Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Info Coronavirus/Vaccinare vs Fake News

De ce vrem sa fim bogați?

Aplicatia Smart Market

Din anul 2025, Ford renunța ...
 Alegere monitoare:Samsung LF24T35...

2 intrebari

Zgomot amplificator Onkyo

Povestea Spaima zmeilor
 HIDROCONSTRUCTIA nu a platit nici...

De ce unii oameni nu se bucura de...

Radiator unitate interioara inghe...

autorecenzare - cu completare com...
 Pe unde se pozeaza cablurile inst...

Nu reusesc sa downloadez Manjaro

Exista masini de vanzare la 1000 ...

Valoare salariu tarifar dupa unir...

Lenovo P2

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
775 replies to this topic

hymura9

hymura9

Junior Member

• Grup: Members

View Postgry2000, on 03 martie 2022 - 16:48, said:

Gandeste-te ce ai facut in plus fata de saptamana de dinainte: aplicatii instalate, schimbat locatia, pozitia, reteaua, tipul de retea, etc, facut update la diverse.....

Nu are de ce sa se duca 20% pe noapte degeaba.

In alta ordine de idei va spun ca am gasit un candidat bun care sa inlocuiasca aceasta nava premium din 2017 si anume Oppo Reno 6.
Din pacate in ultima vreme P2-ul a ramas in urma cu hardware-ul fata de anul 2022 si nu prea mai face fata. Are RAM putin, procesorul incepe sa gafaie, se cam blocheaza la anumite aplicatii gen filmari video in background, Android Auto nu merge bine.....si s-au cam adunat.

Oppo R6 pare sa fie un compromis ideal din ce se gaseste acum pe piata cu precizarea ca este cel mai apropiat de dimensiunile decente ale lui P2.

Salutare
Revin cu aceeasi problema care ma bantuie de ceva vreme .
Si anume bateria .
Aseara i-am dat un reset de fabrica chipurile sa reinstalez toate aplicatiile de care am nevoie si pe care le folosesc cel mai des .
In legatura cu reteaua e de tipul lebara care foloseste infrastructura de vodafone in uk .
Pe timpul zilei nu am probleme iar seara il las  la fereastra tocmai ca sa aiba si semnal cum trebuie dar vad ca degeaba.
Chiar nu stiu de la ce o fi daca o fi de la aplicatii sau de la retea si procesor avand in vedere ca tipul de retea folosit.
Iar ca si succesor avand in vedere ce este pe piata la ora actuala si la ce m-am gandit eu Samsung M 62.
De ce?- procesor de fabricatie pe tehnologie de 7 nm adica consum mic si baterie de 7000 si ecran ful hb.
La ce retele sant nu imi trebuie 5 g mai ales ca pe unde te duci ai retele de wi-fi
Merci

gry2000

gry2000

Senior Member

• Grup: Senior Members
Eu cred ca nu trebuie sa ramanem captivi in paranoia autonomiei acum in 2022, dar nici sa acceptam telefoane cu baterii subdimensionate.
Echilibrul il faci la o dimensiune decenta a telefonului, o greutate decenta si autonomia rezonabila.
M62 de la Samsung este o caramida de plastic, lunga, groasa si grea. Daca vrei asta....enjoy.
Trecerea de la un telefon premium usor, subtire, fiabil, la unul de genul celui de mai sus, o sa fie cam....socanta.

Recomand mai degraba Oppo Reno 6 sau Xiaomi Mi 11 lite decat acel M62.
Ambele au incarcatoare rapide si bateria te duce cam 3 zile in medie, deci este decent.

Edited by gry2000, 23 March 2022 - 09:16.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate