Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo
 comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...

Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id
 DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana

Cum se imparte legal o mostenire ...

Avem sanse sa avem energie electr...
 

Lenovo P2

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
819 replies to this topic

#757
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,619
  • Înscris: 28.11.2001
Dacă ești pe Digi, da.

#758
gry2000

gry2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,075
  • Înscris: 16.02.2008
Nu am patit pe ncio retea din 2017 incoace. Cu fw stock si updatat din prezent.

Problema tine numai de reteaua subdimensionata din zona ta. Cat despre update dupa cum am mai spus, aduce mai mult avantaje decat dezavantaje, daca mergi pana la ultima actualizare oficiala.

#759
gry2000

gry2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,075
  • Înscris: 16.02.2008
Ceva probleme cu GPS-ul ati avut in ultima perioada?
Marea problema de fiabilitate a tuturor telefoanelor este ca in timp senzorul de GPS pierde sensibilitatea si iti apare din ce in ce mai des semnal GPS pierdut. Acest P2 este the best dintre toate telefoanele avute si asta pentru ca are hardware Motorola, cel mai bun.

Dar ieri a dat o serie de rateuri si pana nu i-am dat un restart nu a mai gasit GPS deloc.

Belele si la voi?

#760
hymura9

hymura9

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 30.10.2011
Salutare
Am si eu o problema cu telefonul meu Lenovo P2 a42 .
Seara cam pe la 8 se scoate de la incarcat cu baterie undeva la 90 la suta incarcata dupa care se ia si se foloseste putin pe youtube.
Inainte de culcare se ia telefonul cu o baterie ramasa de apro 70 la suta si se da luminozitatea la minim se stinge wi-fi si toate aplicattiile ce raman in background si se da volumul soneriei undeva la nivel 2 din 10 sa zicem pt alarma numai.
Dimineata cand ma trezesc il gasesc cu o baterie de 50 la suta .
Am intrat in setarile de baterie si consum de energie si imi arata ca androidul ar manca cea mai multa resursa si cu procesorul .
Si chestia asta a inceput cam de acum o saptamana  ca bateria sa scada pe timpul noptii .
Telefonul il am luat de nou de pe gearbest  si ca si soft am ultimul update oficial de 7.0 si nu m-am incumetat sa ii fac update cu altceva .
Il detin din 2017 deci are ceva anisori si la inceput ma tinea bateria undeva la 2-3 zile cu folosire destul de intensa .
Multumesc anticipat

#761
gry2000

gry2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,075
  • Înscris: 16.02.2008
Gandeste-te ce ai facut in plus fata de saptamana de dinainte: aplicatii instalate, schimbat locatia, pozitia, reteaua, tipul de retea, etc, facut update la diverse.....

Nu are de ce sa se duca 20% pe noapte degeaba.

In alta ordine de idei va spun ca am gasit un candidat bun care sa inlocuiasca aceasta nava premium din 2017 si anume Oppo Reno 6.
Din pacate in ultima vreme P2-ul a ramas in urma cu hardware-ul fata de anul 2022 si nu prea mai face fata. Are RAM putin, procesorul incepe sa gafaie, se cam blocheaza la anumite aplicatii gen filmari video in background, Android auto nu merge bine.....si s-au cam adunat.

Oppo R6 pare sa fie un compromis ideal din ce se gaseste acum pe piata cu precizarea ca este cel mai apropiat de dimensiunile decente ale lui P2.

#762
ho_emil

ho_emil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 570
  • Înscris: 27.04.2006
Baterie de 4300 ? Aici este compromisul...

#763
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006
164 x 76.5 x 8.1 mm telefonul meu cu update la zi cu android 12
153 x 76 x 8.3 mm Lenovo P2
Ambele cu baterie de 5000 mAh
Există...dar trebuie să deschidem ochii.

#764
KENSINGTON

KENSINGTON

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,513
  • Înscris: 30.03.2005
Eu după P2 am luat un Redmi Note 10 Pro cu care nu m-am împăcat prea bine in timp, asa că am mai tăiat din pretențiile initiale și am trecut pe Realme 7 5G, de care sunt extrem de mulțumit.

#765
gry2000

gry2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,075
  • Înscris: 16.02.2008

View PostMarius3k, on 03 martie 2022 - 17:58, said:

164 x 76.5 x 8.1 mm telefonul meu cu update la zi cu android 12
153 x 76 x 8.3 mm Lenovo P2
Ambele cu baterie de 5000 mAh
Există...dar trebuie să deschidem ochii.

Compari mere cu pere.
Este o maaaaaaare diferenta intre 156,8 si 164 mm.
S-a mai discutat si nu intra aceasta dimensiune in multe buzunare uzuale de imbracaminte.
Din cauza asta nu am luat R6 Pro sau R7, care sunt oricum sub o caramida de 164 mm lungime.

#766
donjoe

donjoe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,590
  • Înscris: 23.08.2006
Sincer la mine grosimea e la limită, lungime aș mai putea acomoda că e buzunar în lungul piciorului, deci nu mă împiedică să mă așez sau să mă mișc. Numai să nu ajungem într-o zi să fie telefonul cât de la șold la genunchi. :lol:

#767
isr2002

isr2002

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,965
  • Înscris: 06.09.2004
Intr-un final, am luat Xiaomi 11T. Vine zilele astea. Dar pe P2 il iubesc. Cel mai bun pe care l-am avut! Nu-mi vine sa il las. Daca ii faceau update la android, il pastram. Dar asa, ma tot anunta banca ca nu mai asigura suport aplicatia sub Android 8.

Edited by isr2002, 04 March 2022 - 08:59.


#768
donjoe

donjoe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,590
  • Înscris: 23.08.2006

View Postisr2002, on 04 martie 2022 - 08:59, said:

Daca ii faceau update la android, il pastram. Dar asa, ma tot anunta banca ca nu mai asigura suport aplicatia sub Android 8.
Faci unlock la bootloader, pui LineageOS 15.1 și ai Android 8.1.

Și pe mine mă tot sâcâie aplicația de Vodafone, dar dacă aștept câteva secunde mesajul ăla dispare și pot folosi aplicația. :))

#769
isr2002

isr2002

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,965
  • Înscris: 06.09.2004
Am zis sa-mi fac curaj intr-o zi sa fac si asta. N-am mai facut niciodata dar urmez instructiuni. Posted Image

#770
KENSINGTON

KENSINGTON

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,513
  • Înscris: 30.03.2005
Poți pune direct Lineage 18 (Android 11), dar tot o sa ai probleme cu unele aplicații bancare, nu îți vor funcționa pt că vor vedea telefonul că fiind rootat.

#771
isr2002

isr2002

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,965
  • Înscris: 06.09.2004
Atunci mai bine il las asa.

#772
KiloW

KiloW

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,176
  • Înscris: 08.01.2021
A identificat cineva un urmaș, adică sa fie comparabil la dimensiuni și autonomie?


#773
donjoe

donjoe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,590
  • Înscris: 23.08.2006

View PostKENSINGTON, on 04 martie 2022 - 12:27, said:

Poți pune direct Lineage 18 (Android 11), dar tot o sa ai probleme cu unele aplicații bancare, nu îți vor funcționa pt că vor vedea telefonul că fiind rootat.
Nu și cu Magisk, care oferă systemless root și o soluție de ascundere a root-ului numită Magisk Hide. Pe Vodafone app reușește să-l mintă, aplicații bancare nu știu că nu folosesc. Când e chestie sensibilă de securitate n-am încredere în "app"-uri dedicate, cel mult folosesc sait în browser.

#774
gry2000

gry2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,075
  • Înscris: 16.02.2008

View PostKiloW, on 04 martie 2022 - 13:11, said:

A identificat cineva un urmaș, adică sa fie comparabil la dimensiuni și autonomie?

Oppo R6 5G este cel mai apropiat de dimensiuni si este un telefon premium, la fel ca P2. De ani de zile caut asa ceva si abia am gasit acest model.
P2-ul a ramas din pacate in urma cu hardware-ul si nu prea mai avem ce sa-i facem. Are RAM putin, proc-ul gafaie, se balbaie in multe aplicatii, etc.
Pana si WA web-ul se incarca in secunde bune cu P2. Acum cu R6 intra instant.
In piata nu exista un telefon premium metal sticla mai bun ca R6 si apropiat de dimensiunile lui P2.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate