Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ruse vs Rusesti

Le mai putem da pe brazda? tipsuri

Recomandari gips carton tavane. (...

ce fel de activitate intretinere ...
 Se poate imbunatati o poza sa se ...

Folosește cineva syncthing? ...

Închidere fereastra dupa deschidere.

Kit AC contine brate Unitatea ext...
 smart switch fara neutru

Ierbicid pentru parul porcului.

Smecher de talie grea

PH apa plata
 Recomandare Mocheta -pe suport pa...

ram upgrade asus rog strix

Alegere memorie USB

Manere clasice mobila sau push to...
 

Lenovo P2

* * * * * 2 voturi
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
819 răspunsuri în acest subiect

#253
Olivia_n

Olivia_n

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 33
  • Înscris: 09.04.2012
Hi all. Mă bate gândul să îmi iau și eu un nou Lenovo și poate va fi varianta P2. Există și la acest telefon 2 variante, una pt China, una pt Europa?Nu vreau să am surpriza să fac vreun update și să mă trezesc fără toate aplicațiile Google, cum se mai întâmplă cu cele pt China.


#254
Deenman

Deenman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.570
  • Înscris: 22.09.2013
Schimb iphone 6 64 gri stare perfecta cu p2.

#255
daalos

daalos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.058
  • Înscris: 20.04.2007
Si pe mine ma bate gandul la un P2 - e vreun amator de Zuk Z2 impecabil... la schimb ?

#256
Deenman

Deenman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.570
  • Înscris: 22.09.2013
Cred ca am reusit sa-mi vand iphone-ul 6. Deci daca vrea cineva sa-si vanda p2 let me know.  Mersi si scuze de off topic.

#257
Deenman

Deenman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.570
  • Înscris: 22.09.2013
Azi la 12:00 ma intalnesc cu cineva sa cumpar un p2 in garantie luat de la media galaxy.

La ce sa fiu atent? folie are aer pe colturi dar o dau jos.

#258
KENSINGTON

KENSINGTON

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.532
  • Înscris: 30.03.2005
Ar fi bine să aibă Android 6, asa cum spunea cineva mai sus. Daca are 7, asta e, speram sa rezolve micile bug-uri pe care le are.
Apropo, voi mai primiti notificări Tapatalk? La mine de câteva zile, lipsa.

Editat de KENSINGTON, 16 septembrie 2017 - 10:40.


#259
Deenman

Deenman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.570
  • Înscris: 22.09.2013
Gata am luat lenovo p2 si are android 7. Nu inteleg despre ce buguri vorbesti.

Momentan este ok, insa trecerea de la iphone 6 4.7 inch inapoi la 5.5 inch (am avut si inainte de iphone 5.5 inch si chiar 6.44 inch) este prea mare, sper sa ma pot obisnui.

Telefonul este incomod, mai incomod decat iphone 6, putin mai din topor finisat, mult mai gros, mult mai greu.

Momentan, se misca mai bine ca iphone6, ecran mai bun mai ales pe soare puternic=amoled.

Si motivul pt care am schimbat iphone-ul 6, bateria, daca la iphone ma tinea in regim sever 5-6 ore, asta tine mult mai bine.

Am avut prin 2011- lenovo p780 vreo 2-3 ani, un telefon tot cu bateria de 4000mah si kitkat 4.2 si ala a fost tank. Daca si asta e la fel, eu sunt multumit.

Cateva remarci: husa cu care vine telefonul e o gluma proasta, un plastic ordinar taios, foarte casant, nu se poate indoi. Am husa de silicon. Folia de sticla cu care mi-a fost vandut telefonul din cauza ecranului 2.5 d face bule la colturi, nu se aseaza bine, am dat-o jos instant pt ca arata foarte foarte urat o folie cu aer sub ea. O sa iau una mult mai subtire si nu din sticla, ca se muleze bine.

In rest, il mai descoperim pe parcurs. Momentan sunt deranjat de marimea lui usor inconfortabil de folosit cu o mana.

#260
Olivia_n

Olivia_n

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 33
  • Înscris: 09.04.2012
Cei care v-ați luat huse..de unde si la ce prețuri?
Am văzut că mulți s-au plâns că foliile de sticlă nu stau bine pe ecran, este cineva care a găsit vreuna potrivită?

Aș vrea o husă de tip bounceback

#261
bambucea015

bambucea015

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 434
  • Înscris: 23.08.2012
Personal record de la 93% la 15% in 2z si 22h

Fișiere atașate



#262
antrax_beta23

antrax_beta23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.465
  • Înscris: 28.01.2007
Eu unul dupa doua telefoane Lenovo m-am lecuit cu ei , updaturi din pix , se uita de versiune la zi de android la nici un an e.t..c.. , ultimul telefon lenovo ce am avut vibe x2 l-au lasat intro stare cu androidul in ultimul hal , pe 5.0.1 cu buguri gramada .
Eu unul nu recomand Lenovo ca smartphone nici la dusmani.

Editat de antrax_beta23, 21 septembrie 2017 - 00:36.


#263
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.672
  • Înscris: 28.11.2001

View Postbambucea015, on 17 aprilie 2017 - 20:25, said:

Salut, si eu am Orange si nu functioneaza, n-a mers nici pe 6 si nici pe 7.
Există în setările telefonului posibilitatea de activare/dezactivare a VoLTE? Ai încercat să setezi APN-ul pentru VOLTE?

#264
Deenman

Deenman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.570
  • Înscris: 22.09.2013
Ceva recomandari de husa/folie se poate?

#265
bambucea015

bambucea015

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 434
  • Înscris: 23.08.2012
badmania98: Din ce am vazut exista pentru cei cu retea compatibila si apare ca "Enhanced 4g LTE Mode" dar la mine lipseste. Pe forumul de la lenovo am vazut cateva persoane din diferite tari carora nu le mergea volte.
Este APN special pentru volte? Eu am doar Orange internet si Orange MMS.

#266
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.672
  • Înscris: 28.11.2001
Da este pentru Orange. Îl folosesc pe xiaomi mi5 și l am găsit tot pe Softpedia.

Fișier atașat  Screenshot_20170706-121121.png   46,37K   61 download-uriFișier atașat  Screenshot_20170706-121135.png   53,44K   61 download-uri

Deci faci un APN nou cu setarile de mai sus . Nu uita sa-l salvezi la final. În functie de telefon si firmware-ul folosit, după ce ai salvat acest nou APN el poate să fie afișat sau nu în lista cu APN-uri. Dacă nu e afișat nu e nicio problemă pentru că va funcționa.

Editat de badmania98, 22 septembrie 2017 - 23:04.


#267
Prowler

Prowler

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 262
  • Înscris: 18.10.2006
Recomandari :

Best folie
Best husa gen carticica - cat mai slim posibila

Alte accesorii?

#268
bambucea015

bambucea015

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 434
  • Înscris: 23.08.2012
L-am salvat, nu apare in lista si nici nu merge.

#269
Deenman

Deenman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.570
  • Înscris: 22.09.2013
grozav, am ajung la munca pe la 8:30 cand vorbeam pe bt in masina la teleofon, m a sunat cineva pe la 10 si nu ma auzea. am sunat alte persoane nu ma aude nimeni, am inregistrat ceva cu microfonul si nu merge. i am dat factory reset si nimic.

bun telefon, noroc ca am garantie un an jumate.

#270
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.672
  • Înscris: 28.11.2001

View Postbambucea015, on 23 septembrie 2017 - 10:03, said:

L-am salvat, nu apare in lista si nici nu merge.
Daca ai in meniul telefonului posibilitatea de a activa/dezactiva Volte , acolo trebuie activat. Eventual poti da un restart la telefon. Banuiesc ca esti pe 4G.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate