Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

Achizitie teren Bucuresti/Ilfov

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
fightClub25

fightClub25

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 963
  • Înscris: 08.04.2009
In Buftea am fost sa vad un teren de 400mp in centru acum un an cu 35 euro mp. Si era pe strada centrala, de-aia de pune primaria pe ea beculete de  craciun. Banuiesc ca mai pe la margine, se ajunge la 25. In Crevedia, in functie de zona ajungi si la 14-15 dar nu prea ai transport in comun daca nu ajungi repede pe jos la DN1A. Citeste topicul meu despre Buftea de-aici.

#20
cr1s71_13

cr1s71_13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 926
  • Înscris: 15.09.2007
La avioane m-am gandit si eu.. ca o sa fie multa galagie. Dar as vrea si o parere de la cineva care sta prin zona. Cum e pe acolo?
Din cate am inteles apartine de Corbeanca si eu de Otopeni, undeva pe Drumul Garii Odai.

#21
pexic

pexic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,332
  • Înscris: 29.05.2004
"Din cate am inteles apartine de Corbeanca si eu de Otopeni"  ??

#22
cr1s71_13

cr1s71_13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 926
  • Înscris: 15.09.2007
Din cate am inteles apartine de Corbeanca si nu de Otopeni, undeva pe Drumul Garii Odai.

Greseala mea

#23
pexic

pexic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,332
  • Înscris: 29.05.2004
Salut, am vizionat zona acum 2 ani cand cautam casa, multe strazi desfundate - din cate am vazut asa sunt si acum.
ce mi-a placut :
-majoritatea caselor (viitori vecini) foarte bine ingrijite
-acces usor la DN1 in ambele sensuri prin sensul giratoriu de la aeroport
ce nu mi-a placut:
-preturile de pe vremea aia
- multe strazi foarte inguste si neasfaltate, lipsa multe trotuare
-apropierea de avioane si de calea ferata

in final am preferat sa merg mai la nord 15min cu masina unde preturile sunt muuult mai mici si cu diferenta de bani ramasa sa-mi iau teren mai mare si sa investesc in casa.

Cel mai bun sfat pe care ti-l pot da : mergi personal in zonele ce te intereseaza, vorbeste cu oricine are chef de vorba din zona, viziteaza zonele si la orele de trafic, si dupa ploi/ninsori , bafta !

#24
dcg3

dcg3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 01.02.2017

View Postbladhaund, on 29 decembrie 2016 - 12:32, said:

Mi se pare o ciudatenie ca vrei acces in zona de nord a orasului, dar cauti terenuri in sud. Logica ar dicta sa cauti in nord.

Nu e ciudatenie, se numeste constrangere financiara. E absolut similar cu cerinta des intalnita "la periferie cu acces rapid in centru".

View Postbladhaund, on 29 decembrie 2016 - 12:41, said:

(Bine, daca as fi eu la mijloc, transportul in comun ar fi un non-considerent. Suburbiile din alte tari nu s-au format cu oameni care au tremurat de grija metroului. La noi parca am fi o natie de mosi si babe, pronunti cuvantul metrou si oamenii incep sa se umezeasca.)

P.S.: n-am teren de vanzare, asa ca fara teoria conspiratiei.

Se numeste forward thinking. Daca acum metroul e cel mai performant mijloc de transport din capitala, cine stie peste 5 ani daca masina va mai fi macar o optiune in Bucuresti.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate