Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 

Xiaomi Redmi Note 4X

* * * * * 13 votes
  • Please log in to reply
3989 replies to this topic

#3655
m3rishor

m3rishor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,101
  • Înscris: 09.03.2009
Developer/beta (final) e același lucru. Și este destinat uzului pe cat mai multe terminale înainte să ajungă stable.
Sunt testate versiuni alpha și beta de către developeri adevărați dar denumirile nu coincid cu cele destinate userilor de rand, de aici confuzia. Consideră că primești oficial ultima versiune - RTM-ul de la Windows sa zicem, prin analogie.
Că utilizator și de Xiaomi, am folosit releasurile weekly, beta, fara sa am probleme deosebite. Bineînțeles, poți aștepta Miui 10 stable prin octombrie cred, nu e nici o problemă asta.

Edited by m3rishor, 14 July 2018 - 22:31.


#3656
iulian0058

iulian0058

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 31.01.2009
După actualizarea la 9.6.1.0 consumul bateriei a mai scăzut ?

#3657
adyman80

adyman80

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 01.04.2010

View Postm3rishor, on 14 iulie 2018 - 21:22, said:

amesteci alpha cu beta la Xiaomi

pe xiaomi.eu apar (in stilul nou,desigur), nu sunt probleme

un tutorial de instalare? multumesc

#3658
m3rishor

m3rishor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,101
  • Înscris: 09.03.2009
Unlock bootloader, adb, scriere twrp, instalare din twrp. Găsești tutorial explicit în "tutoriale snapdragon"

#3659
dcr

dcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,020
  • Înscris: 01.05.2004

View Postiulian0058, on 15 iulie 2018 - 09:40, said:

După actualizarea la 9.6.1.0 consumul bateriei a mai scăzut ?
Văd că este cam la fel, eu sunt mulțumit că nu a crescut :D

#3660
dan.me

dan.me

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,153
  • Înscris: 15.09.2005
Cum ai masurat?

#3661
pte

pte

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 26.05.2007
Salutare ! Zilele trecute am facut update la MIUI 10 , varianta developer....Toate bune si frumoase, cu cateva exceptii:
- nu mai apare colectia de teme ( rezolvat prin schimbarea zonei pe India )
- eroarea cu google movie ....
- cea mai deranjanta si nu stiu cum sa ii dau de cap, este aceea ca nu imi mai apar contactele la mesaje , doar numarul de telefon . Am cautat prin toate setarile dar nu i-am dat de cap. Apar unele pt 2-3 secunde , dupa care dispar, ramamand numarul de telefon , ca si cum nu l-as avea in agenda . S-a mai confruntat cineva cu problema asta ?
eventual as putea reveni la MIUI 9 ?

#3662
dan.me

dan.me

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,153
  • Înscris: 15.09.2005
Dap, eu, si am rezolvat, am si scris feedback pentru bug, credeam ca o sa tina cont sa'l rezolve.

#3663
dan.me

dan.me

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,153
  • Înscris: 15.09.2005

View Postpte, on 16 iulie 2018 - 23:25, said:

...
- cea mai deranjanta si nu stiu cum sa ii dau de cap, este aceea ca nu imi mai apar contactele la mesaje , doar numarul de telefon . Am cautat prin toate setarile dar nu i-am dat de cap. Apar unele pt 2-3 secunde , dupa care dispar, ramamand numarul de telefon , ca si cum nu l-as avea in agenda . S-a mai confruntat cineva cu problema asta ?
eventual as putea reveni la MIUI 9 ?
Din ce am obs app stock de SMS considera nr diferite pe cele cu/fara prefix tara, cu [+4] sau fara [+4] ceva de genul in cazul .ro a i nu numai ca schimba numele contactului cu numarul dupa cum selectezi ceva din lista dar iti mai face si 2 chaturi pentru aceeasi discutie, asta deci se intampla cand dai SMS cuiva ce iti raspunde dar te are in agenda lui cu [+4] iar tu ii dai SMS de pe nr tau pe care il ai setat fara prefix.
Le'am recomandat sa renunte la app lor de SMS daca tot nu merge ok, mai elibereaza si din resurse. Eu oricum m'am stabilit la:
mysms SMS Text Messaging Sync by mysms - SMS App - SMS Texting from Computer
https://play.google....sms.android.sms
care pare mai simpla dar e doar in aparenta, are toate setarile necesare si'n plus poti trimite SMS de pe alt device si nu e necesar sa fie in acelasi lan. E cum era inainte "Cell Phone Manager" pentru telefoanele fara OS fara network, deci se lega prin BT extrem de convenabil.
...si bine'nteles ca s'a rezolvat problema cu o noo app de SMS, de fapt nu am mai intalnit alta app care sa o aiba.

Cineva vreo idee cum instalez thema asta ca tel nu vrea sa o gaseasca?
"Hello, color"
http://zhuti.xiaomi....f2-6d3651e6cd63

#3664
pte

pte

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 26.05.2007

View Postdan.me, on 17 iulie 2018 - 14:08, said:

Din ce am obs app stock de SMS considera nr diferite pe cele cu/fara prefix tara, cu [+4] sau fara [+4] ceva de genul in cazul .ro a i nu numai ca schimba numele contactului cu numarul dupa cum selectezi ceva din lista dar iti mai face si 2 chaturi pentru aceeasi discutie, asta deci se intampla cand dai SMS cuiva ce iti raspunde dar te are in agenda lui cu [+4] iar tu ii dai SMS de pe nr tau pe care il ai setat fara prefix.
Le'am recomandat sa renunte la app lor de SMS daca tot nu merge ok, mai elibereaza si din resurse. Eu oricum m'am stabilit la:
mysms SMS Text Messaging Sync by mysms - SMS App - SMS Texting from Computer
https://play.google....sms.android.sms
care pare mai simpla dar e doar in aparenta, are toate setarile necesare si'n plus poti trimite SMS de pe alt device si nu e necesar sa fie in acelasi lan. E cum era inainte "Cell Phone Manager" pentru telefoanele fara OS fara network, deci se lega prin BT extrem de convenabil.
...si bine'nteles ca s'a rezolvat problema cu o noo app de SMS, de fapt nu am mai intalnit alta app care sa o aiba.

Cineva vreo idee cum instalez thema asta ca tel nu vrea sa o gaseasca?
"Hello, color"
http://zhuti.xiaomi....f2-6d3651e6cd63
Multumesc...

#3665
[mc]xtrem

[mc]xtrem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,571
  • Înscris: 22.07.2004
De unde pot cumpara telefonul asta in varianta neagra/64 gb la un pret mai ok?  Preferabil sub 900 lei. Pe la Carrefour sau Auchan or fi oferte la el?

#3666
prison

prison

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,629
  • Înscris: 06.10.2009

View Post[mc]xtrem, on 18 iulie 2018 - 10:04, said:

De unde pot cumpara telefonul asta in varianta neagra/64 gb la un pret mai ok?  Preferabil sub 900 lei. Pe la Carrefour sau Auchan or fi oferte la el?
https://www.pcgarage...l-sim-4g-black/

#3667
[mc]xtrem

[mc]xtrem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,571
  • Înscris: 22.07.2004
Cred ca am incurcat oalele. Telefonul va functiona in reteaua Vodafone.  Cred ca am nevoie de varianta fara X.

#3668
pte

pte

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 26.05.2007

View Post[mc]xtrem, on 18 iulie 2018 - 10:34, said:

Cred ca am incurcat oalele. Telefonul va functiona in reteaua Vodafone.  Cred ca am nevoie de varianta fara X.
Cumpara varianta note 4 cu procesor SD. Il gasesti la PC Garage sau Emag in varianta globala cu toate benzile de care ai nevoie in Romania , indiferent de operator .

#3669
[mc]xtrem

[mc]xtrem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,571
  • Înscris: 22.07.2004
Am comandat de aici:

https://www.pcgarage...l-sim-4g-black/

Daca vinde cineva folii si carcase pt acest model sa imi dea mesaj privat.

Edited by [mc]xtrem, 18 July 2018 - 11:18.


#3670
[mc]xtrem

[mc]xtrem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,571
  • Înscris: 22.07.2004
Cautand prin vasta mea colectie de accesorii pt telefoane am gasit 5 folii sticla si 2 carcase pt redmi note4, noi, sigilate :D  . Cel mai probabil sunt pentru modelul mtk. Credeti ca se potrivesc si la modelul qualcomm?

#3671
Alxdava

Alxdava

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,825
  • Înscris: 30.03.2009

View Post[mc]xtrem, on 18 iulie 2018 - 12:02, said:

Cautand prin vasta mea colectie de accesorii pt telefoane am gasit 5 folii sticla si 2 carcase pt redmi note4, noi, sigilate :D  . Cel mai probabil sunt pentru modelul mtk. Credeti ca se potrivesc si la modelul qualcomm?

Foliile cred că da, husele nu. Diferă dispunerea porturilor in partea superioară. Dacă mă întrebi pe mine, nu le-aș schimba ci doar as mai găuri suplimentar unde este cazul.

#3672
buRn4media

buRn4media

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 458
  • Înscris: 09.06.2014
Nu se potrivesc nici sticle,la mtk are ledul in dreapta

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate