuit ca are alte probleme!

#67
xbod

xbod

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 08.09.2014

View Postarab, on 04 ianuarie 2017 - 12:44, said:

In Bv au disparut multe HD din grila de baza cam de azi, dupa ce de cateva zile se vedeau execrabil. NU mai am Digi sport 2,3 in HD, nu mai este deloc Discovery si restul de cateva noi canale, nici Eurosport 1,2 HD. Nu mai e nici Kanal D HD. A disparut si CCTV si in loc e CGTN!?. Cica sa merg sa platesc un 4 lei in plus si imi dau un CI separat. Nu puteau sa anunte, ne-am bucurat degeaba!Posted Image
Salut.Si mie imi disparuseea eurosport 1 &2 hd dar am rezolvat printr-o rescanare dar cu televizorul setat pe alta tara(o tara nordica,dar nu mai stiu exact pe care am ales-o).

#68
AndReW99

AndReW99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,405
  • Înscris: 15.07.2016

View Postdincadan78, on 05 ianuarie 2017 - 00:38, said:

L-au matrasit administratorii forumului, motivatia e un mister, dar se pare ca omul a deranjat pe cineva cu grade pe umeri, din comunitate.
Și se va reîntoarce cândva?

#69
George78910

George78910

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,593
  • Înscris: 14.11.2016
Nu se mai intoarce nu mai daca face alt cont.

View Postmediasettv, on 05 ianuarie 2017 - 00:53, said:

Merci de informatie!Nu stiam!Am observat ca lipseste de ceva timp,  dar mi-am închipuit ca are alte probleme!

Si-a mai facut alt cont dar si pe acela a fost blocat adica Querot.

#70
Fly_85

Fly_85

    #5

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,263
  • Înscris: 15.06.2014

View PostGeorge78910, on 05 ianuarie 2017 - 23:15, said:

Nu se mai intoarce nu mai daca face alt cont.
  numai


Si-a mai facut alt cont dar si pe acela a fost blocat adica Querot.

offtopic.. haideti sa incercam, sa nu mai asasinam limba romana !

a primit warn odata cu mine, cred.. si din acelasi motiv. dupa aceea nu stiu ce s-a intamplat mai departe..
raspunsul meu catre acea decizie il poate citi oricine. este pacat pentru ca, chiar aducea informatii foarte ultile pentru cei de la UPC si numai..

#71
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,136
  • Înscris: 26.07.2009
Chiar asa de "periculos" era Queron? :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate